Nabór nauczycieli do udziału w projekcie
wtorek, 28 lutego 2017 23:12

alt

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

Informuję, że ogłasza się nabór uzupełniający nauczycieli do udziału w projekcie pt. „W przyszłość bez barier” współfinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Nabór uzupełniający trwa do 14 kwietnia 2017 r.

Koordynator projektu

 

Ruszył nabór nauczycieli do udziału w projekcie pt. „W przyszłość bez barier” współfinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

W załączeniu:
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa nauczycieli w projekcie oraz Formularz zgłoszeniowy.

altRegulamin rekrutacji i uczestnictwa

alt Formularz zgłoszeniowy

 

alt

 

 

 
"Rospuda" w Judzikach
wtorek, 28 lutego 2017 17:32

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Jest drożyna, jest, przez caluśką wieś

Wydeptała ją Kasieńka, jak nosiła jeść.

Jak jeść nosiła, Boga prosiła:

Oj, żebym ja, mój Jasieńku, jam Twoja była

Ty będziesz moja, a ja będę Twój …

 

We wtorek, 28 lutego 2017 r. gościliśmy w naszej szkole zespół ludowy „Rospuda” z Filipowa. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali pięknego koncertu, na który złożyły się piosenki i pieśni ludowe m.in. – sieroce i gwarowe: „Jednego syna mateńka miała”, „Zielona rutka, jałowiec”, „Idzie dziewczyna na swej mamy grób” (a capella) – na akordeon: „Głęboka studzienka” i „Jest drożyna”. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o historii zespołu i o gwarze filipowskiej. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moja mała i duża ojczyzna” w związku z programem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Organizator spotkania: Dorota Michałowska-Radzewicz

AM

 

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
wtorek, 28 lutego 2017 00:00

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

1 marca 2017 r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej, I, II i III gimnazjum wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Chwała Bohaterom!”. Na apel złożyły się występy uczniów, rys historyczny oraz prelekcja wygłoszona przez panią dyrektor szkoły, Beatę Prześniak.

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Korotko

AM

 

Więcej…
 
II Gminny Konkurs Piosenki Zimowej "Śnieżne nutki"
niedziela, 26 lutego 2017 19:41

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 23 lutego 2017 r. dzieci wyśpiewały w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku powrót zimy. Konkurs rozpoczął się od tańca Ewy, Patrycji, Hani i Zuzi do melodii „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”. Grupa taneczna z dużym wdziękiem i gracją przeniosła nas w magiczny, zimowy świat:

Moc mojej władzy lodem spada dziś na świat.
A duszę moją w mroźnych skrach ku górze niesie wiatr.
I myśl powietrze tnie jak kryształowy miecz.
Nie zrobię kroku w tył.
Nie spojrzę nigdy wstecz!

Więcej…
 
Przedstawienie cyrkowe
czwartek, 16 lutego 2017 20:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 16 lutego 2017 r. czterdziestu ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w przedstawieniu cyrkowym.

AM

 
Walentynki i dziedzictwo kulturowe
środa, 15 lutego 2017 17:53

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 14 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie walentynkowe, w czasie którego odbyły się konkursy i zabawy walentynkowe. Ponadto uczniowie odgadywali zagadki związane z miłością i przyjaźnią, poznali zwyczaje walentynkowe i historię św. Walentego. Spotkanie prowadziła Małgorzata Korotko.

*Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego; nazwa pochodzi od św. Walentego

W części końcowej spotkania uczniowie klas starszych wysłuchali prelekcji na temat pochodzenia społeczności lokalnej w ramach realizacji projektu z dziedzictwa kulturowego „Moja mała i duża ojczyzna”. Prelekcję przeprowadził Andrzej Malinowski.

AM

 
„W przyszłość bez barier” - projekt unijny
środa, 01 lutego 2017 22:36

W lutym 2017 r. Gmina Olecko rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki, Działanie 2.2: Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, Poddziałanie 2.2.1: Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów - projekty konkursowe.

Więcej…
 
Noc w szkole
wtorek, 31 stycznia 2017 20:31

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum nie mogli rozstać się ze szkołą i spędzili w niej całą noc (23/24.01.2017 r.), rozpoczynając w ten nietypowy sposób ferie zimowe. Pomysłodawcą imprezy była Sandra Romanowska. Wszyscy zjawili się w komplecie ze śpiworami i poduszeczkami, chociaż niektórzy nie spali wcale. Po co spać jak tyle atrakcji wokoło?

Więcej…
 
Choinka Noworoczna 2017
czwartek, 19 stycznia 2017 20:12

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Corocznie, w czwartek przed feriami zimowymi odbywa się w naszej szkole Choinka Noworoczna. Tym razem też tak było. 19 stycznia 2017 r. cała społeczność szkolna przywitała rozpoczynający się Nowy Rok występami artystycznymi,  zabawą i  tańcem. Dzisiejsza Choinka była nietypowa, ponieważ

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w ZWP
czwartek, 19 stycznia 2017 20:03

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 19 stycznia 2017 r. w zespole wychowania przedszkolnego odbyło się spotkanie wnucząt z babciami i dziadkami w związku z obchodami ich święta. Słowami wierszy i piosenek dzieci podziękowały babciom i dziadkom za to, że są i że je bardzo, bardzo kochają.

AM

 
Dzień Babci i Dziadka
środa, 18 stycznia 2017 20:50

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dzisiaj w "zerówce" – 18.01.2017 r. była okazja rzadka mieliśmy Dzień Babci oraz Dziadka. I z tej okazji odwiedzili nas nasi seniorzy. Nie zabrakło ciepłych słów płynących poprzez wierszyki i piosenki zaprezentowane przez wnuczęta. Bo wszyscy: "Kochamy Was, kochamy całym sercem i uśmiechu chcemy dać wam jak najwięcej. Nasze buzie uśmiechnięte ślą życzenia Wam przepiękne - Żyj Babuniu, żyj dziadziuniu latek sto."  A gdy dorośniemy i będziemy duzi oprócz samodzielnie zrobionego upominku "damy Wam Dziadkowie pączek białej róży."

BKK

 
Gabriela Korotko II Wicemistrzem!
środa, 18 stycznia 2017 20:41

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 10 stycznia 2017 roku odbył się w Olecku finał Powiatowego konkursu SUDOKU LUBIĘ TO! Zmagania odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym  im. J. Kochanowskiego. Do finału zakwalifikowało się  90. uczestników w kategorii klas I-III i IV- VI szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięstwo nie było łatwo wywalczyć przy tak dużej konkurencji. Gabriela Korotko (kl. VI SP) pokonała swoją  rywalkę i zdobyła tytuł II wicemistrza Sudoku jednym punktem. Emocje były ogromne. Składamy jej tym gorętsze gratulacje! Kamila Łęgowska i Kamila Sawicka nie znalazły się na podium, ale zajęły dobrą 11 i 12 lokatę na 28 gimnazjalistów. Za rok będzie lepiej.

Wszyscy uczestnicy skorzystali ze słodkich przekąsek oraz degustowali się ogromnym tortem z napisem SUDOKU LUBIĘ TO. Tort był wyśmienity.

Marzenna Grodzicka

 
Zajęcia świetlicowe
niedziela, 15 stycznia 2017 17:54

Kliknij by zobaczyć galerię

 

12 stycznia 2017 r. uczniowie w świetlicy szkolnej rozmawiali o karnawale i tradycjach dawnego kolędowania. Wykonali własnoręcznie maski karnawałowe, które wykorzystają już 19 stycznia podczas Choinki Noworocznej. Praca przypadła dzieciom do gustu, niektórzy wykonali 2 maski.

Zajęcia prowadziła Alicja Marzanna Wasilewska

AW

 
Regulamin II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej
piątek, 13 stycznia 2017 19:58

Regulamin II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne nutki”

 

Termin konkursu: 23 lutego 2017 r. (czwartek)

Zgłoszenia uczestników: do 16 lutego 2017 r. (czwartek)

Miejsce konkursu: Regionalny Ośrodek kultury „Mazury Garbate” w Olecku

Organizator konkursu: Zespół Szkół w Judzikach

 

Więcej…
 
Konkurs. Moja miejscowość
piątek, 13 stycznia 2017 19:55

DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcamy Was do udziału w konkursie na napisanie wiersza dotyczącego waszej miejscowości

Więcej…
 
25 Finał WOŚP
piątek, 13 stycznia 2017 19:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

13 stycznia 2017 r. w szkole odbyła się II akcja sprzedaży ciasta w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód ze sprzedaży, który wyniósł 94 zł zostanie przekazany w niedzielę do sztabu 25 Finału WOŚP w Olecku. W tym roku pieniądze zbierane są na pediatrię i godną opiekę seniorów.

Ciasto upiekli uczniowie i nauczyciele. Organizatorem szkolnej akcji była Katarzyna Luto.

AM

 
Spotkanie ze strażakiem
piątek, 13 stycznia 2017 19:41

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w piątek 13.01.2017 r. uczniów klasy II i III szkoły podstawowej odwiedził młodszy brygadier Powiatowej Straży Pożarnej w Olecku, Tomasz Milewski. Opowiedział on uczniom o zagrożeniach pożarowych oraz lekkomyślnych zachowaniach dzieci w czasie wolnym np. wchodzeniu na lód w miejscach do tego nieprzystosowanych.Uczniowie w podziękowaniu wykonali prace plastyczne na temat pracy strażaka oraz wykazali się wiedzą na temat numerów alarmowych oraz skutków niebezpiecznych zachowań. Ich wiedza została nagrodzona  planami zajęć w kształcie wozów strażackich. Na pytanie co zaintrygowało dzieci podczas tego spotkania, Krystian z II klasy powiedział, że niebezpieczeństwo na lodzie, dziewczętom natomiast podobał się strój pana strażaka. Wszystkim jednak pozostaną w pamięci przestrogi pana Milewskiego i wrócą po feriach cali i zdrowi do szkoły.

BP

 
Wizyta ratowników z KPSP w Olecku
piątek, 13 stycznia 2017 18:37

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 13.01.2017 r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Przedstawili on nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazali jak ratować osobę dorosłą, dziecko w młodszym wieku szkolnym i niemowlę. Zwrócili uwagę na to, jak bardzo ważne jest poprawne udzielenie informacji o miejscu i czasie zdarzenia oraz o stanie i liczbie poszkodowanych. Każdy z nas jest przecież ogniwem łańcucha przeżycia i ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym. Następnie wszyscy mogliśmy przećwiczyć wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a ratownicy udzielali nam bezcennych wskazówek. Podzielili się również z nami refleksjami na temat pracy strażaków i omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Na pewno zaprosimy ich do naszej szkoły w przyszłości.

Organizator spotkania: Agnieszka Łaskowska

 
Z wizytą w ZSLiZ w Olecku
czwartek, 05 stycznia 2017 18:26

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach doradztwa zawodowego, w dniu 5 stycznia 2017 r. uczniowie gimnazjum złożyli wizytę w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Poznali bazę lokalową i dydaktyczną szkoły. Pani Cecylia Chilińska życzliwie, rzeczowo i profesjonalnie przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i oprowadziła po pomieszczeniach szkolnych.

Strona internetowa szkoły: www.zsliz.olecko.pl

Opiekunowie: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko, Andrzej Malinowski

AM

 
Spektakle teatralne
czwartek, 05 stycznia 2017 17:48

alt

 

W dniach 4-5 stycznia 2017 r. w ramach realizacji projektu z dziedzictwa kulturowego „Moja mała i duża ojczyzna”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklach teatralnych dwóch teatrów z Wrocławia – Teatru Artens i Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klas I-III szkoły podstawowej obejrzały „Baśnie Pana Perrault” (Teatr Artens), z kolei uczniowie klas IV-VI SP – „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”, natomiast uczniowie gimnazjum „Kamienie na szaniec” (NTE we Wrocławiu). Spektakle odbyły się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku.

AM

 
Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
czwartek, 22 grudnia 2016 17:41

alt

 

Niech radosne święta Bożego Narodzenia dostarczą wiele szczęścia i zadowolenia,

a nadchodzący Nowy Rok spełni wszystkie marzenia

W imieniu pracowników i własnym składa

Dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach

Beata Prześniak

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 19