Spotkanie z Barbarą Kosmowską
czwartek, 19 października 2017 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

„Spotkanie z autorem jest świętem biblioteki”. W środę, 18 października 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska i Kinga Konopko wzięły udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jego organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Pani Barbara Kosmowska opowiedziała o przebiegu swojej drogi pisarskiej, tajnikach warsztatu pisarza. Podkreślała, że to właśnie książki były medium łączącym ją ze światem, a młodzi ludzie, do których autorka adresuje swoje książki, są czytelnikami wymagającymi i wrażliwymi w postrzeganiu świata. Inspiracją jej twórczości są sytuacje z życia codziennego, ważne ludzkie sprawy, radości i smutki. Dziewczęta otrzymały od autorki książki ze specjalnymi dedykacjami.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska

 
Mazurski Park Krajobrazowy
wtorek, 17 października 2017 17:36

Kliknij by zobaczyć galerię

17.10.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu prezentacji obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo. Dzisiaj, tematem był Mazurski Park Krajobrazowy i jego mieszkańcy. W spotkaniu prowadzonym przez pracowników MPK udział wzięli uczniowie klas: VII SP, II i III G.

*Mazurski Park Krajobrazowy powstał w 1977 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Celem jego utworzenia było zachowanie wartości malowniczego, jeziornego krajobrazu polodowcowego, bogatej fauny i flory, a także wartości kulturowych i historycznych Polski północno-wschodniej.

AM

 
Dzień Edukacji Narodowej
poniedziałek, 16 października 2017 21:30

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 16 października 2017 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie złożyli wyrazy uznania nauczycielom i pracownikom szkoły oraz złożyli im najserdeczniejsze życzenia. W części artystycznej zaprezentowali wiersze, piosenki i taniec. Wcześniej, 13.10.2017 r. nasza szkoła była współorganizatorem Gminno-Powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Olecku.

Organizacja akademii w szkole: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko

Organizacja akademii w Olecku: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto, Maria Kowalewska, Andrzej Malinowski

AM

 

 
XVII Dzień Papieski
wtorek, 10 października 2017 20:31

Kliknij by zobaczyć galerię

Z okazji XVII Dnia Papieskiego, w kościele w Judzikach w dniu 8.10.2017 r. i w naszej szkole – 9.10.2017 r. odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Marzanny Sienkiewicz. Tegoroczne hasło – Idźmy naprzód z nadzieją, stanowi zaproszenie do głębi nauczania Papieża Polaka. Papież wiele razy podkreślał, że nie może zabraknąć w dzisiejszych czasach posługi nadziei. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny "papież w oczach dziecka".

AM

 
Uroczyste otwarcie placu zabaw
piątek, 06 października 2017 18:02

Kliknij by zobaczyć galerię

Z inicjatywy lokalnej mieszkańców wsi Judziki „Kraina Bezpiecznej Zabawy” w dniu 6 października 2017 r. uroczyście otwarto plac zabaw. Z tej okazji odbył się festyn, na który złożyły się: część artystyczna, zabawy i konkursy. Na uczestników festynu czekała ponadto zjeżdżalnia dmuchana, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z ogniska i poczęstunek. Przecięcia wstęgi dokonali: Wacław Olszewski – burmistrz Olecka, Barbara Jankowska – sekretarz gminy, Bożena Kozielska – skarbnik gminy, Beata Prześniak – dyrektor szkoły, Witold Jagłowski – sołtys wsi Judziki, Kacper Kukowski – uczeń. Pani dyrektor wręczyła Witoldowi Jagłowskiemu statuetkę „Przyjaciel Szkoły”. Plac zabaw mieści się na terenie posesji szkolnej i będzie służyć uczniom oraz całej społeczności lokalnej, będzie miejscem miłego i aktywnego wypoczynku fizycznego całej rodziny.

AM

 
Certyfikat Szkoła Liderów
środa, 04 października 2017 20:49

Kliknij by zobaczyć galerię

3 października 2017 r. dyrektor szkoły, p. Beata Prześniak odebrała w W-MODN w Olsztynie Filia w Olecku Certyfikat Szkoła Liderów 2016/2017 dla Gimnazjum w Judzikach, potwierdzający realizację zadań szkoły w zakresie edukacji globalnej na rzecz zrównoważonego rozwoju.

AM

 
Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia
środa, 04 października 2017 19:08

Kliknij by zobaczyć galerię

30 września to światowy dzień tabliczki mnożenia. W piątek, 29.09.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Judzikach wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Tabliczce Mnożenia. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 11 osób. Do zmagań o tytuł Mistrza Szkoły przystąpili uczniowie klasy VI i VII oraz dwie klasy gimnazjalne. Mistrz swoją pracę napisał w ciągu 5 minut, popełniając dwa błędy, a została nim uczennica klasy III gimnazjum Kinga Konopko. Tym samym została ona zwolniona z zaliczania tabliczki w roku szkolnym 2017/2018 i otrzymała za to zaliczenie ocenę celującą. Wicemistrzem szkoły została Gabriela Korotko, a trzecie miejsce zajął Miłosz Sienkiewicz.

Organizator Mistrzostw: Marzenna Grodzicka

MG

 

 

 
Konkurs matematyczny
środa, 04 października 2017 18:55

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Alicja Rydzewska (kl. IV), Jakub Górski (kl. IV), Zuzanna Pęcak (kl. IV), Gabriela Domysławska (kl. IV), Marek Zaniewski (kl. V), Sebastian Wierżyński (kl. V) i Nikodem Walkowiak (kl. V) przystąpili do konkursu matematycznego „Tabliczka mnożenia na czas”. Konkurs ten był zorganizowany w ramach projektu „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Najwięcej punktów zdobył Marek Zaniewski – 87.

Koordynator projektu: Beata Roszkowska

BR

 
Lekcja biblioteczna
środa, 27 września 2017 18:32

W środę, 27 września 2017 r. uczniowie klasy IV na lekcji języka polskiego odwiedzili bibliotekę szkolną.  Przypomnieli regulamin biblioteczny, poznali zawartość księgozbioru podręcznego. Omówili także budowę książki i obejrzeli prezentację multimedialną. Po lekturze wiersza pt. „W bibliotece” rozmawiali o niezwykłym świecie opisanym w książkach. Zajęcia prowadziła Marzanna Sienkiewicz.

 
BohaterOn
środa, 20 września 2017 20:20

Kliknij by zobaczyć galerię

20.09.2017 r. Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Judzikach wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii  BohaterON Włącz Historię. Jej celem jest upamiętnienie męstwa, odwagi i poświęcenia uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie do nich kartek.

Organizacja kampanii w szkole: Agnieszka Łaskowska.

 
Spotkanie z policjantem
środa, 20 września 2017 20:08

Kliknij by zobaczyć galerię

20.09.2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I -III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

BKK

 
Dzień Przedszkolaka
środa, 20 września 2017 19:51

Kliknij by zobaczyć galerię

"Zerowiaki nie próżnują swoje święto celebrują”. Pod takim hasłem w dniu 20 września 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka.

BKK

 
Sukcesy młodych strażaków
środa, 20 września 2017 19:38

Kliknij by zobaczyć galerię

Uczniowie naszej szkoły, należący do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Lenarty zajęli I miejsce w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu oleckiego  według regulaminu CTIF. Zawody odbyły się 14 września 2017 r. w Kowalach Oleckich. Natomiast  16 września 2017 r. w Iławie zajęli II miejsce w województwie warmińsko-mazurskim z wynikiem 1035,2 pkt w klasyfikacji generalnej.

Skład drużyny: Sandra Romanowska (dowódca), Kinga Konopko, Piotr Augustynowicz, Sebastian Jarzębowicz, Bartosz Piszczek, Klaudiusz Girtler.

Przygotowujący uczniów do zawodów: Ferdynand Grodzicki

AM

Więcej…
 
Wywiadówka
wtorek, 19 września 2017 18:15

W czwartek, 21 września 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.

W programie spotkania:

- Co każdy rodzic wiedzieć powinien?, prowadząca Emila Naruszewicz – pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Olecku

- Kierunki pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018, prowadzący: Beata Prześniak – dyrektor szkoły, Justyna Adamczyk – pedagog szkolny

- Spotkania klasowe z wychowawcami

- Spotkanie z Radą Rodziców (sala nr 6, po zakończeniu spotkań z wychowawcami)

Serdecznie zapraszam

Beata Prześniak, dyrektor SP w Judzikach

 
Jeziora Ziemi Oleckiej
środa, 13 września 2017 18:29

Kliknij by zobaczyć galerię

13 września 2017 r., w ramach realizacji projektu w zakresie turystyki „Wśród lasów, jezior, łąk i pól Ziemi Oleckiej” uczniowie poznali walory przyrodnicze jezior: Sedraneckiego (w Sedrankach), Olszewskiego i Bocznego (w Olszewie), a także możliwości organizowania wypoczynku w ich pobliżu.

Organizacja wyjazdu: Justyna Adamczyk, Agnieszka Łaskowska, Andrzej Malinowski

AM

 

 
Święto Plonów 2017
niedziela, 10 września 2017 18:36

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielę, 10 września 2017 r. w Olecku odbyły się Dożynki Gminne – Święto Plonów 2017. Uczestniczyli w nich także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, którzy z tej okazji upiekli słodkie rogaliki, ciasteczka i bułeczki, rozdawane w trakcie uroczystości. W ramach dożynek odbyły się koncerty zespołów ludowych, gry i zabawy dla dzieci, degustacja potraw regionalnych. Każde z sołectw gminy Olecko przygotowało stoisko z wyrobami kulinarnymi. Stoiska Judzik i Lenart cieszyły się ogromnym powodzeniem.

AM

 
Dzień Marzyciela
niedziela, 10 września 2017 18:20

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzień 8 września zapisał się w kalendarzu świąt nietypowych jako Dzień Marzyciela. W tym dniu uczniowie klasy trzeciej chodzili z głową w chmurach. Dzieci wysłuchały wiersza "Dyzio Marzyciel". Chętnie opowiadały o swoich marzeniach, a następnie zilustrowały je i umieściły na swych "Chmurkach Marzeń".

Zajęcia prowadziła: Urszula Grzybowska.

Z OKAZJI DZISIEJSZEGO ŚWIĘTA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPEŁNIENIA MARZEŃ,

TYCH DUŻYCH I TYCH MAŁYCH

 

UG

 
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!
poniedziałek, 04 września 2017 19:16

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 4 września 2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły, Beata Prześniak serdecznie powitała zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła ogólne informacje na temat zmian, które weszły od 1 września 2017 r., m.in. przestał funkcjonować Zespół Szkół w Judzikach, pozostała szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi oraz o przygotowaniu szkoły do nowego roku. Pani Dyrektor w sposób szczególny podziękowała rodzicom - Państwu Edycie i Pawłowi Domańskim – Przyjaciołom Szkoły za duże zaangażowanie w pracach na rzecz placówki. Wyjątkowe podziękowania i życzenia skierowane były także do nauczycieli: Małgorzaty Skrockiej i Andrzeja Malinowskiego, którzy otrzymali nagrody jubileuszowe za 30 lat pracy pedagogicznej. Nie zabrakło życzeń uczniom, rodzicom i nauczycielom. Początek roku szkolnego2017/2018 uczniowie powitali wierszami, piosenkami i tańcem, a po części oficjalnej spotkali się w klasach z wychowawcami.

Uroczystość przygotowały: Agnieszka Łaskowska, Urszula Grzybowska, Dorota Michałowska-Radzewicz, Dorota Miszczak

AM

 

 
"Wesele" Wyspiańskiego
poniedziałek, 04 września 2017 18:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Już po raz szósty odbyło się Narodowe Czytanie – akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Ma ono na celu popularyzowanie wielkich dzieł polskiej literatury i ukazywanie piękna ojczystego języka. Tym razem, 2 września 2017 r. czytane było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Do tegorocznej edycji Narodowego Czytania, która miała miejsce w Olecku włączyli się również nasi uczniowie: Kamila Łęgowska wcieliła się w rolę Maryny, a Marek Zaniewski w rolę Poety – bohaterów dramatu Wyspiańskiego. Czytanie rozpoczął Burmistrz Wacław Olszewski i wicestarosta Kazimierz Iwanowski. Po nich tekst czytali zaproszeni goście i uczniowie szkół.

 

 
Projekt pt. „W przyszłość bez barier”
poniedziałek, 04 września 2017 17:21

alt

Już od 7 sierpnia br. chętni uczniowie, jak również ich rodzice będą mogli zgłosić swój udział w projekcie pt. „W przyszłość bez barier”. Projekt współfinansowany jest  ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Termin rekrutacji: 7 - 31 sierpnia 2017 r.

W załączeniu:

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA UCZNIÓW I RODZICÓW W PROJEKCIE pt. „W przyszłość bez barier”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – UCZEŃ

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - RODZIC

Koordynator projektu

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 20:23

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2017 r. o godz. 9.00 (wcześniej, o godz. 8.15 msza św. w kościele w Judzikach)

Serdecznie zapraszamy

Beata Prześniak

Dyrektor ZS w Judzikach

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 21