Targi edukacyjne 2017
piątek, 07 kwietnia 2017 19:23

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w VI Targach Edukacyjnych organizowanych przez Zespół Szkół w Olecku (Siejnik). Celem targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Targi odbyły się 6 kwietnia 2017 r.

Opiekun uczniów: Ferdynand Grodzicki

AM

 
Świąteczne wypieki w ZWP
piątek, 07 kwietnia 2017 19:09

Kliknij by zobaczyć galerię

 

5 kwietnia 2017 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego uczyły się wypiekać świąteczne ciasto, które z dodatkiem bakalii wyśmienicie smakowało. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

AM

 
Na torze gokartowym
piątek, 07 kwietnia 2017 18:52

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum wybrali się z wychowawcą w niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. do Ełku na Halowy Tor Gokartowy. Miejsce udało się zlokalizować dzięki nawigacji Pana Dariusza Nalewajko, inaczej na pewno błądzilibyśmy długo. Najbardziej odważnie jeździł Piotrek Augustynowicz – dobrze, że na torze znajdowały się opony, a nie rosły drzewa. Z kolei Karol miał awarię samochodu, urwała się linka gazu i dostał auto zastępcze.

Jazda trwała 15 minut, ale emocji było dużo. Wielkie brawa dla Kamili i Kingi, dziewczęta po raz pierwszy siedziały za kierownicą i poradziły sobie nadzwyczaj dobrze. Na zakończenie wspólnego „wypadu” do Ełku udaliśmy się na lody.

Marzenna Grodzicka, wychowawczyni

 
Tradycje wielkanocne
piątek, 07 kwietnia 2017 18:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Na zajęciach w świetlicy szkolnej (31.03.2017 r.) dzieci zapoznały się z polskimi tradycjami wielkanocnymi oraz wykonały świąteczne jajka metodą wyklejania. Zajęcia prowadziła Dorota Michałowska-Radzewicz.

AM

 
Wywiadówka
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 15:17

W czwartek, 6 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów. Celem spotkania będzie zapoznanie rodziców z postępami dzieci w nauce i zachowaniu.

Serdecznie zapraszamy!

 
Ciekawostki o regionie i jego zabytki
czwartek, 30 marca 2017 20:24

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klas starszych poznali ciekawostki o naszym regionie i jego zabytki w ramach realizacji projektu „Moja mała i duża ojczyzna” (Szkoła Wierna Dziedzictwu). Prezentację przygotowała i spotkanie prowadziła Justyna Adamczyk.

AM

                              

 
Góra Grosza - Nasz Dom
środa, 29 marca 2017 19:55

W ogólnopolskiej akcji Góra Grosza uczniowie naszej szkoły zebrali 184,10 zł. Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom w Warszawie. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

AM

 
Pisanki i palmy
środa, 29 marca 2017 19:28

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 29 marca 2017 r. odbyły się zajęcia związane z malowaniem pisanek i wykonywaniem palm wielkanocnych w ramach realizacji projektu „Moja mała i duża ojczyzna” (Szkoła Wierna Dziedzictwu) – Spotkanie z twórcą ludowym. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej uczyli się je samodzielnie tworzyć. Zajęcia prowadziły panie z miejscowości Sedranki: Jadwiga Wasilewska, Romualda Luberecka i Zofia Szypulska.

Organizator spotkania: Beata Kamińska-Kołodzińska

AM

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
poniedziałek, 27 marca 2017 17:14

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 24 marca 2017 r. w komendzie PSP w Olecku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Konopko oraz Sandra Romanowska. Dziewczęta osiągnęły wspaniałe wyniki. Sandra Romanowska zajęła I miejsce, a Kinga Konopko II miejsce (kategorii gimnazjum). Tym samym Sandra zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się za miesiąc w Olsztynie. Trzymamy kciuki i życzymy Sandrze powodzenia.

Przygotowujący uczniów: Agnieszka Łaskowska, Ferdynand Grodzicki

AM

 
Turniej klas IV-VI SP
wtorek, 21 marca 2017 19:01

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji Święta Wiosny (21.03.2017 r.) już po raz jedenasty odbył się w szkole podstawowej turniej klas IV-VI. W tym roku miał nieco zmienioną formułę. Do zmagań turniejowych dołączono miniturniej „Jeden z dziewięciu”. Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań z różnych dziedzin wiedzy oraz na pytania dotyczące życia szkoły. W tej konkurencji najlepiej spisała się Karolina Balewska, uczennica klasy V. Tradycyjnie już każda klasa zaprezentowała swoje klasowe przebranie oraz hasło dopingujące grupę. Oprócz tego zawodnicy wykazywali się umiejętnościami tanecznymi i sprawnościowymi. Zaszczytne I miejsce zdobyła w tym roku klasa VI. Zwycięzcy, jak co roku mogli degustować tort karmelowy z orzechami.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki: Marzenna Grodzicka i Małgorzata Skrocka.

MS

 
Młodzieżowa Akademia Obywatela
sobota, 18 marca 2017 17:14

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W sobotę, 18 marca 2017 r. grupa inicjatywna z naszego gimnazjum w składzie: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Bartosz Piszczek, Kamila Sawicka i Piotr Augustynowicz wzięła udział w warsztatach z zakresu przygotowania projektów w ramach Młodzieżowej Akademii Obywatela. Nasza grupa pod kierunkiem opiekuna, Andrzeja Malinowskiego przygotowuje projekt pod hasłem: „Budowa miejsca na ognisko wraz z jego zagospodarowaniem”. Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od 1 maja do 30 września 2017 r. Grupa będzie starała się o dofinansowanie projektu w wysokości 3 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej w Olecku.

Więcej…
 
Dzień Liczby Pi
środa, 15 marca 2017 21:45

Kliknij by zobaczyć galerię

 

14 marca jest Światowym Dniem Liczby Pi (π). W tym roku obchody tego święta odbyły się też w naszej szkole. Był Pitagoras, kłótnia liczb i konkursy. Ale od początku. Dlaczego właśnie ta data jest świętem liczby? Wystarczy ją zapisać jako miesiąc i dzień, i mamy 3,14 (marca, czternastego), czyli odpowiedź dlaczego taka, a nie inna data.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole
środa, 08 marca 2017 18:34

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moja mała i duża ojczyzna” w dniu 8 marca 2017 r. odbył się niecodzienny apel z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym złożyli życzenia swoim Koleżankom i Paniom naszej szkoły, recytowali wiersze o kobietach, zaprezentowali aforyzmy, przysłowia oraz  ciekawostki z życia kobiet; pokazali „na własnym przykładzie” modę, która aktualnie króluje wśród dziewcząt - na scenie pojawiła się sportsmenka, modystka, kumpela, kujonka i feministka. Ogłoszone zostały także wyniki głosowania chłopców z klas IV-VI SP i I-III G na Najinteligentniejszą, Najzabawniejszą, Najsympatyczniejszą i Najpiękniejszą Dziewczynę w Zespole Szkół w Judzikach. Najinteligentniejszą (mądra, zawsze doradzi, znajdzie wyjście z każdej sytuacji) została Sandra Romanowska (kl. II G), Najzabawniejszą (pełna humoru i dowcipu) – Karolina Balewska (kl. V SP), Najsympatyczniejszą (uprzejma, koleżeńska, miła) – Magdalena Pazdyga (kl. III G) i Najpiękniejszą (ładnie wygląda) – Natalia Kumkowska (kl. III G). Każda Koleżanka i Pani otrzymała w prezencie słodycze.

AM

 
Młodzież zapobiega pożarom
wtorek, 07 marca 2017 21:34

Kliknij by zobaczyć galerię

 

7.03.2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczennice naszego gimnazjum zajęły czołowe miejsca:

- Kinga Konopko I miejsce,

- Sandra Romanowska II miejsce.

Dziewczęta będą reprezentować gminę Olecko w turnieju powiatowym, który odbędzie się 24 marca 2017 r.

Przygotowanie uczniów do konkursu: Ferdynand Grodzicki

AM

 
Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny
piątek, 03 marca 2017 21:12

3 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Olecku odbyły się eliminacje gminno-powiatowe konkursu recytatorskiego im. Wacława Klejmonta "Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny". Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Sienkiewicz, Jakub Skrzypiec, Sandra Romanowska. Jakub Skrzypiec otrzymał wyróżnienie, Sandra Romanowska (kl. II gimnazjum) zajęła I miejsce, otrzymała też Nagrodę Starosty Olecka za interpretację utworu Zbigniewa Chojnowskiego. Sandra będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie regionalnym tego konkursu 17 marca 2017 r.

Nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu: Agnieszka Łaskowska

AM

 
Papierosom mówię Nie!
piątek, 03 marca 2017 21:00

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

3.03.2017 r odbyła się prelekcja na temat „Papierosom mówię Nie!” wygłoszona przez panią Karolinę Kozielską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku. Poruszone zostały zagadnienia związane z przyczynami i skutkami palenia tytoniu i e-papierosów.

AM

 
Nabór nauczycieli do udziału w projekcie
wtorek, 28 lutego 2017 23:12

alt

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

Informuję, że ogłasza się nabór uzupełniający nauczycieli do udziału w projekcie pt. „W przyszłość bez barier” współfinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Nabór uzupełniający trwa do 14 kwietnia 2017 r.

Koordynator projektu

 

Ruszył nabór nauczycieli do udziału w projekcie pt. „W przyszłość bez barier” współfinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

W załączeniu:
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa nauczycieli w projekcie oraz Formularz zgłoszeniowy.

altRegulamin rekrutacji i uczestnictwa

alt Formularz zgłoszeniowy

 

alt

 

 

 
"Rospuda" w Judzikach
wtorek, 28 lutego 2017 17:32

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Jest drożyna, jest, przez caluśką wieś

Wydeptała ją Kasieńka, jak nosiła jeść.

Jak jeść nosiła, Boga prosiła:

Oj, żebym ja, mój Jasieńku, jam Twoja była

Ty będziesz moja, a ja będę Twój …

 

We wtorek, 28 lutego 2017 r. gościliśmy w naszej szkole zespół ludowy „Rospuda” z Filipowa. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali pięknego koncertu, na który złożyły się piosenki i pieśni ludowe m.in. – sieroce i gwarowe: „Jednego syna mateńka miała”, „Zielona rutka, jałowiec”, „Idzie dziewczyna na swej mamy grób” (a capella) – na akordeon: „Głęboka studzienka” i „Jest drożyna”. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o historii zespołu i o gwarze filipowskiej. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moja mała i duża ojczyzna” w związku z programem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Organizator spotkania: Dorota Michałowska-Radzewicz

AM

 

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
wtorek, 28 lutego 2017 00:00

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

1 marca 2017 r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej, I, II i III gimnazjum wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Chwała Bohaterom!”. Na apel złożyły się występy uczniów, rys historyczny oraz prelekcja wygłoszona przez panią dyrektor szkoły, Beatę Prześniak.

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Korotko

AM

 

Więcej…
 
II Gminny Konkurs Piosenki Zimowej "Śnieżne nutki"
niedziela, 26 lutego 2017 19:41

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 23 lutego 2017 r. dzieci wyśpiewały w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku powrót zimy. Konkurs rozpoczął się od tańca Ewy, Patrycji, Hani i Zuzi do melodii „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”. Grupa taneczna z dużym wdziękiem i gracją przeniosła nas w magiczny, zimowy świat:

Moc mojej władzy lodem spada dziś na świat.
A duszę moją w mroźnych skrach ku górze niesie wiatr.
I myśl powietrze tnie jak kryształowy miecz.
Nie zrobię kroku w tył.
Nie spojrzę nigdy wstecz!

Więcej…
 
Przedstawienie cyrkowe
czwartek, 16 lutego 2017 20:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 16 lutego 2017 r. czterdziestu ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w przedstawieniu cyrkowym.

AM

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 23