Wiejsko-Szkolny Tłusty Czwartek
czwartek, 08 lutego 2018 16:29

Kliknij by zobaczyć galerię

Zgodnie z polską tradycją ludową, 8 lutego 2018 r. na terenie szkoły odbyło się spotkanie integracyjne pn. „Wiejsko-Szkolny Tłusty Czwartek”. Uczestniczyli w nim mieszkańcy wsi oraz pracownicy i uczniowie szkoły. Oprócz tradycyjnego pączka, była kiełbaska pieczona na ognisku, grill, chrusty i gorąca herbata. Nie zabrakło także zabaw na śniegu. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest dniem, w którym dostarczamy sobie zapasu energii na zbliżający się post. Spotkanie zostało zorganizowane przez sołtysa wsi Judziki, Witolda Jagłowskiego i szkołę.

AM

 
Stypendium motywacyjne
środa, 07 lutego 2018 17:59

7.02.2018 r. uczennice klasy III gimnazjum: Kinga Konopko i Sandra Romanowska otrzymały stypendia motywacyjne Burmistrza Olecka za bardzo dobre wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Stypendia wręczyła pani Beata Prześniak, dyrektor szkoły.

AM

 

 
Zaprogramuj przyszłość - kodowanie
wtorek, 06 lutego 2018 18:45

Kliknij by zobaczyć galerię

Podczas ferii zimowych uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach związanych z kodowaniem. Panie Justyna Adamczyk i Małgorzata Skrocka wprowadzały dzieci w świat programowania poprzez zabawy. Dzieci uczyły się umieszczać symbole na osi współrzędnych, budowały obrazy na macie do kodowania oraz korzystały z aplikacji do kodowania zawartych w tabletach. Zajęcia sprawiały dzieciom wiele radości i rozbudzały ich zainteresowania oraz procesy logicznego myślenia.

MS

 
Choinka Noworoczna 2018
czwartek, 18 stycznia 2018 22:15

Kliknij by zobaczyć galerię

18 stycznia 2018 r. odbyła się długo wyczekiwana Choinka Noworoczna. Jak co roku, ten piękny zimowy wieczór zgromadził całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Pani dyrektor, Beata Prześniak skierowała do wszystkich zgromadzonych ciepłe słowa, życząc sukcesów, radości i powodzenia w Nowym Roku. Na całym świecie Nowy Rok jest czasem radości, tańca, muzyki i świątecznych korowodów. To wszystko było dzisiaj w naszej szkole. Wspólne siły połączyli uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, przenosząc wszystkich w magiczny świat baśni, magii i niezwykłych przygód. Na scenie gościł Hans Christian Andersen z baśnią „Królowa śniegu”. To ponadczasowa opowieść o istocie człowieczeństwa, miłości i poświęceniu oraz o tym, że zawsze warto walczyć, szczególnie o bliskich i pomagać tym, którzy sami stracili już nadzieję. W aktorów wcielili się: Babcia – Aleksandra Sienkiewicz, Kaj – Marek Zaniewski, Gerda – Sandra Romanowska, Mały rozbójnik – Filip Korotko, Ogrodniczka – Zuzanna Pęcak, Królowa śniegu – pani Wioletta Dąbrowska, Rozbójnicy – pani Teresa Korotko, pan Ryszard Korotko, pani Edyta Domańska, pan Paweł Domański, pan Ferdynand Grodzicki; narrator – Miłosz Sienkiewicz, scenografia i reżyseria – Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska. W dalszej części wieczoru Kinga i Kamila wystąpiły w świątecznym tańcu hip-hopie, a zespół taneczny w rock and rollu i „Tańcu Śnieżynek”. Do dzieci przyszedł święty Mikołaj, a po nim … zabawa dyskotekowa przy dobrej muzyce, z laserami i dymem … Niech taneczny lekki krok będzie z Wami cały rok, niech prowadzi Was bez stresu od sukcesu do sukcesu.

Organizacja choinki noworocznej: Beata Prześniak, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Beata Kamińska-Kołodzińska.

AM

 
Dzień Babci i Dziadka w ZWP
czwartek, 18 stycznia 2018 22:04

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 18 stycznia 2018 r. dzieci w zespole wychowania przedszkolnego przygotowały niespodziankę swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta. Wystąpiły w piosence, wierszach,  zabawach i grach. Był również słodki poczęstunek.

AM

 

 
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
czwartek, 18 stycznia 2018 21:50

Kliknij by zobaczyć galerię

"Kochamy was, kochamy całym sercem

I radości chcemy dać wam jak najwięcej,

Nasze buzie uśmiechnięte

niech życzenia ślą przepiękne

Żyj babuniu, żyj dziadziuniu latek sto".

Takie życzenia wyśpiewały sześciolatki swoim babciom i dziadkom, którzy odwiedzili oddział przedszkolny w dniu 18.01.2018 r.

BKK

 

 
Kanapki na choinkę
czwartek, 18 stycznia 2018 21:41

Kliknij by zobaczyć galerię

18 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II samodzielnie przygotowywali kanapki na przyjęcie z okazji choinki noworocznej. Poczęstują nimi rodziców, którzy przybędą na wieczorne spotkanie. Prowadząca zajęcia – Małgorzata Skrocka.

MS

 
Zaprogramuj przyszłość
czwartek, 18 stycznia 2018 21:26

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 18 stycznia 2018 r., w  naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Mistrzowie Kodowania – Zaprogramuj przyszłość”. Zajęcia uczą uczniów klas I-III szkół podstawowych podstaw programowania, kodowania oraz rozwijania umiejętności cyfrowych w praktyce. Do prowadzenia zajęć zostały przeszkolone nauczycielki: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka i Urszula Grzybowska.

Dzisiejsze zajęcia prowadziły: Urszula Grzybowska i Beata Roszkowska.

BR

 
Z wizytą u strażaków
środa, 17 stycznia 2018 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

17 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I i III udali się z wizytą do strażaków, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaka i głównych zadań straży pożarnej. Dzieci obejrzały sprzęt strażacki, poznały jego funkcje i nazwy. Utrwaliły także znajomość numerów alarmowych. Dowiedziały się, kto może zostać strażakiem i jakimi cechami musi odznaczać się taka osoba.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska.

UG

 

 
"Ach, ta Pippi"
wtorek, 16 stycznia 2018 19:52

Kliknij by zobaczyć galerię

16.01.2018 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klas I-III podziwiały spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie powstało w oparciu o klasykę serii książek Astrid Lindgren.  Główna bohaterka to dziewczynka o marchewkowym kolorze włosów. Pomimo tego, że nie ma rodziców wcale nie jest samotna. Mieszka z koniem i małpką, Panem Nilssonem. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół, Tommy’ego i Annikę, z którymi przeżywa wiele przedziwnych i zabawnych przygód. Jest niesforna, pogodna, pełna energii i bezpretensjonalna. Pippi ma wyjątkową fantazję i mnóstwo pomysłów. W spektaklu dominowały roztańczone sceny, sytuacje pełne humoru oraz zabawne pościgi, które zainteresowały każde dziecko. Mali widzowie z zapartym tchem oglądali przygody barwnej bohaterki.

BKK

 
Wśród Eskimosów
piątek, 12 stycznia 2018 19:03

Kliknij by zobaczyć galerię

12 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej poznawali życie i zwyczaje Eskimosów. Zwieńczeniem omawianego tematu była praca plastyczna wykonana techniką collage. Zajęcia prowadziła Małgorzata Skrocka.

MS

 
Tabliczka mnożenia zaliczona
czwartek, 04 stycznia 2018 18:56

Są wyniki konkursu na klasową tabliczkę mnożenia!

Marzenna Grodzicka od kilku lat ogłaszała konkurs klasowy na najszybsze zaliczenie tabliczki przez uczniów całej klasy. Dopiero w tym roku szkolnym po raz pierwszy wszyscy uczniowie zaliczyli tabliczkę – w I semestrze. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy III gimnazjum. W nagrodę otrzymali poczęstunek w formie pizzy. Gratulacje!

AM

 

 
Kolędnicy Misyjni
sobota, 30 grudnia 2017 20:57

Kliknij by zobaczyć galerię

Kolędowanie w parafii Judziki odbyło się już kolejny raz. Zbiórka kolędników miała miejsce w szkole, 26.12.2017 r. o godz. 9.00. Tutaj się przebraliśmy i z gwiazdą betlejemską udaliśmy się na Mszę Św. Po komunii świętej, proboszcz ks. Grzegorz Stankiewicz uroczyście pobłogosławił wszystkich kolędników, którzy nie mogli się już doczekać odwiedzin w domach. W tym roku z Dobrą Nowiną odwiedziliśmy mieszkańców wsi Judziki i Lenarty.

Więcej…
 
Jasełka i spotkania opłatkowe
czwartek, 21 grudnia 2017 21:05

Kliknij by zobaczyć galerię

21.12.2017 r. uczniowie klas starszych pod kierunkiem nauczycieli: Marzanny Sienkiewicz i Agnieszki Łaskowskiej przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Tegoroczne były odmienne od pozostałych, odbyły się w scenerii „wigilijnego domu”. Ich celem było uświadomienie nam wszystkim, jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma rodzina, czym jest dobro i na czym polega świętowanie dobrej nowiny. Śpiewano też wspólnie kolędy. Po przedstawieniu jasełkowym odbyły się spotkania opłatkowe w klasach.

AM

 
Matematyka Wokół Nas
czwartek, 21 grudnia 2017 20:51

Kliknij by zobaczyć galerię

21 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Matematyka Wokół Nas” w ramach projektu „Przyszłość bez barier”. Celem konkursu było promowanie matematyki, budowa wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii. Spośród 15 zgłoszonych prac uczestników projektu ze szkół w Babkach Oleckich i Judzik wyłoniono trzy zwycięskie fotografie: Marii Michniewicz i Wiktorii Szypulskiej z Babek Oleckich oraz Bartosza Wołyńca z Judzik pn. „Odrobina spirali + piękno symetrii = skuteczna pułapka”. Bartosz wygrał aparat fotograficzny.

AM

 

 
Zaprzęgiem konnym po Judzikach
środa, 20 grudnia 2017 18:53

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 21 grudnia 2017 r. wychowankowie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii wzięli udział w wycieczce objazdowej zaprzęgiem konnym po okolicy Judzik. Po niej miało miejsce wspólne ognisko oraz gry i zabawy. Odwiedziliśmy gospodarstwo pana Lecha Korotko, który podarował dzieciom słodkie upominki. Dzieci podziękowały mu kolędą i życzeniami.

Wychowawcy: Agnieszka Łaskowska, Krzysztof Adamczyk

 

 
Spotkanie opłatkowe w świetlicy
wtorek, 19 grudnia 2017 22:26

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 19 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały stół wigilijny i pomogły w przygotowaniu tradycyjnych potraw. Po podzieleniu się opłatkiem i życzeniach śpiewano kolędy przy akompaniamencie akordeonu. Na koniec wszyscy otrzymali słodkie upominki świąteczne.

 
Zapach świąt w oddziale przedszkolnym
wtorek, 19 grudnia 2017 22:16

Kliknij by zobaczyć galerię

Kiedy przychodzą Święta Bożego Narodzenia myślimy o śniegu, choince i zapachu pierników, które są jednymi z najstarszych wypieków w polskiej tradycji. Sześciolatki kultywują tradycje, dlatego też dziś zabrały się za przygotowanie pierniczków.

Wychowawca: Beata Kamińska-Kołodzińska

BKK

 
Przystrajanie choinki
wtorek, 19 grudnia 2017 22:04

Kliknij by zobaczyć galerię

19.12.2017 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, Beatą Roszkowską przystrajali choinkę, która stanęła na dolnym korytarzu. A to oznacza, że … święta coraz bliżej!

AM

 
W Wiosce Świętego Mikołaja
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:36

Kliknij by zobaczyć galerię

18 grudnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja, która stacjonuje w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek koło Giżycka. Celem wycieczki było propagowanie kultury tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie dziedzictwa narodowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych obrzędów, a także  podkreślanie najważniejszej wartości, jaką jest rodzina. Różnorodność form  zajęć sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w bogatej ofercie programowej. Świąteczna scenografia  i atmosfera tworzyły niezapomnianą magię świąt Bożego Narodzenia.

Wśród wielu atrakcji można wymienić  „Gwiazdkowy Komin” - ogromny labirynt, przez który musiało przejść każde dziecko, aby dotrzeć do pokoju smutnego dziecka i dostarczyć mu prezent tak, aby nikt w święta nie czuł się samotny oraz „Pracownię elfów”, w której tworzono ozdoby bożonarodzeniowe. Oprócz tego dzieci złożyły wizytę pingwinom w ich śnieżnym dmuchanym domu, pokonywały dmuchany tor przeszkód i eksperymentowały ze sztucznym śniegiem oraz suchym lodem w „Lodowym Laboratorium Elfa Naukowca”. Zwieńczeniem zajęć było spotkanie ze Świętym Mikołajem, uatrakcyjnione zabawami, śpiewem kolęd i pląsami.

Małgorzata Skrocka

Organizacja wyjazdu: Beata Kamińska-Kołodzińska, Małgorzata Skrocka, Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

 

 
Regionalny Turniej Języka Angielskiego
piątek, 15 grudnia 2017 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

15 grudnia 2017 r.  w naszej szkole odbył się Regionalny Turniej Języka Angielskiego „Christmas Time”. Do turnieju przystąpili uczniowie klas IV i V szkół podstawowych z Olecka (SP 4 i SP 1), Świętajna, Kowali Oleckich, Stożnego i Judzik. Do rozwiązania było 5 zadań. Należało podpisać obrazki właściwymi wyrazami z ramki; połączyć wyrazy z ich definicjami i datami; wstawić brakujące wyrażenia w tekście, po wysłuchaniu piosenki; zmierzyć się z gramatyką, udekorować choinkę według instrukcji.

I miejsce zajęli: Aldona Bokuniewicz i Maksymilian Załuski (uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie), II miejsce – Aniela Żylińska i Michał Matyjewicz (uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku), III miejsce – Michał Jamrozik i Kornel Gorlo (uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku).

Organizacja konkursu: Katarzyna Luto i Dorota Michałowska-Radzewicz.

AM

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 26