World Challenge Day
środa, 25 maja 2016 17:43

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W związku z uczestnictwem gminy Olecko w wydarzeniu „World Challenge Day” organizowanym przez TAFISA – Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Sportu Powszechnego, Zespół Szkół  w Judzikach zorganizował w dniu 25 maja 2016 r. działania promujące aktywność fizyczną.

O godz. 9.00 wszyscy pracownicy oraz uczniowie uczestniczyli w rozgrzewce przy muzyce poprowadzonej przez nauczycielkę, panią Katarzynę Luto. Zastosowano formę aerobiku. W dalszej części odbyły się rozgrywki w kwadranta, poprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Michała Wiszniewskiego (2 grupy mieszane, dziewczęta i chłopcy). W tym czasie młodsi uczniowie wykonywali ćwiczenia ruchowe – gimnastyka na wesoło.

Tego dnia wszyscy się dobrze bawili, a zmagania sportowe promowały nie tylko aktywność fizyczną, ale i zdrowy styl życia.

AM

 

 
Wybory do Oleckiej Rady Młodzieżowej
piątek, 20 maja 2016 19:35

Kliknij by zobaczyć galerię

 

20.05.2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Oleckiej Rady Młodzieżowej. W głosowaniu wzięło udział 28. uczniów na 32. uprawnionych. Największą liczbę głosów (19) zdobyła Natalia Kumkowska z kl. II gimnazjum, która tym samym została wybrana na radną ORM z okręgu wyborczego nr 9 w kadencji 2016-2018. Celem działania Rady jest m.in. upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych, rządowych i pozarządowych.

Przewodnicząca komisji wyborczej: Katarzyna Luto.

AM

 

 
Wybór książek do biblioteki szkolnej
piątek, 20 maja 2016 19:24

 

20 maja 2016 r. odbyło się spotkanie pani dyrektor, Beaty Prześniak z przedstawicielami uczniów klas IV-VI SP i I-III G. Spotkanie dotyczyło zakupu książek do biblioteki szkolnej - wybór woluminów.

AM

 

 
Ciekawa lekcja przyrody
piątek, 20 maja 2016 19:11

Kliknij by zobaczyć galerię

 

20 maja 2016 r. uczniowie klasy V SP wyruszyli na krótką wycieczkę w pobliżu szkoły w poszukiwaniu grzybów. I znaleźli … porosty, hubę oraz grzyby kapeluszowe. Określili miejsce, w którym rosły, budowę zewnętrzną oraz ubarwienie; wykonali notatki i rysunki znalezionych okazów. Opiekunem grupy była nauczycielka przyrody, Alicja Wasilewska.

AM

 

 
Laboratorium badawcze
piątek, 20 maja 2016 18:26

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Mieszaniny i roztwory były przedmiotem doświadczeń w klasie VI SP. 11 maja 2016 r. na lekcji przyrody klasa zamieniła się w laboratorium badawcze, w którym uczniowie pod okiem nauczycielki przyrody, Alicji Wasilewskiej badali właściwości różnych substancji. Tworzyli mieszaniny z substancji na co dzień używanych w domu i sprawdzali jaki rodzaj mieszaniny otrzymali. Ciekawym obiektem badań były również roztwory wodne.

AM

 

 
Wiosenna łąka
piątek, 20 maja 2016 18:13

Kliknij by zobaczyć galerię

 

19.05.2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i zespołu wychowania przedszkolnego odwiedziły wiosenną łąkę. Za pomocą " szkiełka i oka " sprawdzały, co w trawie piszczy.

AM

 

 
Bez barier językowych
czwartek, 19 maja 2016 20:40

 

19.05.2016 r. w Kowalach Oleckich odbył się IX Konkurs Piosenki Angielsko-Rosyjsko-Niemieckiej „Bez barier językowych”. Uczennice naszej szkoły – Julia Domańska, Róża Pałka, Gabriela Styczyńska i Aleksandra Jankowska otrzymały wyróżnienie.

Opiekun: Katarzyna Luto.

AM

 

 
X Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia
wtorek, 17 maja 2016 18:24

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA „GŁÓWKA PRACUJE”

JUDZIKI ‘2016

REGULAMIN KONKURSU

I Organizator:

- Zespół Szkół w Judzikach

II Cele:

- rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania,

- wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań,

- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

III Uczestnicy:

- uczniowie klasy V szkoły podstawowej (maksymalnie po dwóch uczniów z każdej szkoły, uczniowie występują indywidualnie) z powiatu oleckiego i suwalskiego.

IV Przedmiot konkursu:

- treść: zadania będą dotyczyły: klasyfikowania, porównywania, uogólniania - ćwiczące refleks, pomysłowość i wyobraźnię twórczą; tematyka zadań nie będzie zawierała typowych treści objętych programem nauczania w klasie V,

- forma: 2 części – rozwiązywanie testu i część praktyczna.

V Termin:

- 14 czerwca 2016 r. (wtorek) o godz. 1000.

VI Nagrody:

- przewidziano nagrody za I, II i III miejsce; ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i zostanie nagrodzony.

VII Zgłoszenia:

- przedstawiciel szkoły zgłasza uczestników do 9 czerwca 2016 r. do organizatora konkursu, podając imię i nazwisko ucznia oraz imię i nazwisko opiekuna - pisemnie, pocztą elektroniczną lub telefonicznie (Zespół Szkół w Judzikach, Judziki 5, 19-400 Olecko; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel. 87-520-76-9687-520-76-96).

VIII Inne postanowienia:

- uczestnicy przyjeżdżają z opiekunami,

- w przerwie pomiędzy testem, a ćwiczeniami praktycznymi poczęstunek,

- szczegółowych informacji udzielają nauczyciele: Małgorzata Skrocka i Andrzej Malinowski.

 

Judziki, 17 maja 2016 r.

 

 
Konkurs plastyczny "Coś z niczego"
wtorek, 17 maja 2016 16:08

Kliknij by zobaczyć galerię

 

17 maja 2016 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Coś z niczego” zorganizowany przez samorząd uczniowski.    I miejsce zajęła Oliwia Kotowska (kl. V SP), II miejsce – Zuzanna Osiecka (oddział przedszkolny), III miejsce – Miłosz Sienkiewicz (kl. V SP).

Opiekun samorządu: Katarzyna Luto

AM

 

 
Finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju BRD w Elblągu
poniedziałek, 16 maja 2016 18:25

Kliknij by zobaczyć galerię

 

12 i 13 maja 2016 r. w Elblągu odbył się finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Powiat olecki reprezentowali uczniowie naszego gimnazjum: Dawid Gliniecki, Kacper Korotko i Jarosław Zgiet.

Opiekun: Beata Roszkowska.

AM

 

 
Festyn Europejski w Lenartach
piątek, 13 maja 2016 18:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

13.05.2016 r. w Lenartach odbył się festyn europejski, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klas I-III SP zaśpiewali trzy piosenki z Akademii Pana Kleksa: „Witajcie w naszej bajce”, „Na wyspach Bergamutach” i „Księżyc raz odwiedził staw”. Uczniowie klas starszych dokonali prezentacji wybranych państw, krajów i księstw: klasa IV SP przedstawiła Walię, kl. V SP – Irlandię, kl. VI SP – Szkocję, kl. I G – Polskę, kl. II G – Grecję, kl. III G – Szwecję. Wszystkich oczarował występ szkolnych czirliderek. Każdy z uczestników festynu mógł sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej, uczestnicząc w kole fortuny, dowiedzieć się o gatunkach zwierząt występujących w Europie oraz wziąć udział w rozgrywkach sportowych.

AM

 

 
Poezja obcojęzyczna
czwartek, 12 maja 2016 17:53

 

 

12 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej. Sandra Romanowska (ucz. kl. I gimnazjum) zajęła I miejsce – wykonała utwór w języku angielskim, natomiast Kamila Łęgowska (ucz. kl. I gimnazjum) otrzymała wyróżnienie – wykonała utwór w języku rosyjskim.

AM

 

 
W nagrodę za sumienną pracę
wtorek, 10 maja 2016 17:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy III SP omawiali sposób przygotowania pizzy. Już gotową, zakupioną przez wychowawczynię pizzę, upiekli w szkolnym piekarniku i zajadali się nią z apetytem – w nagrodę za sumienną pracę przed ogólnopolskim sprawdzianem kompetencji trzecioklasisty.

Wychowawca klasy: Małgorzata Skrocka

AM

 

 
Uczennica z Wielkiej Brytanii w naszej szkole
poniedziałek, 09 maja 2016 17:49

Kliknij by zobaczyć galerię

 

9.05.2016 r. na lekcji języka angielskiego w klasie I gimnazjum gościła Natalia Wikarska, która od czwartego roku życia mieszka i uczy się w Wielkiej Brytanii. Natalia opowiedziała o systemie edukacji w Anglii, opisała budynek szkoły, do której uczęszcza, a także życie codzienne w swoim miejscu zamieszkania. Spotkanie prowadzone było w języku angielskim.

AM

 

 
Poruszam się bezpiecznie po drodze
środa, 04 maja 2016 20:21

 

4.05.2016 r. Bartosz Wołyniec, uczeń klasy VI szkoły podstawowej zajął I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „Poruszam się bezpiecznie po drodze” i wygrał … komputer.

AM

 

 
Przedstawienie cyrkowe
środa, 04 maja 2016 20:05

Kliknij by zobaczyć galerię

 

4 maja 2016 r. chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu cyrkowym. Były: iluzja, sztuczki, akrobacje ... i wesoła zabawa.

AM

 

 
Zajęły I miejsce w konkursie językowo-plastycznym
środa, 04 maja 2016 19:50

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Julia Domańska i Aleksandra Sienkiewicz, uczennice klasy VI szkoły podstawowej zajęły I miejsce w międzyszkolnym konkursie językowo-plastycznym „Kraje Wielkiej Brytanii”. Konkurs odbył się 29 kwietnia 2016 r. w Gąskach. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Gąskach.

Opiekun: Katarzyna Luto

AM

 

 
Witaj maj, trzeci maj
środa, 04 maja 2016 19:27

Kliknij by zobaczyć galerię

 

4.05.2016 r. odbył się uroczysty apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas I-III i V SP pod kierunkiem Beaty Roszkowskiej i Beaty Kamińskiej-Kołodzińskiej.

● Konstytucja 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 r. ustawa regulująca ustrój Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

AM

 

 
Zajęli I miejsce w konkursie BRD
środa, 04 maja 2016 19:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Jarosław Zgiet, Dawid Gliniecki i Kacper Korotko, uczniowie klasy III gimnazjum zajęli I miejsce w powiatowych eliminacjach Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i będą reprezentować nasz powiat w konkursie wojewódzkim w Elblągu. Konkurs (część teoretyczna i praktyczna) odbył się 29 kwietnia 2016 r. w Olecku.

Opiekun: Beata Roszkowska

AM

 

 
Potrafią zrobić kartacze
środa, 27 kwietnia 2016 20:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

27.04.2016 r. na zajęciach kółka kulinarnego uczniowie klasy I gimnazjum zmierzyli się z trudnym zadaniem ugotowania kartaczy. Wyszły i smakowały wyśmienicie.

Opiekun: Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Starorzecze w Judzikach
sobota, 23 kwietnia 2016 08:52

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 22 kwietnia 2016 r. odbyły się zajęcia terenowe w ramach kółka geograficznego. Ich celem było poznanie walorów przyrodniczych Judzik, tym razem starorzecza.

Opiekun koła: Andrzej Malinowski

● Starorzecze - fragment byłego koryta rzeki odciętego wałem przykorytowym od obecnego koryta. Starorzecza najczęstsze są w dolinach rzek silnie meandrujących i zwykle ulegają zanikowi na skutek zasypywania i zamulania w czasie kolejnych wezbrań rzeki, a także szybkiej wegetacji roślin.

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16