Wywiadówka
wtorek, 19 września 2017 18:15

W czwartek, 21 września 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.

W programie spotkania:

- Co każdy rodzic wiedzieć powinien?, prowadząca Emila Naruszewicz – pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Olecku

- Kierunki pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018, prowadzący: Beata Prześniak – dyrektor szkoły, Justyna Adamczyk – pedagog szkolny

- Spotkania klasowe z wychowawcami

- Spotkanie z Radą Rodziców (sala nr 6, po zakończeniu spotkań z wychowawcami)

Serdecznie zapraszam

Beata Prześniak, dyrektor SP w Judzikach

 
Jeziora Ziemi Oleckiej
środa, 13 września 2017 18:29

Kliknij by zobaczyć galerię

13 września 2017 r., w ramach realizacji projektu w zakresie turystyki „Wśród lasów, jezior, łąk i pól Ziemi Oleckiej” uczniowie poznali walory przyrodnicze jezior: Sedraneckiego (w Sedrankach), Olszewskiego i Bocznego (w Olszewie), a także możliwości organizowania wypoczynku w ich pobliżu.

Organizacja wyjazdu: Justyna Adamczyk, Agnieszka Łaskowska, Andrzej Malinowski

AM

 

 
Święto Plonów 2017
niedziela, 10 września 2017 18:36

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielę, 10 września 2017 r. w Olecku odbyły się Dożynki Gminne – Święto Plonów 2017. Uczestniczyli w nich także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, którzy z tej okazji upiekli słodkie rogaliki, ciasteczka i bułeczki, rozdawane w trakcie uroczystości. W ramach dożynek odbyły się koncerty zespołów ludowych, gry i zabawy dla dzieci, degustacja potraw regionalnych. Każde z sołectw gminy Olecko przygotowało stoisko z wyrobami kulinarnymi. Stoiska Judzik i Lenart cieszyły się ogromnym powodzeniem.

AM

 
Dzień Marzyciela
niedziela, 10 września 2017 18:20

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzień 8 września zapisał się w kalendarzu świąt nietypowych jako Dzień Marzyciela. W tym dniu uczniowie klasy trzeciej chodzili z głową w chmurach. Dzieci wysłuchały wiersza "Dyzio Marzyciel". Chętnie opowiadały o swoich marzeniach, a następnie zilustrowały je i umieściły na swych "Chmurkach Marzeń".

Zajęcia prowadziła: Urszula Grzybowska.

Z OKAZJI DZISIEJSZEGO ŚWIĘTA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPEŁNIENIA MARZEŃ,

TYCH DUŻYCH I TYCH MAŁYCH

 

UG

 
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!
poniedziałek, 04 września 2017 19:16

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 4 września 2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły, Beata Prześniak serdecznie powitała zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła ogólne informacje na temat zmian, które weszły od 1 września 2017 r., m.in. przestał funkcjonować Zespół Szkół w Judzikach, pozostała szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi oraz o przygotowaniu szkoły do nowego roku. Pani Dyrektor w sposób szczególny podziękowała rodzicom - Państwu Edycie i Pawłowi Domańskim – Przyjaciołom Szkoły za duże zaangażowanie w pracach na rzecz placówki. Wyjątkowe podziękowania i życzenia skierowane były także do nauczycieli: Małgorzaty Skrockiej i Andrzeja Malinowskiego, którzy otrzymali nagrody jubileuszowe za 30 lat pracy pedagogicznej. Nie zabrakło życzeń uczniom, rodzicom i nauczycielom. Początek roku szkolnego2017/2018 uczniowie powitali wierszami, piosenkami i tańcem, a po części oficjalnej spotkali się w klasach z wychowawcami.

Uroczystość przygotowały: Agnieszka Łaskowska, Urszula Grzybowska, Dorota Michałowska-Radzewicz, Dorota Miszczak

AM

 

 
"Wesele" Wyspiańskiego
poniedziałek, 04 września 2017 18:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Już po raz szósty odbyło się Narodowe Czytanie – akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Ma ono na celu popularyzowanie wielkich dzieł polskiej literatury i ukazywanie piękna ojczystego języka. Tym razem, 2 września 2017 r. czytane było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Do tegorocznej edycji Narodowego Czytania, która miała miejsce w Olecku włączyli się również nasi uczniowie: Kamila Łęgowska wcieliła się w rolę Maryny, a Marek Zaniewski w rolę Poety – bohaterów dramatu Wyspiańskiego. Czytanie rozpoczął Burmistrz Wacław Olszewski i wicestarosta Kazimierz Iwanowski. Po nich tekst czytali zaproszeni goście i uczniowie szkół.

 

 
Projekt pt. „W przyszłość bez barier”
poniedziałek, 04 września 2017 17:21

alt

Już od 7 sierpnia br. chętni uczniowie, jak również ich rodzice będą mogli zgłosić swój udział w projekcie pt. „W przyszłość bez barier”. Projekt współfinansowany jest  ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Termin rekrutacji: 7 - 31 sierpnia 2017 r.

W załączeniu:

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA UCZNIÓW I RODZICÓW W PROJEKCIE pt. „W przyszłość bez barier”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – UCZEŃ

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - RODZIC

Koordynator projektu

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 20:23

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2017 r. o godz. 9.00 (wcześniej, o godz. 8.15 msza św. w kościele w Judzikach)

Serdecznie zapraszamy

Beata Prześniak

Dyrektor ZS w Judzikach

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 23 czerwca 2017 19:33

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Spotkanie odbyło się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor, Beata Prześniak podsumowała mijający rok szkolny oraz podziękowała uczniom za wytrwałość w nabywaniu wiedzy i umiejętności, nauczycielom za sumienną i efektywną pracę, pracownikom szkoły za należyte wypełnianie swoich czynności służbowych, rodzicom za zaangażowanie na rzecz szkoły. W dalszej części uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za postępy w nauce, za reprezentowanie szkoły na zewnątrz oraz za sukcesy i osiągnięcia edukacyjne. Pani dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie klasy II gimnazjum pożegnali ucz. klasy III gimnazjum. Uroczystość zakończyły piosenki i wiersze w wykonaniu najmłodszych dzieci.

Więcej…
 
Odwiedziny uczniów z Filipowa
środa, 21 czerwca 2017 21:25

Kliknij by zobaczyć galerię

20 czerwca 2017 r. odwiedzili nas uczniowie z ZS w Filipowie z nauczycielką, panią Katarzyną Panek. Była to rewizyta. Nasi goście poznali historię Judzik i odbyli wycieczkę po miejscowości, poznając jej walory społeczno-przyrodnicze. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Moja mała i duża ojczyzna oraz dobrych sąsiedzkich relacji.

AM

 
Otwarcie miejsca na ognisko
wtorek, 20 czerwca 2017 19:44

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 20 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie miejsca na ognisko wraz z jego zagospodarowaniem. Była to realizacja inicjatywy w ramach Młodzieżowego Funduszu Lokalnego NASZA INICJATYWA. Projekt napisała i zadanie wykonała uczniowska grupa inicjatywna w składzie: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Piotr Augustynowicz, Kinga Konopko, Sebastian Jarzębowicz, Bartosz Piszczek, Kamila Sawicka i Sebastian Wodnicki. W ramach projektu wykonano palenisko z obudową, klomby i ustawiono 4 ławki. W spotkaniu wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z pracownikami, przybyli rodzice i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pani dyrektor, Beaty Prześniak. Następnie Kamila Łęgowska dokonała przecięcia wstęgi, a Sebastian Jarzębowicz rozpalił ognisko. W dalszej części uroczystości uczniowie wykonali radosny pląs do piosenki pt. Czar ogniska; Andrzej Malinowski opowiedział o historii miejscowości Judziki i Lenarty. Festyn urozmaiciło pieczenia kiełbasek, poczęstunek, zabawy i gry przy ognisku oraz piękne harcerskie piosenki.

Projekt został dofinansowany z funduszy otrzymanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowany przez Fundację Rozwoju Ziemi Oleckiej.

Opiekun projektu: Andrzej Malinowski

AM

 
Poznajemy nasz region
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:47

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu Moja mała i duża ojczyzna€ w związku z programem Szkoła Wierna Dziedzictwu uczniowie naszej szkoły w dniu 19 czerwca 2017 r. wzięli udział w objazdowej wycieczce samochodowej do miejscowości: Sedranki, Łęgowo, Szczecinki, Borawskie i Plewki. Wszystkie one położone są na terenie gminy Olecko. Celem wyjazdu było poznanie historii i środowiska przyrodniczo-społecznego tych miejscowości.

Uczestnicy wyjazdu: Małgorzata Pawłowska, Kamil Nalewajko (kl. VI), Piotr Jędrzejewski (kl. I G), Piotr Augustynowicz, Kamila Łęgowska, Kamila Sawicka, Kinga Konopko, Karolina Gorska (kl. II G), Sebastian Wodnicki i Szymon Gliniecki (kl. III G).

Opiekunowie: Andrzej Malinowski, Agnieszka Łaskowska, Justyna Adamczyk, Ferdynand Grodzicki.

AM

 
Wycieczka do Warszawy
środa, 14 czerwca 2017 18:31

Kliknij by zobaczyć galerię

13 czerwca 2017 r., uczniowie pod opieką Beaty Prześniak i Katarzyny Luto odwiedzili Warszawę. Zwiedzanie stolicy Polski rozpoczęli od Planu Filmowego w WFDiF, gdzie zostali na początku ucharakteryzowani zgodnie z planem filmu pt. Korbala (film o wojnie w Iraku). Pracownik studia, pani Joanna Kacperczak opowiedziała jak powstaje film, począwszy od scenografii, a kończąc na pierwszym wyświetleniu, postprodukcji. Uczniowie poznali nazwy dotychczas im nieznane: szwenkier (operator kamery), tyczkarz, klapser, green screen (zielone tło do filmu). W dalszej części uczestnicy wycieczki udali się do Łazienek, gdzie poznali ich historię. Następnie wybrali się na Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, by w ciszy i powadze uczcić poległych żołnierzy. Następnie zwiedzili Krakowskie Przedmieście oraz Rynek Starego Miasta z jego zabytkami. Dużą atrakcją były cukierki i lizaki wytwarzane w manufakturze. Każdy uczeń otrzymał na drogę słodki upominek. Był także akcent sportowy, zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie poznali sekrety gwiazd sportu i zachwycili się ogromem stadionu. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu szkolnego "Moja mała i duża ojczyzna" w związku z programem Szkoła Wierna Dziedzictwu.

BP

 
Tadżykistan w liczbach, kraje biedne i bogate
wtorek, 13 czerwca 2017 19:09

Kliknij by zobaczyć galerię

12.06.2017 r. w klasie II G i III G odbyły się zajęcia w ramach edukacji globalnej. Uczniowie zostali zapoznani z Tadżykistanem i jego problemami oraz podziałem świata na kraje bogate i biedne. Wykorzystano filmy, karty pracy, internet, plansze poglądowe. Uczniowie wykonywali także obliczenia, odczytywali dane zawarte w diagramach i tabelach.

Zajęcia prowadziła Marzenna Grodzicka.

AM

 
Konkurs Logicznego Myślenia
wtorek, 13 czerwca 2017 18:11

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia (jesteśmy jego organizatorami). Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V SP z Olecka (nr 1, 3 i 4), Gąsek, Wieliczek i Judzik. Celem konkursu było m.in. rozwijanie spostrzegawczości, wykrywanie uzdolnień, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Więcej…
 
Pamiątki z przeszłości
wtorek, 13 czerwca 2017 17:45

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu Moja mała i duża ojczyzna powstał kącik tematyczny - Pamiątki z przeszłości. Eksponaty zgromadzili uczniowie. Kącik znajduje się w bibliotece szkolnej.

Organizacja kącika: Urszula Grzybowska i Agnieszka Łaskowska

AM

 
Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie
poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:38

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 8 czerwca 2017 r. odbył się Dzień Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie". Z tej okazji odbył się festyn rodzinny. Rodzice i nauczyciele, czyli "Teatrzyk nieduży" zaprezentowali swoje umiejętności teatralne. Rodzice przedstawili "Pawła i Gawła" Aleksandra Fredry, natomiast nauczyciele "Lokomotywę" Juliana Tuwima. Atrakcją spotkania były także konkurencje sportowe dla dzieci, zjeżdżalnia, grill i domowe ciasto.

AM

 
Grywalizacja
wtorek, 06 czerwca 2017 18:35

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach edukacji globalnej, 6 czerwca 2017 r. odbyła się grywalizacja. Celem jej przeprowadzenia było uświadomienie uczniom roli i znaczenia energii odnawialnej dla ludzkości oraz jej wykorzystania; zdobycie wiedzy na temat stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii; uwrażliwienie uczniów na potrzeby świata; zachęcanie do pracy zespołowej. Przystąpiło do niej 24 uczniów w 4 zespołach.

Więcej…
 
Chcemy Pokoju na Świecie
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:29

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Pod takim hasłem, 5 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum w Zespole Szkół w Judzikach włączyli się w ogólnopolską akcję Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie. Marsz organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa i odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00. Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie.

Więcej…
 
Noc Bibliotek
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:27

Kliknij by zobaczyć galerię

2.06.2017 r. uczennice gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Kamila Sawicka i Aleksandra Sienkiewicz wzięły udział w Nocy Bibliotek pod hasłem "Czytanie porusza". Spotkanie drużyn rozpoczęło się w bibliotece Gimnazjum nr 2 w Olecku. Jako nazwę drużyny dziewczęta wybrały koniczynkę. Po rozwiązaniu quizu dotyczącego zdrowego trybu życia drużyny wyruszyły do miasta, aby rozwiązywać zadania na kolejnych stacjach. W Bibliotece Miejskiej drużyny musiały zbudować tratwy, a w Bibliotece Pedagogicznej grali w gry ich rodziców: gumę, klasy. Ponadto rozwiązywali zadania dotyczące bohaterów lektur, patronów roku 2017.

Organizator wyjazdu i opiekun: Agnieszka Łaskowska

 
Quiz wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:17

Uczniowie klas I-III gimnazjum w dniu 27 maja 2017 r. przystąpili do konkursu szkolnego w formie quizu wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zostały nagrodzone trzy pierwsze miejsca z najwyższymi wynikami:

I miejsce - Sebastian Wodnicki, kl. III G

II miejsce - Jakub Skrzypiec, kl. III G

III miejsce - Kinga Konopko, kl. II G 

Konkurs zorganizowała: Katarzyna Luto

AM

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 23