Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
piątek, 28 września 2018 19:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Czytajmy wszędzie i o każdej porze. 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w czwartek 27.09.2018 r. z inicjatywy bibliotekarza szkolnego. Do wspólnego czytania zostały zaproszone panie z klas najmłodszych (kl. I-III), które przeniosły swych wychowanków w świat literatury dziecięcej. W tym roku wykorzystaliśmy do nawyku codziennego czytania przygody Gangu Słodziaków. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym na narysowanie własnej historii o dalszych przygodach Słodziaków.

MS

 

 
Wybory do ORM i opiekuna SU
piątek, 28 września 2018 18:42

 

Kliknij by zobaczyć galerię

28.09.2018 r. odbyły się wybory do Oleckiej Rady Młodzieżowej. Uprawnionych do głosowania było 26 wyborców. Pobrano 20 kart do głosowania. Oddano 19 głosów ważnych i 1 głos nieważny. W wyniku głosowania radnym Oleckiej Rady Młodzieżowej w kadencji 2018-2020 z okręgu wyborczego nr 11 została Aleksandra Sienkiewicz, ucz. kl. III G.

Tego samego dnia odbyły się także wybory opiekuna samorządu uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 51 uczniów. Pobrano 44 karty do głosowania. Oddano 44 głosy ważne. Najwięcej z nich otrzymała nauczycielka Katarzyna Luto-Biłda i tym samym została opiekunem SU w kadencji 2018-2020.

Wybory przeprowadziła komisja wyborcza w składzie: Daria Górska, Aleksandra Pazdyga, Małgorzata Pawłowska.

Opieka nad prawidłowym przebiegiem głosowania: Agnieszka Łaskowska, Andrzej Malinowski.

AM

 

 
Złota i Srebrna Odznaka Honorowa
czwartek, 27 września 2018 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

27 września 2018 r. podczas uroczystości obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Gąskach, prezes Koła Związku Sybiraków w Olecku, pani Eugenia Derencz w imieniu Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie wręczyła panu Andrzejowi Malinowskiemu Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Sybiraków, a na ręce pani Beaty Prześniak – Srebrną Odznakę Honorową przyznaną Szkole Podstawowej w Judzikach.

Odznaki zostały przyznane przez Prezesa ZGZS w Warszawie w dniu 15.06.2018 r.

AM

 

 
I miejsce w powiatowych zawodach pożarniczych
środa, 26 września 2018 20:27

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 26 września 2018 roku młodzieżowa drużyna pożarnicza OSP Lenarty wzięła udział w powiatowych zawodach MDP, które odbyły się na stadionie w Olecku. Uczestników powitał starosta olecki, Marian Świerszcz oraz przedstawiciel straży pożarnej Komendant Powiatowy PSP w Olecku brygadier Robert Wiśniewski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał młodszy brygadier Tomasz Milewski. Nasza drużyna spisała się znakomicie, wykazała się sprawnością fizyczną, refleksem, dobrą organizacją i pracą zespołową. Uzyskała najlepszy czas wykonania sztafety 99 sekund i zajęła pierwsze miejsce. W jej skład weszli: Miłosz Sienkiewicz, Bartosz Piszczek, Klaudiusz Girtler, Kinga Konopko, Piotr Augustynowicz, Sebastian Jarzębowicz, Dawid Ciszewski i Dawid Dobrzyń. Opiekunami drużyny byli: Agnieszka Łaskowska i Ferdynand Grodzicki. Na zakończenie otrzymaliśmy od starosty Olecka medal okolicznościowy upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

AŁ, FG

 

 

 
Dywizjon 303
poniedziałek, 24 września 2018 18:38

 

W ramach realizacji podstawy programowej z historii i języka polskiego, uczniowie klas: VII, VIII i III gimnazjum obejrzeli w dniu 24 września 2018 r. w kinie Mazur w Olecku film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” na bazie książki Arkadego Fidlera. Akcja filmu toczy się w roku 1940. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Piloci brali udział w Bitwie o Anglię.

Opiekunowie uczniów podczas wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Andrzej Malinowski

*Arkady Fidler (1894-1985) – polski prozaik (napisał 32 książki), reportażysta, przyrodnik i podróżnik, porucznik Wojska Polskiego

AM

 

 
Święto Plonów 2018 w Olecku
niedziela, 23 września 2018 14:36

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W tegorocznym Święcie Plonów, które odbyło się w niedzielę, 23 września 2018 r. w Olecku wzięła także udział delegacja uczniów naszej szkoły i nauczyciele. Starostami dożynek gminnych byli rolnicy z Judzik – państwo Beata i Lech Korotko. Wśród stoisk z tradycyjnymi potrawami były również stoiska przygotowane przez mieszkańców sołectwa Judziki i Lenarty (z Białą Olecką).

AM

 

 
Z biegiem rzeki Legi
sobota, 22 września 2018 19:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 22.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły: Nikodem Walkowiak, Paweł Jasielun, Zuzanna Pęcak, Sebastian Wierżyński, Magdalena Borkowska, Maja Wierzyńska i nauczycielka Agnieszka Łaskowska uczestniczyli w realizacji projektu (zadania publicznego) „Z biegiem rzeki Legi”. Głównym celem realizacji projektu jest zorganizowanie systematycznych działań turystyczno-rekreacyjnych upowszechniających aktywność turystyczną wśród mieszkańców gminy Olecko związanych z odkrywaniem mało poznanych miejsc - doliny Legi – głównej rzeki na terenie gminy w okresie od września do listopada 2018 r. Ponadto poznanie jej walorów przyrodniczych i społeczno-ekonomicznych. Projekt obejmuje 5 spotkań – wędrówek pieszych (z dojazdem) doliną rzeki Legi na całej jej długości na terenie gminy Olecko (20 km). Dzisiaj realizowany był pierwszy odcinek: Judziki-Biała Olecka-Lenarty-Judziki. Ostatnim odcinkiem będzie Gąsiorowo-Babki Gąseckie. Liderem grupy i przewodnikiem jest Andrzej Malinowski.

*Lega jest główną rzeką w powiecie oleckim. Jej całkowita długość wynosi 157 km. W granicach województwa warmińsko-mazurskiego płynie na odcinku 70 km.

AM

 

 
Sprzątanie świata 2018
piątek, 21 września 2018 20:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

21 września 2018 r. uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata 2018” pod tegorocznym hasłem „Akcja – Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Każda  klasa pod kierunkiem nauczyciela sprzątała wyznaczony teren – posesję szkolną, pobocza dróg w Judzikach i Lenartach, nasyp po byłej kolei wąskotorowej. W tym roku śmieci było zdecydowanie mniej.

*Worki i rękawice otrzymaliśmy z wydziałów ochrony środowiska Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Olecku.

AM

 

 
Spotkanie z motocyklistami
czwartek, 20 września 2018 19:58

 

Kliknij by zobaczyć galerię

20 września 2018 r. w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły spotkali się z motocyklistami z Gdańska: Sebastianem Pawlakiem, Dariuszem Kwiatkowskim, Tomaszem Balcerowskim, Markiem Skibą i Pawłem Ciosińskim, którzy będą uczestniczyć w 75. Samochodowym Rajdzie Polski. Jednym z odcinków rajdu, w dniu 22.09.2018 r. będą drogi gminy Olecko i Świętajno. Uczniowie otrzymali autografy. Spotkanie z motocyklistami było dla nich niezwykłym przeżyciem i frajdą.

AM

 

 

 
Wywiadówka
poniedziałek, 17 września 2018 19:22

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w czwartek, 20 września 2018 r. o godz. 17. Celem zebrania będzie zapoznanie z przedmiotowym systemem oceniania uczniów, z wymaganiami edukacyjnymi i organizacją roku szkolnego 2018/2019.

 
Nowa Rada Uczniowska
poniedziałek, 17 września 2018 18:29

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17 września 2018 r. odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej w Szkole Podstawowej w Judzikach. Komisja wyborcza w składzie: Daria Górska, Piotr Jędrzejewski, Aleksandra Pazdyga ustaliła wyniki głosowania: uprawnionych do głosowania było 51 uczniów, głosowało 46; liczba oddanych kart do głosowania wyniosła 46; liczba oddanych głosów ważnych – 46. W związku § 15. ust. 7. Regulaminu Samorządu Uczniowskiego w skład Rady Uczniowskiej na kadencję 2018-2020 weszli: Oliwia Kotowska – przewodnicząca, Aleksandra Sienkiewicz – zastępca przewodniczącej, Bartosz Wołyniec – sekretarz i Magdalena Borkowska – członek rady.

AM

 

 
Próbna ewakuacja w szkole
wtorek, 11 września 2018 17:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

11 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy bardzo sprawnie, szybko i bezpiecznie, drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły oraz przedostali się do punktu zbiórki – na boisko szkolne. Po przeprowadzonej kontroli budynku i „ugaszeniu pożaru” informacja o stanie ewakuacji została przekazana pani dyrektor, która odwołała alarm i uczniowie wrócili do klas.

Celem przeprowadzenia ewakuacji było zapoznanie całej społeczności szkolnej z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Ponadto uczniowie poznali sprzęt pożarniczy i zasady jego działania.

Próbna ewakuacja została przeprowadzona przy udziale strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.

AM

 

 
Dzień Marzyciela
poniedziałek, 10 września 2018 20:02

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
Walt Disney

Dzień Marzyciela może być doskonałym czasem na refleksję na temat własnych marzeń. Dzisiaj, 10 września 2018 r. podczas zajęć w klasie I staraliśmy się przelać nasze najskrytsze marzenia na papier – w formie rysunku.

Zajęcia prowadziła Urszula Grzybowska.

UG

 

 
Projekt pt. „Przedszkolak otwarty na świat” realizowany jest przez Szkołę Podstawową w Judzikach na rzecz Zespołu Wychowania Przedszkolnego.

Projekt pt. „Przedszkolak otwarty na świat” realizowany jest przez Szkołę Podstawową w Judzikach na rzecz Zespołu Wychowania Przedszkolnego.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Działanie: 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych 18 dzieci w wieku przedszkolnym z gm. Olecko, podniesienie umiejętności zawodowych, kompetencji, kwalifikacji 4 nauczycielek w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci w zakresie porozumiewania się w językach obcych oraz kompetencji społecznych, inicjatywności, przedsiębiorczości, kreatywności, zwiększenie wiedzy 16 rodziców/opiekunów wspieranych dzieci w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci, podniesienie standardu wyposażenia ZWP umożliwiającego realizację nowatorskich rozwiązań edukacyjnych.

Realizacja projektu trwa od 1 sierpnia 2018 r. do 31 lipca 2020 r.

STRONA GŁÓWNA > Przedszkolak otwarty na świat

Więcej…
 
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
sobota, 08 września 2018 19:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 8 września 2018 r. w Olecku odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. To ogólnopolska akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, której celem jest popularyzacja arcydzieł literatury polskiej oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości. W roku świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to właśnie powieść Stefana Żeromskiego wybrali czytelnicy oraz internauci. Utwór ten ukazuje problemy odradzającej się Rzeczypospolitej, a także różne wizje dotyczące jej kształtu społecznego i politycznego. Narodowe Czytanie rozpoczął Burmistrz Olecka – Wacław Olszewski, po nim fragmenty utworu czytali przedstawiciele instytucji oraz uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Olecko. Szkołę Podstawową w Judzikach reprezentowali: Zuzanna Pęcak i Wojciech Korotko.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska.

 

 
Kalendarz roku szkolnego 2018/2019
piątek, 07 września 2018 20:18

 

- Inauguracja roku szkolnego 2018/19: 3.09.2018 r.

- Zimowa przerwa świąteczna: 23-31.12.2018 r.

- Ferie zimowe: 21.01-3.02.2019 r.

- Wiosenna przerwa świąteczna: 18.04-23.04.2019 r.

- Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 2.11.2018 r., 2.05.2019 r.

- Egzamin gimnazjalny:

*część humanistyczna: 10.04.2019 r.

*część matematyczno-przyrodnicza: 11.04.2019 r.

*język obcy nowożytny: 12.04.2019 r.

- Egzamin ósmoklasisty:

*język polski: 15.04.2019 r.

*matematyka: 16.04.2019 r.

*język obcy nowożytny:17.04.2019 r.

- Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 21.06.2019 r.

 

 
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!
poniedziałek, 03 września 2018 18:20

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 3 września 2018 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły, Beata Prześniak serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła ogólne informacje na temat działań w nowym roku szkolnym oraz życzyła wszystkim samych sukcesów. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną i spotkali się z wychowawcami w klasach.

AM

 

 
Dożynki 2018 w Judzikach
niedziela, 02 września 2018 18:02

Kliknij by zobaczyć galerię

Plon niesiemy plon

Dożynkowy wieniec.

Złoto polskich zbóż

Owoców rumieniec.

 

W niedzielę, 2 września 2018 r. w Judzikach odbyły się dożynki parafialno-wiejskie. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. Burmistrz Olecka - pan Wacław Olszewski, Starosta Olecki - pan Marian Świerszcz, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego – pan Edward Adamczyk.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych obrzędów staropolskich, to niezwykle ważne wydarzenie dla każdego rolnika. Święto plonów jest zwieńczeniem pracy, jaką rolnicy wykonują przez cały rok. To czas radości i odpoczynku.

Na program dożynkowy złożyły się: występy artystyczne nauczycieli („Na straganie”), rodziców uczniów („Przyjaciele”), Marii Kowalewskiej – mieszkanki Judzik (dożynkowo-jesienna kompozycja na saksofon), zespołu folklorystycznego „Sedranianki”, zespołu disco polo „Replay” z Suwałk; konkurencje sprawnościowo-sportowe (rzut ziemniakami do celu, bieg w workach, jedzenie jabłek, dmuchanie talarów, bieg na nartach po trawie, oddzielanie fasoli od grochu i przeciąganie liny). Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci, przejażdżek konno, strzelania z wiatrówki, wesołej zabawy, tańców i smacznego wiejskiego jedzenia – są one stałym elementem dożynek w Judzikach.

Najstarszym uczestnikiem dożynek był pan Zygmunt Korotko z Judzik (92 lata), a najmłodszym dwutygodniowy Antoni, również z Judzik. Osobą, która przyjechała z najdalej oddalonego miejsca od wsi Judziki, okazała się pani Emilia – przyjechała z Poznania.

Organizatorem tegorocznych dożynek było sołectwo Judziki i Szkoła Podstawowa w Judzikach.


To co pługiem zaorzesz, to co ręką zasiejesz,

Wrośnie w twoją ojczyznę, wrośnie w twoją nadzieję.

To, co zbierzesz we żniwa, co wymłócisz w mozole,

Będzie pieśnią skowronka, będzie śladem na czole.

To co dzielić potrafisz, mnożyć się będzie w pocie,

I rozdzwoni się w sercu, w błękicie i w złocie.

AM

 

 

 

  

Karty zgłoszeń, wnioski i deklaracje można pobrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 lub ze strony internetowej szkoły - poniżej

Szczegółowych informacji udziela sekretarz szkoły – Ferdynand Grodzicki, tel. 875207696

Więcej…
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
poniedziałek, 27 sierpnia 2018 21:03

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek, 3 września 2018 r. o godz. 9.00; wcześniej, o godz. 8.15 msza św. w kościele w Judzikach

Serdecznie zapraszamy

Informacja dla uczniów dojeżdżających:

W dniu 3 września (rozpoczęcie roku szkolnego) autobus szkolny wyjedzie z Siejnika około godz. 7.20  i zatrzymywać się będzie na tych samych przystankach, co w ubiegłym roku szkolnym; powrót z Judzik do Olecka około godz. 10.

 

 
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze głównego księgowego
środa, 04 lipca 2018 07:29

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Judzikach ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze głównego księgowego w Szkole Podstawowej w Judzikach w wymiarze zatrudnienia 3/4 etatu.

 

Załączniki:

 Ogłoszenie o naborze

 Kwestionariusz osobowy- zał. nr 1

 Oświadczenie-o pełnej zdolności do czynności prawnych- zał. 2

 Oświadczenie o niekaralności- zał. nr 3

 Oświadczenie o stanie zdrowia- zał. nr 4

 Oświadczenie- zgoda na przetwarzanie danych osobowych - zł. nr 5

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 31