Wywiadówka
wtorek, 18 października 2016 17:29

20 października 2016 r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów. Tematyka zebrania: omówienie postępów w nauce i zachowaniu uczniów oraz omówienie spraw bieżących.

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Wyjazd do Wigierskiego Parku Narodowego
wtorek, 18 października 2016 17:25

W czwartek, 20 października 2016 r. w godz. 9.00-14.00 uczniowie klas: IV-VI SP i I-III G wezmą udział w realizacji projektu edukacyjnego „Poznajemy Wigierski Park Narodowy” w Krzywym i Starym Folwarku (powiat suwalski, województwo podlaskie).

Opiekunowie: Małgorzata Skrocka, Ferdynand Grodzicki i Andrzej Malinowski (tel. kontaktowy: 790764804).

AM

 

 
Zajęcia w OSP Lenarty
wtorek, 18 października 2016 17:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach edukacji dla bezpieczeństwa, we wtorek, 18 października 2016 r. uczniowie klasy III gimnazjum wraz z p. Ferdynandem Grodzickim i p. Agnieszką Łaskowską wybrali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach. Zostały tam przeprowadzone zajęcia na temat zagrożeń pożarowych. Wziął w nich udział także druh Algiment Rutkowski. Uczniowie obejrzeli samochody strażackie z wyposażeniem oraz sprzęt ratunkowo-gaśniczy. Pan Ferdynand Grodzicki omówił zasady zachowania się w sytuacji zauważenia pożaru. W OSP Lenarty funkcjonuje młodzieżowa drużyna pożarnicza, która w ostatnich zawodach zdobyła tytuł wicemistrza województwa warmińsko-mazurskiego.

AM

 

 
XVI Dzień Papieski
poniedziałek, 17 października 2016 17:47

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W niedzielę,16.10.2016 r. w kościele w Judzikach uroczyście obchodzono XVI Dzień Papieski oraz 38. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Marzanny Sienkiewicz przygotowali montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się: przedstawienie ogólnej informacji o pontyfikacie, piosenki, wiersze i prezentacja. Hasłem XVI Dnia Papieskiego były słowa Karola Wojtyły: „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

AM

 

 
Dzień Edukacji Narodowej
czwartek, 13 października 2016 16:04

Kliknij by zobaczyć galerię


Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za serce.

 

13 października 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na jej program złożyło się wystąpienie pani dyrektor, Beaty Prześniak oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów kl. III i VI SP. Pani dyrektor, nawiązując do historii święta przypominała, że Komisja Edukacji Narodowej została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Następnie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za sumienną i rzetelną pracę, zaangażowanie w rozwój placówki oraz życzyła sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Do życzeń przyłączyli się również uczniowie, dziękując nauczycielom wierszem, piosenką, różą i cukierkami oraz rodzice.

Uroczystość przygotowały: Marzanna Sienkiewicz, Marzanna Wasilewska i Beata Roszkowska.

*Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela.

AM

 

 
Mistrzostwa powiatu oleckiego w piłce nożnej
środa, 12 października 2016 16:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W mistrzostwach powiatu oleckiego w piłce nożnej szkół gimnazjalnych, które odbyły się we wtorek, 11 października 2016 r. w Olecku wzięli udział także nasi uczniowie. Opiekun: Michał Wiszniewski.

AM

 

 
Bezpieczna droga do szkoły
poniedziałek, 10 października 2016 16:41

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W poniedziałek, 10 października 2016 r. odbyło się spotkanie z policjantem, panem Krystianem Ułanowiczem na temat bezpiecznej drogi do szkoły. W spotkaniu wzięły udział dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

AM

 

 
Woda i magnes
piątek, 07 października 2016 18:15

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Na zajęciach "Mali badacze" uczniowie klasy III próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak wyjąć metalowy przedmiot ze szklanki z wodą nie zanurzając w niej rąk, ani innych przedmiotów za pomocą których można ten przedmiot wyciągnąć z wody. Odpowiedź okazała się dość prosta. Zuzanna Pęcak stwierdziła, że można to zrobić za pomocą magnesu. Rzeczywiście, siła magnesu działa również przez szkło i wodę. Zajęcia odbyły się 7.10.2016 r. Prowadząca: Małgorzata Skrocka.

AM

 

 
Dzień Chłopaka
piątek, 30 września 2016 16:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają, a wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!


W piątek, 30 września 2016 r. samorząd uczniowski przygotował specjalny apel szkolny poświęcony Dniu Chłopaka. Oprócz życzeń, dziewczęta przedstawiły sylwetkę współczesnego chłopaka oraz zaprezentowały się w pokazie mody chłopięco-męskiej. W wyniku głosowania, przeprowadzonego dwa dni wcześniej wybrały Chłopaków Naj… I tak: Najprzystojniejszym Chłopakiem Zespołu Szkół w Judzikach został Sebastian Jarzębowicz, Najzabawniejszym – Marcel Kumkowski, Najinteligentniejszym i Najsympatyczniejszym – Miłosz Sienkiewicz. Wszyscy wiedzą, że chłopacy bardzo dobrze grają w piłkę nożną, ale czy równie dobrze odbijają baloniki? Okazało się, że i to potrafią. Ponadto znakomicie poradzili sobie z odpowiedziami na 6 pytań dotyczących wiedzy ogólnej. Męska część szkolnego grona otrzymała … cukierki.

Apel przygotowały: Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Kamila Sawicka, Kinga Konopko, Aleksandra Sienkiewicz i Oliwia Kotowska

AM

 

 
Bohater ON
piątek, 30 września 2016 16:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Warszawskie dzieci, pójdźmy w bój … Powstanie warszawskie było jedną z najważniejszych kart w historii narodu polskiego. Wyrażało nasze najważniejsze wartości: patriotyzm, wolność, niepodległość. Z roku na rok coraz więcej Powstańców od nas odchodzi, a są oni żywym pomnikiem walki o naszą wolność. Chcąc oddać należny im hołd oraz wyrazić wdzięczność za ich bezinteresowne poświęcenie, uczniowie Zespołu Szkół w Judzikach włączyli się w akcję Bohater ON – to projekt mający na celu upamiętnienie bohaterów tamtych dni. 30 września 2016 r. wysłali kartki do Powstańców, mając nadzieję, że dostarczą im wzruszeń, a tym samym, że o nich pamiętają. Dzięki stronie internetowej uczniowie poznali biogramy walczących, ich dokonania i wysłali kartkę do wybranego uczestnika walk.

Opiekun akcji: Agnieszka Łaskowska

AM

 

 
Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem
czwartek, 29 września 2016 16:31

Kliknij by zobaczyć galerię

Prawdę należy miłować dla niej samej

 

W czwartek, 29 września 2016 r. odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone twórczości Henryka Sienkiewicza – polskiego nowelisty, powieściopisarza i publicysty. Obecnością swoją zaszczycił Burmistrz Olecka, pan Wacław Olszewski. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, poświęconą życiu i twórczości pisarza. Po niej, w formie quizu odpowiadali na zadawane pytania. Następnie Jakub Skrzypiec, Marek Zaniewski, Bartosz Wołyniec, Miłosz Sienkiewicz, Sandra Romanowska i pan burmistrz przeczytali fragment powieści historycznej „Quo vadis”. W części końcowej spotkania chór szkolny wykonał piosenkę „Quo vadis, Domine”.

Organizatorzy spotkania: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Marzanna Wasilewska, Małgorzata Skrocka i Justyna Adamczyk

*Henryk Sienkiewicz jest patronem roku 2016

*29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Książka – to mistrz co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

AM

 
Projekty obywatelskie
środa, 28 września 2016 16:05

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 28 września 2016 r. uczniowie gimnazjum spotkali się z panią Celiną Górską, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Olecku. Tematem spotkania było podejmowanie działań społecznych i obywatelskich oraz pisania projektów przez uczniów gimnazjum.

AM

 

 

 
Owoce, warzywa i dary jesieni
wtorek, 27 września 2016 20:00

Kliknij by zobaczyć galerię

 

27 września 2016 r. podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie rozmawiali na temat wartości odżywczych i zdrowotnych owoców, warzyw oraz innych darów jesieni. Wykonali także wyklejanki. Zajęcia prowadziła Justyna Adamczyk.

AM

 

 
Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka
poniedziałek, 26 września 2016 20:01

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy IV i V SP wraz ze swoim wychowawcą, Michałem Wiszniewskim zorganizowali Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Oprócz smacznych, pieczonych ziemniaków uczniowie wysłuchali opowieści o ziemniakach i dowiedzieli się o ich historii. Do Polski ziemniaki przybyły w XVII wieku i pojawiły się najpierw jako ozdoba ogrodów, natomiast za panowania Augusta II trafiły także na polskie talerze. Obecnie ziemniaki są czwartą pod względem produkcji rośliną uprawną na świecie (po pszenicy, kukurydzy i ryżu). Klasowe pieczenie ziemniaków odbyło się 26.09.2016 r.

AM

 

 
Wycieczka po okolicy
poniedziałek, 26 września 2016 19:47

Kliknij by zobaczyć galerię

 

23 września 2016 r. na zajęciach pozalekcyjnych, uczniowie klas I-III SP poznawali najbliższą okolicę. Odwiedzili kościół w Judzikach, sklep, remizę strażacką oraz stadion wraz z placem zabaw w Lenartach. Poznawanie najbliższego otoczenia szkoły ma stanowić zachętę do poznawania miejsc bardziej odległych od szkoły. Organizator – Małgorzata Skrocka.

AM

 

 
Pasowanie na "Świetlika"
niedziela, 25 września 2016 10:59

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 23 września 2016 r. w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii odbyło się uroczyste pasowanie na świetlika. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pani dyrektor, Beaty Prześniak, która czarodziejskim ołówkiem przyjęła je do świetlicowej gromady. Każdy obiecał być dobrym i grzecznym świetlikiem, dawać dobry przykład oraz pomagać innym dzieciom. Następnie wszyscy udaliśmy się na wspólne ognisko. Nasze starsze świetliki – Oliwka Kotowska, Kinga Konopko oraz Kamila Sawicka przygotowały ciekawe gry, zabawy i konkurencje, które odbyły się na boisku szkolnym. Dziewczęta wykazały się pomysłowością, same także przeprowadziły zabawy. Potem dzieci samodzielnie przebijały baloniki, w których znajdowały się wymyślone dla nich wesołe zadania. Piątkowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Nad organizacją uroczystości czuwały: Bogumiła Bajbak i Agnieszka Łaskowska.

 

 
Jak przechodzić przez ulicę
czwartek, 22 września 2016 20:03

Kliknij by zobaczyć galerię


Jak przechodzić przez ulicę każdy uczeń wie, przecież to jest takie proste,
zapamiętaj, że: patrzysz w lewo, patrzysz w prawo, potem w lewo i … jeśli  droga wolna,
śmiało możesz iść ..."

 

Na zajęciach świetlicowych w dniu 21 września 2016 r. dzieci przypomniały i utrwaliły zasady ruchu drogowego; zwłaszcza jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy i jak poruszać się po drodze, gdzie nie ma pasów i chodników dla pieszych. Żeby utrwalić te zasady, zapoznały się z piosenką pt. "Jak przechodzić przez ulicę...".

Zajęcia prowadziła Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
Pożegnanie lata
czwartek, 22 września 2016 19:30

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartkowe popołudnie, 22 września 2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum pożegnali odchodzące lato na spotkaniu integracyjnym przy grillu. Przybyli na nie wszyscy (oprócz chorej Kamili), aby ostatni raz w tym roku cieszyć się z pięknej, słonecznej pogody i spróbować dań z grilla. Na ruszcie znalazły się kiełbaski, karkówka i szaszłyki. Nie zabrakło też pieczonych ziemniaków.

Marzenna Grodzicka, wychowawczyni

 

 
Łącznicy biblioteczni
czwartek, 22 września 2016 16:59

Kliknij by zobaczyć galerię

 

22 września 2016 r. odbyło się spotkanie łączników bibliotecznych. Ustalono plan pracy na I semestr roku szkolnego 2016/2017. Łącznicy zostali podzieleni na grupy i przygotowali materiał do prezentacji dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – „Poczytaj mi starszy kolego”. Dokonano wyboru wierszy do spotkania z uczniami klas 0-III SP. Następnie bibliotekarz szkolny, Marzanna Sienkiewicz zapoznała łączników z książkami, które szkoła pozyskała z priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Po zapoznaniu się z ofertą handlową uczniowie wybrali do zakupienia kolejne nowości wydawnicze.

Łącznicy biblioteczni w roku szkolnym 2016/2017: Karolina Balewska, Oliwia Kotowska, Róża Pałka, Miłosz Sienkiewicz, Aleksandra Jankowska, Aleksandra Sienkiewicz, Daria Górska, Julia Domańska, Aleksandra Pazdyga, Kamila Łęgowska, Kinga Konopko, Karolina Górska, Sandra Romanowska i Sebastian Wodnicki.

MS

 
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego
poniedziałek, 19 września 2016 17:18

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Zgodnie z § 16 ust. 2. Regulaminu Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Judzikach, w dniu 19 września 2016 r. przeprowadzono wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego na kolejną, dwuletnią kadencję 2016-2018. W wyniku głosowania został nim Andrzej Malinowski – nauczyciel geografii, historii i języka rosyjskiego.

Ustępującym opiekunem SU była nauczycielka języka angielskiego, Katarzyna Luto.

AM

 

 
Zajęcia w świetlicy szkolnej
niedziela, 18 września 2016 18:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczęła funkcjonować świetlica szkolna. Uczniowie oczekujący do autobusu szkolnego spędzają w niej czas na odrabianiu lekcji, wspólnych grach i rozwijaniu swoich talentów. Opiekunem świetlicy jest Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 16