Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 23 czerwca 2017 19:33

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Spotkanie odbyło się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor, Beata Prześniak podsumowała mijający rok szkolny oraz podziękowała uczniom za wytrwałość w nabywaniu wiedzy i umiejętności, nauczycielom za sumienną i efektywną pracę, pracownikom szkoły za należyte wypełnianie swoich czynności służbowych, rodzicom za zaangażowanie na rzecz szkoły. W dalszej części uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za postępy w nauce, za reprezentowanie szkoły na zewnątrz oraz za sukcesy i osiągnięcia edukacyjne. Pani dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie klasy II gimnazjum pożegnali ucz. klasy III gimnazjum. Uroczystość zakończyły piosenki i wiersze w wykonaniu najmłodszych dzieci.

Więcej…
 
Odwiedziny uczniów z Filipowa
środa, 21 czerwca 2017 21:25

Kliknij by zobaczyć galerię

20 czerwca 2017 r. odwiedzili nas uczniowie z ZS w Filipowie z nauczycielką, panią Katarzyną Panek. Była to rewizyta. Nasi goście poznali historię Judzik i odbyli wycieczkę po miejscowości, poznając jej walory społeczno-przyrodnicze. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Moja mała i duża ojczyzna oraz dobrych sąsiedzkich relacji.

AM

 
Otwarcie miejsca na ognisko
wtorek, 20 czerwca 2017 19:44

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 20 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie miejsca na ognisko wraz z jego zagospodarowaniem. Była to realizacja inicjatywy w ramach Młodzieżowego Funduszu Lokalnego NASZA INICJATYWA. Projekt napisała i zadanie wykonała uczniowska grupa inicjatywna w składzie: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Piotr Augustynowicz, Kinga Konopko, Sebastian Jarzębowicz, Bartosz Piszczek, Kamila Sawicka i Sebastian Wodnicki. W ramach projektu wykonano palenisko z obudową, klomby i ustawiono 4 ławki. W spotkaniu wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z pracownikami, przybyli rodzice i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pani dyrektor, Beaty Prześniak. Następnie Kamila Łęgowska dokonała przecięcia wstęgi, a Sebastian Jarzębowicz rozpalił ognisko. W dalszej części uroczystości uczniowie wykonali radosny pląs do piosenki pt. Czar ogniska; Andrzej Malinowski opowiedział o historii miejscowości Judziki i Lenarty. Festyn urozmaiciło pieczenia kiełbasek, poczęstunek, zabawy i gry przy ognisku oraz piękne harcerskie piosenki.

Projekt został dofinansowany z funduszy otrzymanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowany przez Fundację Rozwoju Ziemi Oleckiej.

Opiekun projektu: Andrzej Malinowski

AM

 
Poznajemy nasz region
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:47

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu Moja mała i duża ojczyzna€ w związku z programem Szkoła Wierna Dziedzictwu uczniowie naszej szkoły w dniu 19 czerwca 2017 r. wzięli udział w objazdowej wycieczce samochodowej do miejscowości: Sedranki, Łęgowo, Szczecinki, Borawskie i Plewki. Wszystkie one położone są na terenie gminy Olecko. Celem wyjazdu było poznanie historii i środowiska przyrodniczo-społecznego tych miejscowości.

Uczestnicy wyjazdu: Małgorzata Pawłowska, Kamil Nalewajko (kl. VI), Piotr Jędrzejewski (kl. I G), Piotr Augustynowicz, Kamila Łęgowska, Kamila Sawicka, Kinga Konopko, Karolina Gorska (kl. II G), Sebastian Wodnicki i Szymon Gliniecki (kl. III G).

Opiekunowie: Andrzej Malinowski, Agnieszka Łaskowska, Justyna Adamczyk, Ferdynand Grodzicki.

AM

 
Wycieczka do Warszawy
środa, 14 czerwca 2017 18:31

Kliknij by zobaczyć galerię

13 czerwca 2017 r., uczniowie pod opieką Beaty Prześniak i Katarzyny Luto odwiedzili Warszawę. Zwiedzanie stolicy Polski rozpoczęli od Planu Filmowego w WFDiF, gdzie zostali na początku ucharakteryzowani zgodnie z planem filmu pt. Korbala (film o wojnie w Iraku). Pracownik studia, pani Joanna Kacperczak opowiedziała jak powstaje film, począwszy od scenografii, a kończąc na pierwszym wyświetleniu, postprodukcji. Uczniowie poznali nazwy dotychczas im nieznane: szwenkier (operator kamery), tyczkarz, klapser, green screen (zielone tło do filmu). W dalszej części uczestnicy wycieczki udali się do Łazienek, gdzie poznali ich historię. Następnie wybrali się na Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, by w ciszy i powadze uczcić poległych żołnierzy. Następnie zwiedzili Krakowskie Przedmieście oraz Rynek Starego Miasta z jego zabytkami. Dużą atrakcją były cukierki i lizaki wytwarzane w manufakturze. Każdy uczeń otrzymał na drogę słodki upominek. Był także akcent sportowy, zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie poznali sekrety gwiazd sportu i zachwycili się ogromem stadionu. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu szkolnego "Moja mała i duża ojczyzna" w związku z programem Szkoła Wierna Dziedzictwu.

BP

 
Tadżykistan w liczbach, kraje biedne i bogate
wtorek, 13 czerwca 2017 19:09

Kliknij by zobaczyć galerię

12.06.2017 r. w klasie II G i III G odbyły się zajęcia w ramach edukacji globalnej. Uczniowie zostali zapoznani z Tadżykistanem i jego problemami oraz podziałem świata na kraje bogate i biedne. Wykorzystano filmy, karty pracy, internet, plansze poglądowe. Uczniowie wykonywali także obliczenia, odczytywali dane zawarte w diagramach i tabelach.

Zajęcia prowadziła Marzenna Grodzicka.

AM

 
Konkurs Logicznego Myślenia
wtorek, 13 czerwca 2017 18:11

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia (jesteśmy jego organizatorami). Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V SP z Olecka (nr 1, 3 i 4), Gąsek, Wieliczek i Judzik. Celem konkursu było m.in. rozwijanie spostrzegawczości, wykrywanie uzdolnień, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Więcej…
 
Pamiątki z przeszłości
wtorek, 13 czerwca 2017 17:45

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu Moja mała i duża ojczyzna powstał kącik tematyczny - Pamiątki z przeszłości. Eksponaty zgromadzili uczniowie. Kącik znajduje się w bibliotece szkolnej.

Organizacja kącika: Urszula Grzybowska i Agnieszka Łaskowska

AM

 
Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie
poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:38

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 8 czerwca 2017 r. odbył się Dzień Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie". Z tej okazji odbył się festyn rodzinny. Rodzice i nauczyciele, czyli "Teatrzyk nieduży" zaprezentowali swoje umiejętności teatralne. Rodzice przedstawili "Pawła i Gawła" Aleksandra Fredry, natomiast nauczyciele "Lokomotywę" Juliana Tuwima. Atrakcją spotkania były także konkurencje sportowe dla dzieci, zjeżdżalnia, grill i domowe ciasto.

AM

 
Grywalizacja
wtorek, 06 czerwca 2017 18:35

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach edukacji globalnej, 6 czerwca 2017 r. odbyła się grywalizacja. Celem jej przeprowadzenia było uświadomienie uczniom roli i znaczenia energii odnawialnej dla ludzkości oraz jej wykorzystania; zdobycie wiedzy na temat stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii; uwrażliwienie uczniów na potrzeby świata; zachęcanie do pracy zespołowej. Przystąpiło do niej 24 uczniów w 4 zespołach.

Więcej…
 
Chcemy Pokoju na Świecie
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:29

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Pod takim hasłem, 5 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum w Zespole Szkół w Judzikach włączyli się w ogólnopolską akcję Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie. Marsz organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa i odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00. Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie.

Więcej…
 
Noc Bibliotek
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:27

Kliknij by zobaczyć galerię

2.06.2017 r. uczennice gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Kamila Sawicka i Aleksandra Sienkiewicz wzięły udział w Nocy Bibliotek pod hasłem "Czytanie porusza". Spotkanie drużyn rozpoczęło się w bibliotece Gimnazjum nr 2 w Olecku. Jako nazwę drużyny dziewczęta wybrały koniczynkę. Po rozwiązaniu quizu dotyczącego zdrowego trybu życia drużyny wyruszyły do miasta, aby rozwiązywać zadania na kolejnych stacjach. W Bibliotece Miejskiej drużyny musiały zbudować tratwy, a w Bibliotece Pedagogicznej grali w gry ich rodziców: gumę, klasy. Ponadto rozwiązywali zadania dotyczące bohaterów lektur, patronów roku 2017.

Organizator wyjazdu i opiekun: Agnieszka Łaskowska

 
Quiz wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:17

Uczniowie klas I-III gimnazjum w dniu 27 maja 2017 r. przystąpili do konkursu szkolnego w formie quizu wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zostały nagrodzone trzy pierwsze miejsca z najwyższymi wynikami:

I miejsce - Sebastian Wodnicki, kl. III G

II miejsce - Jakub Skrzypiec, kl. III G

III miejsce - Kinga Konopko, kl. II G 

Konkurs zorganizowała: Katarzyna Luto

AM

 
Europiada w Lenartach
piątek, 02 czerwca 2017 19:55

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 2 czerwca 2017 r. w Lenartach odbyła się Europiada, w tym roku na sportowo. Wzięła w niej udział także nasza szkoła. W programie festynu europejskiego były m.in. rozgrywki sportowe, europejskie koło fortuny, dmuchany plac zabaw, konkurencje dla najmłodszych, występy artystyczne naszych uczniów i uczniów Zespołu Szkół w Babkach Oleckich. Na każdego uczestnika Europiady czekał smaczny poczęstunek. Zmagania sportowe, dobry humor i wyśmienita zabawa to zdrowa dawka aktywności dzisiejszego spotkania.

Organizatorzy: OSP Lenarty

AM

 
Dzień Dziecka w Mazurolandii
piątek, 02 czerwca 2017 18:19

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dzień Dziecka sprzyja miłym  niespodziankom. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III mogły  się o tym przekonać, wyjeżdżając do krainy niespodzianek w Mazurolandii koło Kętrzyna. Co prawda droga daleka, ale  warto było  się potrudzić. Na dzieci czekało wiele  atrakcji. Już przy wejściu powitały nas rzeźby zwierząt ogromnych rozmiarów. Były też żywe okazy – kozy i owce. Wszyscy z radością karmili je trawą i koniczyną. W parku miniatur przewodnik opowiedział o najważniejszych zabytkach Warmii i Mazur, które można było  podziwiać w zminiaturyzowanej wersji. W krainie zakonu krzyżackiego każde dziecko miało możliwość strzelania z łuku i podziwiania zbroi rycerskich. Odbyła się też inscenizacja przedstawiająca uratowanie Zbyszka z Bogdańca. Pięknym i wartym szczególnej uwagi był obyczaj nakrywania głowy skazańcowi przez damę serca. Dama nakrywała głowę swego wybranka białą szatą, symbolem wierności i niewinności. Dużo radości towarzyszyło też dzieciom na zjeżdżalniach i w krainie kulek. Dzień pełen wrażeń szybko minął. Nawet długa droga do domu nie była uciążliwa, bo po dniu pełnym wrażeń prawie wszyscy posnęli. Do zobaczenia w Mazurolandii za rok!

Organizacja wyjazdu (1.06.2017 r.): Małgorzata Skrocka, Urszula Grzybowska, Beata Kamińska-Kołodzińska, Beata Roszkowska, Dorota Michałowska-Radzewicz

MS

 
Dzień Dziecka na sportowo
czwartek, 01 czerwca 2017 17:49

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji Dnia Dziecka, w dniu 1 czerwca 2017 r. dzieci z ZWP i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej pojechali do Mazurolandii, natomiast uczniowie klas IV-VI SP i I-III G zmagali się w konkurencjach sportowych na terenie posesji szkolnej. Trzeba było rozwiązać test z wiedzy sportowej, zmierzyć się w unihokeju i zaprezentować się w „okrzyku sportowym”. Dzisiaj nie było przegranych. Wygrali wszyscy! Na zakończenie spotkania uczniowie zjedli kiełbaski z grilla.

Organizacja spotkania: Agnieszka Łaskowska i Dorota Miszczak

AM

 
Podziękowanie
piątek, 26 maja 2017 19:53

Serdecznie dziękujemy

Panu Klaudiuszowi Żero i Panu Januszowi Żero

za okazane wsparcie finansowe, które umożliwi najmłodszym uczniom

naszej szkoły wyjazd na wycieczkę do Mazurolandii z okazji Dnia Dziecka

 

Z wyrazami ogromnej wdzięczności

Dyrekcja, organizatorzy i uczestnicy wyjazdu

 
„Alone” i 3 miejsce!
piątek, 26 maja 2017 19:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

26 maja 2017 r. uczennice klasy I i II gimnazjum: Karolina Górska, Aleksandra Jankowska i Sandra Romanowska wystąpiły w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Bez Barier Językowych", który odbył się w Kowalach Oleckich. Zespół wykonał piosenkę w wersji anglojęzycznej pt. "Alone" z repertuaru Allan Walker'a, za co został nagrodzony trzecim miejscem. Występowi towarzyszyły: Kamila Łęgowska i Kinga Konopko w układzie tanecznym, co wzbogaciło wrażenie artystyczne.

Do konkursu uczniów przygotowała Katarzyna Luto.

KL

 
"Dziady" Adama Mickiewicza
wtorek, 23 maja 2017 16:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

23.05.2017 r. uczniowie klasy I, II i III gimnazjum obejrzeli inscenizację „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl odbył się w ROK w Olecku.

Organizacja wyjazdu i opieka: Agnieszka Łaskowska, Marzenna Grodzicka

AM

 
XI Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia
poniedziałek, 22 maja 2017 18:23

XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

„GŁÓWKA PRACUJE”

JUDZIKI ‘2017

 

REGULAMIN KONKURSU

I Organizator:

- Zespół Szkół w Judzikach

II Cele:

- rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania,

- wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań,

- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

III Uczestnicy:

- uczniowie klasy V szkoły podstawowej (maksymalnie po dwóch uczniów z każdej szkoły, uczniowie występują indywidualnie) z powiatu oleckiego i suwalskiego.

Więcej…
 
Konkurs Poezji Jana Pawła II
sobota, 20 maja 2017 18:24

alt

 

W piątek, 19 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Kinga Konopko, Sandra Romanowska i Jakub Skrzypiec wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Muzycznym Poezji Jana Pawła II. Sandra Romanowska zajęła II miejsce, a Jakub Skrzypiec otrzymał wyróżnienie.Konkurs odbył się w Wieliczkach.

Nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Łaskowska

AM

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 21