Matematyka Wokół Nas
czwartek, 21 grudnia 2017 20:51

Kliknij by zobaczyć galerię

21 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Matematyka Wokół Nas” w ramach projektu „Przyszłość bez barier”. Celem konkursu było promowanie matematyki, budowa wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii. Spośród 15 zgłoszonych prac uczestników projektu ze szkół w Babkach Oleckich i Judzik wyłoniono trzy zwycięskie fotografie: Marii Michniewicz i Wiktorii Szypulskiej z Babek Oleckich oraz Bartosza Wołyńca z Judzik pn. „Odrobina spirali + piękno symetrii = skuteczna pułapka”. Bartosz wygrał aparat fotograficzny.

AM

 

 
Zaprzęgiem konnym po Judzikach
środa, 20 grudnia 2017 18:53

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 21 grudnia 2017 r. wychowankowie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii wzięli udział w wycieczce objazdowej zaprzęgiem konnym po okolicy Judzik. Po niej miało miejsce wspólne ognisko oraz gry i zabawy. Odwiedziliśmy gospodarstwo pana Lecha Korotko, który podarował dzieciom słodkie upominki. Dzieci podziękowały mu kolędą i życzeniami.

Wychowawcy: Agnieszka Łaskowska, Krzysztof Adamczyk

 

 
Spotkanie opłatkowe w świetlicy
wtorek, 19 grudnia 2017 22:26

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 19 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały stół wigilijny i pomogły w przygotowaniu tradycyjnych potraw. Po podzieleniu się opłatkiem i życzeniach śpiewano kolędy przy akompaniamencie akordeonu. Na koniec wszyscy otrzymali słodkie upominki świąteczne.

 
Zapach świąt w oddziale przedszkolnym
wtorek, 19 grudnia 2017 22:16

Kliknij by zobaczyć galerię

Kiedy przychodzą Święta Bożego Narodzenia myślimy o śniegu, choince i zapachu pierników, które są jednymi z najstarszych wypieków w polskiej tradycji. Sześciolatki kultywują tradycje, dlatego też dziś zabrały się za przygotowanie pierniczków.

Wychowawca: Beata Kamińska-Kołodzińska

BKK

 
Przystrajanie choinki
wtorek, 19 grudnia 2017 22:04

Kliknij by zobaczyć galerię

19.12.2017 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, Beatą Roszkowską przystrajali choinkę, która stanęła na dolnym korytarzu. A to oznacza, że … święta coraz bliżej!

AM

 
W Wiosce Świętego Mikołaja
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:36

Kliknij by zobaczyć galerię

18 grudnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja, która stacjonuje w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek koło Giżycka. Celem wycieczki było propagowanie kultury tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie dziedzictwa narodowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych obrzędów, a także  podkreślanie najważniejszej wartości, jaką jest rodzina. Różnorodność form  zajęć sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w bogatej ofercie programowej. Świąteczna scenografia  i atmosfera tworzyły niezapomnianą magię świąt Bożego Narodzenia.

Wśród wielu atrakcji można wymienić  „Gwiazdkowy Komin” - ogromny labirynt, przez który musiało przejść każde dziecko, aby dotrzeć do pokoju smutnego dziecka i dostarczyć mu prezent tak, aby nikt w święta nie czuł się samotny oraz „Pracownię elfów”, w której tworzono ozdoby bożonarodzeniowe. Oprócz tego dzieci złożyły wizytę pingwinom w ich śnieżnym dmuchanym domu, pokonywały dmuchany tor przeszkód i eksperymentowały ze sztucznym śniegiem oraz suchym lodem w „Lodowym Laboratorium Elfa Naukowca”. Zwieńczeniem zajęć było spotkanie ze Świętym Mikołajem, uatrakcyjnione zabawami, śpiewem kolęd i pląsami.

Małgorzata Skrocka

Organizacja wyjazdu: Beata Kamińska-Kołodzińska, Małgorzata Skrocka, Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

 

 
Regionalny Turniej Języka Angielskiego
piątek, 15 grudnia 2017 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

15 grudnia 2017 r.  w naszej szkole odbył się Regionalny Turniej Języka Angielskiego „Christmas Time”. Do turnieju przystąpili uczniowie klas IV i V szkół podstawowych z Olecka (SP 4 i SP 1), Świętajna, Kowali Oleckich, Stożnego i Judzik. Do rozwiązania było 5 zadań. Należało podpisać obrazki właściwymi wyrazami z ramki; połączyć wyrazy z ich definicjami i datami; wstawić brakujące wyrażenia w tekście, po wysłuchaniu piosenki; zmierzyć się z gramatyką, udekorować choinkę według instrukcji.

I miejsce zajęli: Aldona Bokuniewicz i Maksymilian Załuski (uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie), II miejsce – Aniela Żylińska i Michał Matyjewicz (uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku), III miejsce – Michał Jamrozik i Kornel Gorlo (uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku).

Organizacja konkursu: Katarzyna Luto i Dorota Michałowska-Radzewicz.

AM

 
I Gminny Konkurs Piosenki Maryjnej
sobota, 09 grudnia 2017 21:47

Kliknij by zobaczyć galerię

7 grudnia 2017 r. w naszej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Maryjnej „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”. Do konkursu przystąpiło 36 wykonawców, w tym uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajął Miłosz Sienkiewicz, który wykonał utwór „Wśród tylu dróg”; III miejsce – Zuzanna Pęcak z piosenką „Historia”. Julia Domańska, wykonująca utwór „O Maryjo, śliczna Pani” i Małgorzata Pawłowska („Zwiastowanie”) otrzymały wyróżnienie.

Przygotowanie uczniów do konkursu: Marzanna Sienkiewicz.

 

MS

 

 
Wizyta studyjna w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
wtorek, 05 grudnia 2017 17:04

Kliknij by zobaczyć galerię

5 grudnia 2017 r. odbyła się wizyta studyjna w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w ramach projektu „W przyszłość bez barier”. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy (uczniowie ze szkoły w Judzikach i Babkach Oleckich). I grupa – uczniowie szkoły podstawowej, zajmowała się tajemniczą wodą, powietrzem i glebą. Uczniowie poznali zasoby wody na naszej planecie, jej krążenie w przyrodzie, metody racjonalnego gospodarowania wodą, wykonywali także profile glebowe. Zajęcia prowadziła Małgorzata Rusek. Z kolei II grupa – uczniowie gimnazjum analizowali skład chemiczny wody Jeziora Ełckiego. Za pomocą walizek EKO oznaczali twardość wody, zawartość azotanów, azotynów, fosforanów, określali pH. Pobierali próbki bezkręgowców, obserwowali materiał biologiczny za pomocą mikroskopów stereoskopowych, określali skład jakościowy i ilościowy makrofauny bezkręgowej. Zajęcia prowadziła Regina Marchelska.

Opiekunowie: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk.

AM

 
Gala Wolontariatu Caritas
poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:57

Kliknij by zobaczyć galerię

4 grudnia 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu Caritas. My także tam byliśmy. Mogliśmy wysłuchać recitalu Marcina Pyciaka, obejrzeć spektakl pt. „Czerwony kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Węgrzyna w Ełku, a także uczestniczyć we wspólnej agapie. To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że pomoc drugiemu człowiekowi wypływa z potrzeby naszych serc. Pomoc daje nam satysfakcję, radość, rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, zaspokojenie swoich potrzeb.

Organizacja wyjazdu: Marzanna Sienkiewicz

MS

 
Zbliża się Regionalny Turniej Języka Angielskiego
poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:48

Regulamin Regionalnego Turnieju  Języka Angielskiego dla Uczniów klas IV-V Szkół Podstawowych „Christmas Time”

I Założenia ogólne:

1. Organizatorem Regionalnego Turnieju Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-V Szkół

Podstawowych „Christmas Time” jest Szkoła Podstawowa w Judzikach.

2. Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg turnieju są Katarzyna Luto i Dorota

Michałowska– Radzewicz.

3. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu oleckiego.

Więcej…
 
Otwarcie ptasiej stołówki
poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:36

Kliknij by zobaczyć galerię

„Idzie, idzie Pani Zima, mróz na saniach trzyma, będą śniegi, będą wiatry, z zimą to nie żarty", dlatego sześciolatki, tradycyjnie pod swoimi oknami urządziły ptasią stołówkę. Teraz mogą obserwować swoich podopiecznych, których wciąż przybywa.

Wychowawca: Beata Kamińska-Kołodzińska.

BKK

 

 

 
Iskierki Dobra 2017
niedziela, 03 grudnia 2017 18:05

Kliknij by zobaczyć galerię

Podczas akcji charytatywnej Iskierki Dobra, która odbyła się 3 grudnia 2017 r. w Olecku na scenie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego: Zuzanna Kukowska, Nadia Daniłowicz, Weronika Mazur oraz Zuzanna Osiecka (klasa I) i zaprezentowały piosenkę "Śnieżne panienki (przygotowanie Beata Kamińska-Kołodzińska). Natomiast dziewczęta z kl. I i II  wykonały taniec do melodii „Mam tę moc” (przygotowanie Katarzyna Luto). Do akcji wolontariatu włączyli się i pozostali uczniowie naszej szkoły, wykonując ozdoby na „wspólną choinkę” oraz nauczyciele i rodzice, przygotowując słodkie rogaliki.

BKK

 

 
Zabawa andrzejkowa
piątek, 01 grudnia 2017 19:14

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartkowy wieczór, 30.11.2017 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Wszystkim bardzo spodobały się wróżby przeprowadzone przez Kamilę Łęgowską i Sandrę Romanowską. Po dyskotece na uczniów czekały gofry przygotowane przez panią Małgorzatę Korotko  i Marzennę Grodzicką.

Organizacja andrzejek: Dorota Miszczak, Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto, Małgorzata Korotko, Marzenna Grodzicka.

AM

 

 

 
Andrzejki w klasach młodszych
czwartek, 30 listopada 2017 22:02

Kliknij by zobaczyć galerię

30 listopada 2017 r. w klasach I-III odbyły się andrzejki. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach andrzejkowych. Po udanej zabawie wszyscy wspólnie udali się na poczęstunek, gdzie ze smakiem zajadali zdrowe kanapki i mniej zdrowe słodycze.

Organizacja imprezy: Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka, Urszula  Grzybowska.

BR

 
Settimana Italiana
czwartek, 30 listopada 2017 21:37

Kliknij by zobaczyć galerię

W terminie od 20 do 24 listopada 2017 r. klasa II gimnazjum brała udział w projekcie edukacyjnym „Settimana Italiana” („Tydzień Włoski”). Zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

Więcej…
 
Tydzień Edukacji Globalnej - Dzień piąty
piątek, 24 listopada 2017 19:12

Kliknij by zobaczyć galerię

24 listopada 2017 r. – w piątym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego inscenizowały wiersze z różnych stron świata w języku angielskim (organizacja zajęć – Katarzyna Luto). Ponadto dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały Prawa Dziecka. Dowiedziały się, że bez względu na kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszystkie dzieci mają takie same prawa. Zajęcia prowadziła Beata Kamińska-Kołodzińska. Wszyscy uczniowie obejrzeli fragmenty filmu pt. „Home: Ziemia S.O.S.” i dyskutowali na przyszłości świata. Na każdej przerwie międzylekcyjnej słuchali piosenek amerykańskich. Uczniowie klasy III G wzięli udział w zajęciach dotyczących problemu dyskryminacji. Odbyły się one w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku. Prowadziła je Agnieszka Makarewicz. Uczestnicy zajęć zapoznali się z ikonografiką ilustrującą aspekty edukacji globalnej i cele zrównoważonego rozwoju, uczestniczyli w ćwiczeniach dotyczących etykietowania, stereotypów i przynależności do grup społecznych, odegrali również scenki dramowe, po których podzielili się swoimi refleksjami. Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę „Etiopia i Panama”, poznając w ten sposób warunki życia mieszkańców jednego z najuboższych i jednego z rozwijających się krajów świata (organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Marzenna Sienkiewicz). Odbył się także konkurs wiedzy o Włoszech – w formie testu, przygotowany przez Marzennę Grodzicką. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VII SP i II-III G. Rozstrzygnięcie konkursu jak i podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej nastąpi w poniedziałek, 27.11.2017 r.

AM

 
Tydzień Edukacji Globalnej 2017 - Dzień czwarty
czwartek, 23 listopada 2017 21:40

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 23 listopada 2017 r. – w czwartym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klas: IV, V, VI, VII SP i II G uczestniczyli w prelekcji na temat: „Panama. Wczoraj-dziś-jutro”. Prelekcję wygłosił Andrzej Malinowski. Uczennice klasy II G: Julia Domańska, Aleksandra Sienkiewicz i Aleksandra Jankowska (pod kierunkiem Marzenny Grodzickiej) w ramach „Smaków świata” przygotowały włoskie kanapki, które wszystkim bardzo smakowały. Uczniowie klas I-III SP obejrzeli prezentację pt. „Dzieci z różnych stron świata i ich domy”, opracowaną przez Urszulę Grzybowską oraz wzięły udział grach i zabawach, przygotowanych przez Beatę Roszkowską i Małgorzatę Skrocką. Były to: wietnamska zabawa „Bit Mat Bat De”, czyli „Łapanie gęsi z zawiązanymi oczami”; Banyoka, czyli Wąż – zabawa zambijska; zabawa nepalska „Machha machha bhyaguto”, czyli „Ryba i żaba”; „Titicaca hula bula, czyli „Głuchy telefon” – zabawa peruwiańska. Na każdej przerwie międzylekcyjnej uczniowie słuchali piosenek azjatyckich.

AM

 
Tydzień Edukacji Globalnej - Dzień trzeci
środa, 22 listopada 2017 19:56

Kliknij by zobaczyć galerię

22 listopada 2017 r. (środa) w trzecim dniu Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klasy V i VI SP dyskutowali na temat zasobów wodnych Ziemi i ich różnym dostępie dla każdego Ziemianina. Podstawą do dyskusji były fragmenty filmów: „Woda pierwotna”, „Ziemia pod wodą”, „Światowa odwilż”, „Globalne ocieplenie”. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego poznawały ciekawe gry i zabawy z różnych zakątków Ziemi, przygotowane i prowadzone przez Beatę Kamińską-Kołodzińską i Dorotę Michałowską-Radzewicz. Na każdej przerwie międzylekcyjnej uczniowie słuchali piosenek afrykańskich.

AM

 

 
Stawiam na pracę ...
środa, 22 listopada 2017 19:53

W środę, 22 listopada 2017 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu „Stawiam…. na pracę, szkolnictwo zawodowe a potrzeby przedsiębiorców”. Jego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych i Powiatowy Urząd Pracy w Olecku. Uczniowie mieli możliwość poznać ofertę edukacyjną oleckich szkół, dowiedzieć się o rynku pracy w powiecie oleckim i wysłuchać wystąpień przedstawicieli przedsiębiorstw z Olecka.

Opieka nad uczniami: Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto

 
Konkurs recytatorski "Jesień w poezji"
środa, 22 listopada 2017 19:00

Kliknij by zobaczyć galerię

22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się V Regionalny Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji” (byliśmy jego organizatorem). Celem konkursu było propagowanie poezji wśród dzieci. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas II i III szkół podstawowych z Olecka, Gąsek, Wieliczek, Babek Oleckich i  Judzik. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych recytatorów. I miejsce zajął Igor Milewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Na drugim miejscu uplasowali się: Emanuel Gajda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku i Zofia Reczko ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. III miejsce przypadło Mai Fiedorowicz, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej w Judzikach otrzymała Amelia Bernecka  ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejny konkurs za rok.

Organizacja konkursu: Małgorzata Skrocka, Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

MS

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 27