Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem
czwartek, 29 września 2016 16:31

Kliknij by zobaczyć galerię

Prawdę należy miłować dla niej samej

 

W czwartek, 29 września 2016 r. odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone twórczości Henryka Sienkiewicza – polskiego nowelisty, powieściopisarza i publicysty. Obecnością swoją zaszczycił Burmistrz Olecka, pan Wacław Olszewski. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, poświęconą życiu i twórczości pisarza. Po niej, w formie quizu odpowiadali na zadawane pytania. Następnie Jakub Skrzypiec, Marek Zaniewski, Bartosz Wołyniec, Miłosz Sienkiewicz, Sandra Romanowska i pan burmistrz przeczytali fragment powieści historycznej „Quo vadis”. W części końcowej spotkania chór szkolny wykonał piosenkę „Quo vadis, Domine”.

Organizatorzy spotkania: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Marzanna Wasilewska, Małgorzata Skrocka i Justyna Adamczyk

*Henryk Sienkiewicz jest patronem roku 2016

*29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Książka – to mistrz co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

AM

 
Projekty obywatelskie
środa, 28 września 2016 16:05

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 28 września 2016 r. uczniowie gimnazjum spotkali się z panią Celiną Górską, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Olecku. Tematem spotkania było podejmowanie działań społecznych i obywatelskich oraz pisania projektów przez uczniów gimnazjum.

AM

 

 

 
Owoce, warzywa i dary jesieni
wtorek, 27 września 2016 20:00

Kliknij by zobaczyć galerię

 

27 września 2016 r. podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie rozmawiali na temat wartości odżywczych i zdrowotnych owoców, warzyw oraz innych darów jesieni. Wykonali także wyklejanki. Zajęcia prowadziła Justyna Adamczyk.

AM

 

 
Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka
poniedziałek, 26 września 2016 20:01

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy IV i V SP wraz ze swoim wychowawcą, Michałem Wiszniewskim zorganizowali Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Oprócz smacznych, pieczonych ziemniaków uczniowie wysłuchali opowieści o ziemniakach i dowiedzieli się o ich historii. Do Polski ziemniaki przybyły w XVII wieku i pojawiły się najpierw jako ozdoba ogrodów, natomiast za panowania Augusta II trafiły także na polskie talerze. Obecnie ziemniaki są czwartą pod względem produkcji rośliną uprawną na świecie (po pszenicy, kukurydzy i ryżu). Klasowe pieczenie ziemniaków odbyło się 26.09.2016 r.

AM

 

 
Wycieczka po okolicy
poniedziałek, 26 września 2016 19:47

Kliknij by zobaczyć galerię

 

23 września 2016 r. na zajęciach pozalekcyjnych, uczniowie klas I-III SP poznawali najbliższą okolicę. Odwiedzili kościół w Judzikach, sklep, remizę strażacką oraz stadion wraz z placem zabaw w Lenartach. Poznawanie najbliższego otoczenia szkoły ma stanowić zachętę do poznawania miejsc bardziej odległych od szkoły. Organizator – Małgorzata Skrocka.

AM

 

 
Pasowanie na "Świetlika"
niedziela, 25 września 2016 10:59

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 23 września 2016 r. w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii odbyło się uroczyste pasowanie na świetlika. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pani dyrektor, Beaty Prześniak, która czarodziejskim ołówkiem przyjęła je do świetlicowej gromady. Każdy obiecał być dobrym i grzecznym świetlikiem, dawać dobry przykład oraz pomagać innym dzieciom. Następnie wszyscy udaliśmy się na wspólne ognisko. Nasze starsze świetliki – Oliwka Kotowska, Kinga Konopko oraz Kamila Sawicka przygotowały ciekawe gry, zabawy i konkurencje, które odbyły się na boisku szkolnym. Dziewczęta wykazały się pomysłowością, same także przeprowadziły zabawy. Potem dzieci samodzielnie przebijały baloniki, w których znajdowały się wymyślone dla nich wesołe zadania. Piątkowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Nad organizacją uroczystości czuwały: Bogumiła Bajbak i Agnieszka Łaskowska.

 

 
Jak przechodzić przez ulicę
czwartek, 22 września 2016 20:03

Kliknij by zobaczyć galerię


Jak przechodzić przez ulicę każdy uczeń wie, przecież to jest takie proste,
zapamiętaj, że: patrzysz w lewo, patrzysz w prawo, potem w lewo i … jeśli  droga wolna,
śmiało możesz iść ..."

 

Na zajęciach świetlicowych w dniu 21 września 2016 r. dzieci przypomniały i utrwaliły zasady ruchu drogowego; zwłaszcza jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy i jak poruszać się po drodze, gdzie nie ma pasów i chodników dla pieszych. Żeby utrwalić te zasady, zapoznały się z piosenką pt. "Jak przechodzić przez ulicę...".

Zajęcia prowadziła Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
Pożegnanie lata
czwartek, 22 września 2016 19:30

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartkowe popołudnie, 22 września 2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum pożegnali odchodzące lato na spotkaniu integracyjnym przy grillu. Przybyli na nie wszyscy (oprócz chorej Kamili), aby ostatni raz w tym roku cieszyć się z pięknej, słonecznej pogody i spróbować dań z grilla. Na ruszcie znalazły się kiełbaski, karkówka i szaszłyki. Nie zabrakło też pieczonych ziemniaków.

Marzenna Grodzicka, wychowawczyni

 

 
Łącznicy biblioteczni
czwartek, 22 września 2016 16:59

Kliknij by zobaczyć galerię

 

22 września 2016 r. odbyło się spotkanie łączników bibliotecznych. Ustalono plan pracy na I semestr roku szkolnego 2016/2017. Łącznicy zostali podzieleni na grupy i przygotowali materiał do prezentacji dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – „Poczytaj mi starszy kolego”. Dokonano wyboru wierszy do spotkania z uczniami klas 0-III SP. Następnie bibliotekarz szkolny, Marzanna Sienkiewicz zapoznała łączników z książkami, które szkoła pozyskała z priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Po zapoznaniu się z ofertą handlową uczniowie wybrali do zakupienia kolejne nowości wydawnicze.

Łącznicy biblioteczni w roku szkolnym 2016/2017: Karolina Balewska, Oliwia Kotowska, Róża Pałka, Miłosz Sienkiewicz, Aleksandra Jankowska, Aleksandra Sienkiewicz, Daria Górska, Julia Domańska, Aleksandra Pazdyga, Kamila Łęgowska, Kinga Konopko, Karolina Górska, Sandra Romanowska i Sebastian Wodnicki.

MS

 
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego
poniedziałek, 19 września 2016 17:18

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Zgodnie z § 16 ust. 2. Regulaminu Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Judzikach, w dniu 19 września 2016 r. przeprowadzono wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego na kolejną, dwuletnią kadencję 2016-2018. W wyniku głosowania został nim Andrzej Malinowski – nauczyciel geografii, historii i języka rosyjskiego.

Ustępującym opiekunem SU była nauczycielka języka angielskiego, Katarzyna Luto.

AM

 

 
Zajęcia w świetlicy szkolnej
niedziela, 18 września 2016 18:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczęła funkcjonować świetlica szkolna. Uczniowie oczekujący do autobusu szkolnego spędzają w niej czas na odrabianiu lekcji, wspólnych grach i rozwijaniu swoich talentów. Opiekunem świetlicy jest Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

 

 

 
Sprzątanie świata 2016
piątek, 16 września 2016 16:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

„Podaj dalej … Drugie życie odpadów” – pod takim hasłem tegorocznej międzynarodowej akcji Sprzątania świata wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do porządkowania terenu najbliższej okolicy:

- zespół wychowania przedszkolnego i oddział przedszkolny: boisko i tereny rekreacyjne przy boisku (Monika Pietranis, Beata Kamińska-Kołodzińska);

- kl. I SP: plac za szkołą, miejsce wokół piaskownicy i pomnika por. Nuszla (Małgorzata Skrocka);

- kl. II SP: teren przy kościele w Judzikach, miejsce wysiadania i wsiadania uczniów do autobusu szkolnego (Agnieszka Zalewska);

- kl. III SP: pobocza drogi ze szkoły do krzyża w Lenartach, przystanek PKS w Lenartach (Katarzyna Luto, Beata Roszkowska);

- kl. IV i V SP: pobocza drogi w Judzikach (Michał Wiszniewski);

- kl. VI SP: teren starego cmentarza ewangelickiego w Judzikach (Marzanna Sienkiewicz);

- kl. I G: pobocza drogi (nasyp po byłej kolei wąskotorowej) od Lenart do Białej Oleckiej (Marzanna Sienkiewicz);

- kl. II G: pobocza drogi w Lenartach, lewa strona (Marzenna Grodzicka);

- kl. III G: pobocza drogi w Lenartach, prawa strona (Andrzej Malinowski).

Szkolna akcja Sprzątania świata odbyła się w piątek, 16 września 2016 r. Ogółem zebrano 1,5 m3 śmieci, mniej niż w zeszłym roku, co świadczy o coraz wyższej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców i gości. Uczestnicy akcji otrzymali z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Olecku rękawice jednorazowe i plastikowe worki.

*Sprzątanie Świata – międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r.

AM

 
Zebranie z rodzicami uczniów
czwartek, 15 września 2016 18:37

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 15.09.2016 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami uczniów. Dyrektor szkoły, Beata Prześniak zapoznała rodziców z Planem pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017, natomiast pedagog szkolny – Justyna Adamczyk przestawiła formy obejmowania uczniów pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Po części ogólnej rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

AM

 

 
Wywiadówka
niedziela, 11 września 2016 12:31

15.09.2016 r. (czwartek), o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów. Tematyka spotkania: kierunki pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017, wybory do rad klasowych i rady rodziców, przedstawienie wewnątrzszkolnego systemu oceniania.


Serdecznie zapraszamy!

Beata Prześniak - dyrektor

 

* Harmonogram spotkań z rodzicami uczniów (wywiadówki) znajduje się w zakładce „Rodzice”

 

 
Mus owocowy
piątek, 09 września 2016 15:22

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 9 września 2016 r. w ramach zajęć opiekuńczych uczniowie dojeżdżający, pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Skrockiej przygotowywali mus owocowy z jabłek. Uczniowie posługiwali się m.in. blenderem, ucząc się jego bezpiecznej obsługi.

AM

 

 
Ognisko klasowe
wtorek, 06 września 2016 16:40

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 6 września 2016 r. uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami: Michałem Wiszniewskim i Andrzejem Malinowskim zorganizowali ognisko klasowe. Było ono okazją do integracji uczniów obu klas i bliższego poznania się. Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek i rozwiązywania zagadek, które pobudzają uczniów do aktywności, uczą myślenia, szybkiego kojarzenia i dostarczają wiele radości.

Kolejne ognisko zaplanowano na 27 września z okazji Święta Ziemniaka.

AM

 

 
Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza
sobota, 03 września 2016 18:15

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

„Największą wartością czytania książek jest rozwijanie wyobraźni”

Andrzej Duda, prezydent RP

 

W sobotę, 3 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Jakub Skrzypiec, Marek Zaniewski, Miłosz Sienkiewicz i Bartosz Wołyniec wzięli udział w V edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem honorowym prezydenta RP, Andrzeja Dudy z małżonką. W tym roku czytano powieść „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji nasi uczniowie wystąpili w specjalnie przygotowanych strojach z epoki, w której dzieje się akcja powieści, opowiadająca o prześladowaniu pierwszych chrześcijan w Rzymie za czasów Nerona.

Spotkanie odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku.

Nauczyciele przygotowujący uczniów i opiekunowie podczas wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Marzanna Sienkiewicz

Przygotowanie strojów: Beata Prześniak, Agnieszka Łaskowska

 

"Długo trwało milczenie, po czym w ciszy ozwały się przerywane łkaniem słowa starca:
- Quo vadis, Domine?...
I nie słyszał odpowiedzi Nazariusz, lecz do uszu Piotrowych doszedł głos smutny i słodki, który rzekł:
- Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano raz wtóry."

 

Henryk Sienkiewicz (1846-1916) – polski powieściopisarz, nowelista i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905) za całokształt twórczości.

AM

 

 
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
czwartek, 01 września 2016 15:50

 

Kliknij by zobaczyć galerię


Przyjaźnie i wesoło

Żegnamy rzekę, las.

Ach, witaj, witaj szkoło!

Już czas do pracy, czas!


W czwartek, 1 września 2016 r. o godz. 9.00 odbyła się w naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor, Beata Prześniak bardzo serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Życzyła im samych sukcesów w nowym roku szkolnym, podejmowania nowych wyzwań, wielu inicjatyw i pomysłów, a także by każdy dzień w szkole służył rozwojowi i przynosił efekty. Zachęcała do wytężonej i sumiennej pracy, zwłaszcza że warunki do nauki mamy bardzo dobre - w czasie wakacji wykonano m.in. remont izb lekcyjnych i zakupiono wiele nowoczesnych pomocy naukowych. Pani dyrektor przedstawiła również kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Skrockiej, Justyny Adamczyk, Agnieszki Łaskowskiej i Marzanny Wasilewskiej przygotowali część artystyczną (montaż słowno-muzyczny). Po części oficjalnej uczniowie i ich rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

____________________________________________

W roku szkolnym 2016/2017

- naukę w Zespole Szkół w Judzikach rozpoczęło 117 uczniów

- kadra pedagogiczna: Beata Prześniak (dyrektor), Andrzej Malinowski, Marzanna Sienkiewicz, Marzenna Grodzicka, Beata Kamińska-Kołodzińska, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Zalewska, Beata Roszkowska, Justyna Adamczyk, Marzanna Wasilewska, Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko, Katarzyna Luto, Michał Wiszniewski, Barbara Możejewska-Warejko, Monika Pietranis

- pracownicy administracji i obsługi: Izabela Zaniewska, Ferdynand Grodzicki, Marzanna Ciszewska, Agnieszka Popławska, Bogdan Żarkowski

AM

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 19:07

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r. (czwartek)


- godz. 8.15 - msza św. w kościele w Judzikach

- godz. 9.00 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 (górny hol)

- godz. 9.30 - spotkania uczniów z wychowawcami klas

 

Serdecznie zapraszamy!


Beata Prześniak

Dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach

 

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
piątek, 24 czerwca 2016 17:42

Kliknij by zobaczyć galerię


24 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Pani dyrektor, Beata Prześniak podsumowała osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym. Podziękowała nauczycielom za trud wkładany w wychowanie i nauczanie, rodzicom za współpracę ze szkołą, a uczniom za postępy w nauce oraz za ogromne zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły i reprezentowanie jej na zewnątrz.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem – Karolina Balewska (kl. IV SP), Oliwia Kotowska (kl. V SP), Gabriela Korotko (kl. V SP) i Piotr Korotko (kl. III G). Nagrodzono 43. uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum za podniesienie średniej ocen w porównaniu z rokiem szkolnym 2014/2015, za czytelnictwo, za stuprocentową frekwencję, za wysokie wyniki na sprawdzianie i egzaminie zewnętrznym oraz za działalność w organizacjach szkolnych i zaangażowanie w zajęciach pozalekcyjnych.

Uczeń klasy III gimnazjum, Piotr Korotko otrzymał stypendium motywacyjne Burmistrza Olecka za wysokie wyniki w nauce w II semestrze. „Animatorem życia kulturalnego szkoły” została Sandra Romanowska (ucz. kl. I G). W tym roku po raz pierwszy zostały przyznane nagrody specjalne – „Przyjaciel Szkoły w Judzikach”, które otrzymali: państwo Teresa i Ryszard Korotko z Judzik, pan Paweł Giełazis z Olecka i państwo Marzenna i Ferdynand Grodziccy z Sedranek.

Uroczyście pożegnano absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.

AM

Wszystkim Uczniom

słonecznych, miłych, przyjemnych i bezpiecznych wakacji,

wspaniałego i radosnego odpoczynku


życzy Dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach wraz z pracownikami

 

 
Noc w szkole
czwartek, 23 czerwca 2016 20:55

Kliknij by zobaczyć galerię

 

19. uczniów i 3. wychowawców: Marzenna Grodzicka, Katarzyna Luto i Agnieszka Łaskowska postanowiło spędzić noc z 22/23 czerwca 2016 r. w szkole. Odbyło się wiele ciekawych zajęć m.in. podchody, zajęcia filmowo-literackie, ognisko, konkursy sportowo-zręcznościowo-taneczne, karaoke.

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18