Młodzieżowa Akademia Obywatela
sobota, 18 marca 2017 17:14

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W sobotę, 18 marca 2017 r. grupa inicjatywna z naszego gimnazjum w składzie: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Bartosz Piszczek, Kamila Sawicka i Piotr Augustynowicz wzięła udział w warsztatach z zakresu przygotowania projektów w ramach Młodzieżowej Akademii Obywatela. Nasza grupa pod kierunkiem opiekuna, Andrzeja Malinowskiego przygotowuje projekt pod hasłem: „Budowa miejsca na ognisko wraz z jego zagospodarowaniem”. Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od 1 maja do 30 września 2017 r. Grupa będzie starała się o dofinansowanie projektu w wysokości 3 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej w Olecku.

Więcej…
 
Dzień Liczby Pi
środa, 15 marca 2017 21:45

Kliknij by zobaczyć galerię

 

14 marca jest Światowym Dniem Liczby Pi (π). W tym roku obchody tego święta odbyły się też w naszej szkole. Był Pitagoras, kłótnia liczb i konkursy. Ale od początku. Dlaczego właśnie ta data jest świętem liczby? Wystarczy ją zapisać jako miesiąc i dzień, i mamy 3,14 (marca, czternastego), czyli odpowiedź dlaczego taka, a nie inna data.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole
środa, 08 marca 2017 18:34

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moja mała i duża ojczyzna” w dniu 8 marca 2017 r. odbył się niecodzienny apel z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym złożyli życzenia swoim Koleżankom i Paniom naszej szkoły, recytowali wiersze o kobietach, zaprezentowali aforyzmy, przysłowia oraz  ciekawostki z życia kobiet; pokazali „na własnym przykładzie” modę, która aktualnie króluje wśród dziewcząt - na scenie pojawiła się sportsmenka, modystka, kumpela, kujonka i feministka. Ogłoszone zostały także wyniki głosowania chłopców z klas IV-VI SP i I-III G na Najinteligentniejszą, Najzabawniejszą, Najsympatyczniejszą i Najpiękniejszą Dziewczynę w Zespole Szkół w Judzikach. Najinteligentniejszą (mądra, zawsze doradzi, znajdzie wyjście z każdej sytuacji) została Sandra Romanowska (kl. II G), Najzabawniejszą (pełna humoru i dowcipu) – Karolina Balewska (kl. V SP), Najsympatyczniejszą (uprzejma, koleżeńska, miła) – Magdalena Pazdyga (kl. III G) i Najpiękniejszą (ładnie wygląda) – Natalia Kumkowska (kl. III G). Każda Koleżanka i Pani otrzymała w prezencie słodycze.

AM

 
Młodzież zapobiega pożarom
wtorek, 07 marca 2017 21:34

Kliknij by zobaczyć galerię

 

7.03.2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczennice naszego gimnazjum zajęły czołowe miejsca:

- Kinga Konopko I miejsce,

- Sandra Romanowska II miejsce.

Dziewczęta będą reprezentować gminę Olecko w turnieju powiatowym, który odbędzie się 24 marca 2017 r.

Przygotowanie uczniów do konkursu: Ferdynand Grodzicki

AM

 
Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny
piątek, 03 marca 2017 21:12

3 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Olecku odbyły się eliminacje gminno-powiatowe konkursu recytatorskiego im. Wacława Klejmonta "Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny". Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Sienkiewicz, Jakub Skrzypiec, Sandra Romanowska. Jakub Skrzypiec otrzymał wyróżnienie, Sandra Romanowska (kl. II gimnazjum) zajęła I miejsce, otrzymała też Nagrodę Starosty Olecka za interpretację utworu Zbigniewa Chojnowskiego. Sandra będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie regionalnym tego konkursu 17 marca 2017 r.

Nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu: Agnieszka Łaskowska

AM

 
Papierosom mówię Nie!
piątek, 03 marca 2017 21:00

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

3.03.2017 r odbyła się prelekcja na temat „Papierosom mówię Nie!” wygłoszona przez panią Karolinę Kozielską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku. Poruszone zostały zagadnienia związane z przyczynami i skutkami palenia tytoniu i e-papierosów.

AM

 
Nabór nauczycieli do udziału w projekcie
wtorek, 28 lutego 2017 23:12

alt

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

Informuję, że ogłasza się nabór uzupełniający nauczycieli do udziału w projekcie pt. „W przyszłość bez barier” współfinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Nabór uzupełniający trwa do 14 kwietnia 2017 r.

Koordynator projektu

 

Ruszył nabór nauczycieli do udziału w projekcie pt. „W przyszłość bez barier” współfinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

W załączeniu:
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa nauczycieli w projekcie oraz Formularz zgłoszeniowy.

altRegulamin rekrutacji i uczestnictwa

alt Formularz zgłoszeniowy

 

alt

 

 

 
"Rospuda" w Judzikach
wtorek, 28 lutego 2017 17:32

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Jest drożyna, jest, przez caluśką wieś

Wydeptała ją Kasieńka, jak nosiła jeść.

Jak jeść nosiła, Boga prosiła:

Oj, żebym ja, mój Jasieńku, jam Twoja była

Ty będziesz moja, a ja będę Twój …

 

We wtorek, 28 lutego 2017 r. gościliśmy w naszej szkole zespół ludowy „Rospuda” z Filipowa. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali pięknego koncertu, na który złożyły się piosenki i pieśni ludowe m.in. – sieroce i gwarowe: „Jednego syna mateńka miała”, „Zielona rutka, jałowiec”, „Idzie dziewczyna na swej mamy grób” (a capella) – na akordeon: „Głęboka studzienka” i „Jest drożyna”. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o historii zespołu i o gwarze filipowskiej. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moja mała i duża ojczyzna” w związku z programem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Organizator spotkania: Dorota Michałowska-Radzewicz

AM

 

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
wtorek, 28 lutego 2017 00:00

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

1 marca 2017 r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej, I, II i III gimnazjum wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Chwała Bohaterom!”. Na apel złożyły się występy uczniów, rys historyczny oraz prelekcja wygłoszona przez panią dyrektor szkoły, Beatę Prześniak.

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Korotko

AM

 

Więcej…
 
II Gminny Konkurs Piosenki Zimowej "Śnieżne nutki"
niedziela, 26 lutego 2017 19:41

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 23 lutego 2017 r. dzieci wyśpiewały w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku powrót zimy. Konkurs rozpoczął się od tańca Ewy, Patrycji, Hani i Zuzi do melodii „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”. Grupa taneczna z dużym wdziękiem i gracją przeniosła nas w magiczny, zimowy świat:

Moc mojej władzy lodem spada dziś na świat.
A duszę moją w mroźnych skrach ku górze niesie wiatr.
I myśl powietrze tnie jak kryształowy miecz.
Nie zrobię kroku w tył.
Nie spojrzę nigdy wstecz!

Więcej…
 
Przedstawienie cyrkowe
czwartek, 16 lutego 2017 20:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 16 lutego 2017 r. czterdziestu ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w przedstawieniu cyrkowym.

AM

 
Walentynki i dziedzictwo kulturowe
środa, 15 lutego 2017 17:53

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 14 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie walentynkowe, w czasie którego odbyły się konkursy i zabawy walentynkowe. Ponadto uczniowie odgadywali zagadki związane z miłością i przyjaźnią, poznali zwyczaje walentynkowe i historię św. Walentego. Spotkanie prowadziła Małgorzata Korotko.

*Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego; nazwa pochodzi od św. Walentego

W części końcowej spotkania uczniowie klas starszych wysłuchali prelekcji na temat pochodzenia społeczności lokalnej w ramach realizacji projektu z dziedzictwa kulturowego „Moja mała i duża ojczyzna”. Prelekcję przeprowadził Andrzej Malinowski.

AM

 
„W przyszłość bez barier” - projekt unijny
środa, 01 lutego 2017 22:36

W lutym 2017 r. Gmina Olecko rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki, Działanie 2.2: Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, Poddziałanie 2.2.1: Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów - projekty konkursowe.

Więcej…
 
Noc w szkole
wtorek, 31 stycznia 2017 20:31

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum nie mogli rozstać się ze szkołą i spędzili w niej całą noc (23/24.01.2017 r.), rozpoczynając w ten nietypowy sposób ferie zimowe. Pomysłodawcą imprezy była Sandra Romanowska. Wszyscy zjawili się w komplecie ze śpiworami i poduszeczkami, chociaż niektórzy nie spali wcale. Po co spać jak tyle atrakcji wokoło?

Więcej…
 
Choinka Noworoczna 2017
czwartek, 19 stycznia 2017 20:12

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Corocznie, w czwartek przed feriami zimowymi odbywa się w naszej szkole Choinka Noworoczna. Tym razem też tak było. 19 stycznia 2017 r. cała społeczność szkolna przywitała rozpoczynający się Nowy Rok występami artystycznymi,  zabawą i  tańcem. Dzisiejsza Choinka była nietypowa, ponieważ

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w ZWP
czwartek, 19 stycznia 2017 20:03

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 19 stycznia 2017 r. w zespole wychowania przedszkolnego odbyło się spotkanie wnucząt z babciami i dziadkami w związku z obchodami ich święta. Słowami wierszy i piosenek dzieci podziękowały babciom i dziadkom za to, że są i że je bardzo, bardzo kochają.

AM

 
Dzień Babci i Dziadka
środa, 18 stycznia 2017 20:50

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dzisiaj w "zerówce" – 18.01.2017 r. była okazja rzadka mieliśmy Dzień Babci oraz Dziadka. I z tej okazji odwiedzili nas nasi seniorzy. Nie zabrakło ciepłych słów płynących poprzez wierszyki i piosenki zaprezentowane przez wnuczęta. Bo wszyscy: "Kochamy Was, kochamy całym sercem i uśmiechu chcemy dać wam jak najwięcej. Nasze buzie uśmiechnięte ślą życzenia Wam przepiękne - Żyj Babuniu, żyj dziadziuniu latek sto."  A gdy dorośniemy i będziemy duzi oprócz samodzielnie zrobionego upominku "damy Wam Dziadkowie pączek białej róży."

BKK

 
Gabriela Korotko II Wicemistrzem!
środa, 18 stycznia 2017 20:41

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 10 stycznia 2017 roku odbył się w Olecku finał Powiatowego konkursu SUDOKU LUBIĘ TO! Zmagania odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym  im. J. Kochanowskiego. Do finału zakwalifikowało się  90. uczestników w kategorii klas I-III i IV- VI szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięstwo nie było łatwo wywalczyć przy tak dużej konkurencji. Gabriela Korotko (kl. VI SP) pokonała swoją  rywalkę i zdobyła tytuł II wicemistrza Sudoku jednym punktem. Emocje były ogromne. Składamy jej tym gorętsze gratulacje! Kamila Łęgowska i Kamila Sawicka nie znalazły się na podium, ale zajęły dobrą 11 i 12 lokatę na 28 gimnazjalistów. Za rok będzie lepiej.

Wszyscy uczestnicy skorzystali ze słodkich przekąsek oraz degustowali się ogromnym tortem z napisem SUDOKU LUBIĘ TO. Tort był wyśmienity.

Marzenna Grodzicka

 
Zajęcia świetlicowe
niedziela, 15 stycznia 2017 17:54

Kliknij by zobaczyć galerię

 

12 stycznia 2017 r. uczniowie w świetlicy szkolnej rozmawiali o karnawale i tradycjach dawnego kolędowania. Wykonali własnoręcznie maski karnawałowe, które wykorzystają już 19 stycznia podczas Choinki Noworocznej. Praca przypadła dzieciom do gustu, niektórzy wykonali 2 maski.

Zajęcia prowadziła Alicja Marzanna Wasilewska

AW

 
Regulamin II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej
piątek, 13 stycznia 2017 19:58

Regulamin II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne nutki”

 

Termin konkursu: 23 lutego 2017 r. (czwartek)

Zgłoszenia uczestników: do 16 lutego 2017 r. (czwartek)

Miejsce konkursu: Regionalny Ośrodek kultury „Mazury Garbate” w Olecku

Organizator konkursu: Zespół Szkół w Judzikach

 

Więcej…
 
Konkurs. Moja miejscowość
piątek, 13 stycznia 2017 19:55

DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcamy Was do udziału w konkursie na napisanie wiersza dotyczącego waszej miejscowości

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 21