Narwiański Park Narodowy
środa, 26 kwietnia 2017 19:23

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV-VI SP i I-III G spotkali się z pracownikami Narwiańskiego Parku Narodowego, panią Marzeną Bielonko i panią Moniką Olszewską. Uczniowie poznali walory przyrodniczo-geograficzno-społeczne parku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Więcej…
 
Karta Pamięci
środa, 26 kwietnia 2017 19:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wrześniu 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Bohater On, której celem było upamiętnienie żołnierzy walczących w powstaniu warszawskim (1944). Przed świętami wielkanocnymi spotkała nas miła niespodzianka. Otrzymaliśmy życzenia od pana Wojciecha Świątkowskiego.

Więcej…
 
Wiosenna przerwa świąteczna i egzaminy gimnazjalne
wtorek, 11 kwietnia 2017 17:28

INFORMACJA DLA DZIECI Z ZESPOŁU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO:

- Dni wolne od zajęć szkolnych: 13-18.04.2017 r.

- 19-21.04.2017 r. zajęcia zgodnie z planem

 

INFORMACJA DLA DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ UCZNIÓW 

KLAS I-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ I KLAS I-II GIMNAZJUM:

- Dni wolne od zajęć szkolnych: 13-23.04.2017 r.

- Powrót do szkoły w poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLASY III GIMNAZJUM:

- Dni wolne od zajęć szkolnych: 13-18.04.2017 r.

- Powrót do szkoły w środę, 19 kwietnia 2017 r.

- Egzaminy gimnazjalne: 19-20-21.04.2017 r. (od środy do piątku, od godz. 9.00)

 
Egg Hunt
wtorek, 11 kwietnia 2017 17:15

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W związku z kulturą krajów anglojęzycznych dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęciach języka angielskiego w dniu 11.04.2017 r. uczestniczyły w zabawie „Egg Hunt” – szukanie wielkanocnych czekoladowych jajeczek. Gościem specjalnym był Wielkanocny Zając.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Luto.

AM

 
Zajączek wielkanocny
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 19:37

Kliknij by zobaczyć galerię

 

10 kwietnia 2017 r. do dzieci z oddziału przedszkolnego zawitał zajączek wielkanocny, a w zasadzie kilkanaście – jeden duży, pluszowy, a pozostałe mniejsze - „słodkie”. Według tradycji zając chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia prezenty (zazwyczaj są to drobne upominki lub słodycze) w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych w wystawionych koszyczkach, wyścielonych słomą lub pociętą na paski kolorową bibułą. Po przebudzeniu lub po śniadaniu domownicy szukają upominków ukrytych w gniazdkach.

AM

 
Konkurs palm wielkanocnych
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 19:03

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 r. w kościele w Judzikach odbył się konkurs palm wielkanocnych. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły ze swoimi rodzicami. Wyróżniono 3 palmy wykonane przez rodziny: Edyty i Pawła Domańskich (Biała Olecka), Teresy i Ryszarda Korotko (Judziki) oraz Haliny i Ryszarda Skrzypiec (Lenarty). W konkursie wzięło udział 9 rodzin z parafii Judziki.

Przewodniczący komisji konkursowej: Tomasz Skrocki

Organizatorzy konkursu: ks. Grzegorz Stankiewicz, Marzanna Sienkiewicz, Małgorzata Urbanowicz

Nagrody ufundował ks. proboszcz

AM

 
Dojrzałość szkolna
piątek, 07 kwietnia 2017 19:37

Kliknij by zobaczyć galerię

 

6.04.2017 r. rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w spotkaniu „Dojrzałość szkolna - co warto wiedzieć” oraz skorzystali z konsultacji indywidualnych z psychologiem i pedagogiem.

Spotkanie prowadziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku.

BKK

 
Targi edukacyjne 2017
piątek, 07 kwietnia 2017 19:23

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w VI Targach Edukacyjnych organizowanych przez Zespół Szkół w Olecku (Siejnik). Celem targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Targi odbyły się 6 kwietnia 2017 r.

Opiekun uczniów: Ferdynand Grodzicki

AM

 
Świąteczne wypieki w ZWP
piątek, 07 kwietnia 2017 19:09

Kliknij by zobaczyć galerię

 

5 kwietnia 2017 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego uczyły się wypiekać świąteczne ciasto, które z dodatkiem bakalii wyśmienicie smakowało. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

AM

 
Na torze gokartowym
piątek, 07 kwietnia 2017 18:52

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum wybrali się z wychowawcą w niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. do Ełku na Halowy Tor Gokartowy. Miejsce udało się zlokalizować dzięki nawigacji Pana Dariusza Nalewajko, inaczej na pewno błądzilibyśmy długo. Najbardziej odważnie jeździł Piotrek Augustynowicz – dobrze, że na torze znajdowały się opony, a nie rosły drzewa. Z kolei Karol miał awarię samochodu, urwała się linka gazu i dostał auto zastępcze.

Jazda trwała 15 minut, ale emocji było dużo. Wielkie brawa dla Kamili i Kingi, dziewczęta po raz pierwszy siedziały za kierownicą i poradziły sobie nadzwyczaj dobrze. Na zakończenie wspólnego „wypadu” do Ełku udaliśmy się na lody.

Marzenna Grodzicka, wychowawczyni

 
Tradycje wielkanocne
piątek, 07 kwietnia 2017 18:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Na zajęciach w świetlicy szkolnej (31.03.2017 r.) dzieci zapoznały się z polskimi tradycjami wielkanocnymi oraz wykonały świąteczne jajka metodą wyklejania. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

AM

 
Wywiadówka
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 15:17

W czwartek, 6 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów. Celem spotkania będzie zapoznanie rodziców z postępami dzieci w nauce i zachowaniu.

Serdecznie zapraszamy!

 
Ciekawostki o regionie i jego zabytki
czwartek, 30 marca 2017 20:24

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klas starszych poznali ciekawostki o naszym regionie i jego zabytki w ramach realizacji projektu „Moja mała i duża ojczyzna” (Szkoła Wierna Dziedzictwu). Prezentację przygotowała i spotkanie prowadziła Justyna Adamczyk.

AM

                              

 
Góra Grosza - Nasz Dom
środa, 29 marca 2017 19:55

W ogólnopolskiej akcji Góra Grosza uczniowie naszej szkoły zebrali 184,10 zł. Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom w Warszawie. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

AM

 
Pisanki i palmy
środa, 29 marca 2017 19:28

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 29 marca 2017 r. odbyły się zajęcia związane z malowaniem pisanek i wykonywaniem palm wielkanocnych w ramach realizacji projektu „Moja mała i duża ojczyzna” (Szkoła Wierna Dziedzictwu) – Spotkanie z twórcą ludowym. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej uczyli się je samodzielnie tworzyć. Zajęcia prowadziły panie z miejscowości Sedranki: Jadwiga Wasilewska, Romualda Luberecka i Zofia Szypulska.

Organizator spotkania: Beata Kamińska-Kołodzińska

AM

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
poniedziałek, 27 marca 2017 17:14

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 24 marca 2017 r. w komendzie PSP w Olecku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Konopko oraz Sandra Romanowska. Dziewczęta osiągnęły wspaniałe wyniki. Sandra Romanowska zajęła I miejsce, a Kinga Konopko II miejsce (kategorii gimnazjum). Tym samym Sandra zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się za miesiąc w Olsztynie. Trzymamy kciuki i życzymy Sandrze powodzenia.

Przygotowujący uczniów: Agnieszka Łaskowska, Ferdynand Grodzicki

AM

 
Turniej klas IV-VI SP
wtorek, 21 marca 2017 19:01

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji Święta Wiosny (21.03.2017 r.) już po raz jedenasty odbył się w szkole podstawowej turniej klas IV-VI. W tym roku miał nieco zmienioną formułę. Do zmagań turniejowych dołączono miniturniej „Jeden z dziewięciu”. Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań z różnych dziedzin wiedzy oraz na pytania dotyczące życia szkoły. W tej konkurencji najlepiej spisała się Karolina Balewska, uczennica klasy V. Tradycyjnie już każda klasa zaprezentowała swoje klasowe przebranie oraz hasło dopingujące grupę. Oprócz tego zawodnicy wykazywali się umiejętnościami tanecznymi i sprawnościowymi. Zaszczytne I miejsce zdobyła w tym roku klasa VI. Zwycięzcy, jak co roku mogli degustować tort karmelowy z orzechami.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki: Marzenna Grodzicka i Małgorzata Skrocka.

MS

 
Młodzieżowa Akademia Obywatela
sobota, 18 marca 2017 17:14

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W sobotę, 18 marca 2017 r. grupa inicjatywna z naszego gimnazjum w składzie: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Bartosz Piszczek, Kamila Sawicka i Piotr Augustynowicz wzięła udział w warsztatach z zakresu przygotowania projektów w ramach Młodzieżowej Akademii Obywatela. Nasza grupa pod kierunkiem opiekuna, Andrzeja Malinowskiego przygotowuje projekt pod hasłem: „Budowa miejsca na ognisko wraz z jego zagospodarowaniem”. Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od 1 maja do 30 września 2017 r. Grupa będzie starała się o dofinansowanie projektu w wysokości 3 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej w Olecku.

Więcej…
 
Dzień Liczby Pi
środa, 15 marca 2017 21:45

Kliknij by zobaczyć galerię

 

14 marca jest Światowym Dniem Liczby Pi (π). W tym roku obchody tego święta odbyły się też w naszej szkole. Był Pitagoras, kłótnia liczb i konkursy. Ale od początku. Dlaczego właśnie ta data jest świętem liczby? Wystarczy ją zapisać jako miesiąc i dzień, i mamy 3,14 (marca, czternastego), czyli odpowiedź dlaczego taka, a nie inna data.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole
środa, 08 marca 2017 18:34

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moja mała i duża ojczyzna” w dniu 8 marca 2017 r. odbył się niecodzienny apel z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym złożyli życzenia swoim Koleżankom i Paniom naszej szkoły, recytowali wiersze o kobietach, zaprezentowali aforyzmy, przysłowia oraz  ciekawostki z życia kobiet; pokazali „na własnym przykładzie” modę, która aktualnie króluje wśród dziewcząt - na scenie pojawiła się sportsmenka, modystka, kumpela, kujonka i feministka. Ogłoszone zostały także wyniki głosowania chłopców z klas IV-VI SP i I-III G na Najinteligentniejszą, Najzabawniejszą, Najsympatyczniejszą i Najpiękniejszą Dziewczynę w Zespole Szkół w Judzikach. Najinteligentniejszą (mądra, zawsze doradzi, znajdzie wyjście z każdej sytuacji) została Sandra Romanowska (kl. II G), Najzabawniejszą (pełna humoru i dowcipu) – Karolina Balewska (kl. V SP), Najsympatyczniejszą (uprzejma, koleżeńska, miła) – Magdalena Pazdyga (kl. III G) i Najpiękniejszą (ładnie wygląda) – Natalia Kumkowska (kl. III G). Każda Koleżanka i Pani otrzymała w prezencie słodycze.

AM

 
Młodzież zapobiega pożarom
wtorek, 07 marca 2017 21:34

Kliknij by zobaczyć galerię

 

7.03.2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczennice naszego gimnazjum zajęły czołowe miejsca:

- Kinga Konopko I miejsce,

- Sandra Romanowska II miejsce.

Dziewczęta będą reprezentować gminę Olecko w turnieju powiatowym, który odbędzie się 24 marca 2017 r.

Przygotowanie uczniów do konkursu: Ferdynand Grodzicki

AM

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 22