Wypiekanie pierników
środa, 30 listopada 2016 21:04

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

29.11.2016 r. Uczniowie klasy III gimnazjum również włączyli się w przygotowania do akcji „Iskierki dobra”, której finał odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia w Olecku – piekli pierniki i ciastka.

AM

 
Mały początek wielkiego dzieła
wtorek, 29 listopada 2016 21:52

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum rozpoczęli 28 listopada 2016 r. przygotowania do wielkiej niedzielnej imprezy „Iskierki dobra”. Na dobry początek wspólne pieczenie pierniczków. Była dobra zabawa podczas ich dekoracji i niezłe kłopoty przy liczeniu powstałych ciasteczek – za każdym razem wychodził inny wynik. Na pewno udało się upiec ponad 200 sztuk różnych kształtów ciasteczek w trzech smakach. Najwięcej frajdy sprawiało ich dekorowanie; pomysłów i wyobraźni nie brakowało. Wszystkie wyglądają smakowicie i czekają na niedzielną imprezę. Miło jest uczestniczyć we wspólnym dziele integracyjnym i zrobić coś fajnego.

Wychowawca: Marzenna Grodzicka oraz dwie Kamile, Sandra, Karolina, Piotrek, Karol i Sebastian

MG

 
Konkurs recytatorski "Jesień w poezji"
wtorek, 29 listopada 2016 19:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

29.11.2016 r. w naszej szkole odbył się IV Regionalny Konkurs Recytatorski dla Uczniów Kl. II-III Szkół Podstawowych „Jesień w poezji”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: SP w Filipowie, ZS w Babkach Oleckich, SP nr 4, 3 i 1 w Olecku, SP w Gąskach oraz ZS w Judzikach.

 

Więcej…
 
Andrzejki
poniedziałek, 28 listopada 2016 22:28

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

28 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w przedstawieniu andrzejkowym. Ponadto w kl. I-III zostały zorganizowane zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, które zwieńczył smaczny, apetyczny poczęstunek.

AM

 
Regionalny Turniej Języka Angielskiego
sobota, 26 listopada 2016 14:51

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.11.2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Regionalny Turniej Języka Angielskiego "You Can Show What You Know”, w którym uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wykazali się znajomością języka angielskiego i krajów anglojęzycznych. W pięciu konkurencjach zmagało się siedem szkół z regionu trzech gmin (SP w Stożnem, SP w Sokółkach, SP w Świętajnie, SP nr 1 w Olecku, SP nr 4 w Olecku, SP w Kowalach Oleckich, SP w Judzikach).

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sokółkach

II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

III miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie

 

Więcej…
 
Spotkanie z wolontariuszką
sobota, 26 listopada 2016 13:01

alt edukacja globalna

Kliknij by zobaczyć galerię

 

24.11.2016 r. w ramach realizacji projektu ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej” uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszką, panią Weroniką Brączek, która przeprowadziła warsztaty i opowiedziała o idei wolontariatu oraz swojej pracy w krajach Ameryki Południowej (Argentyna, Peru).

AM

 
Bezpieczna droga do szkoły
sobota, 26 listopada 2016 12:28

Kliknij by zobaczyć galerię

 

24.11.2016 r. uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tym odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa, w którym oprócz naszych uczniów uczestniczyli: burmistrz Olecka Wacław Olszewski, zastępca komendanta powiatowego Policji w Olecku – Dariusz Stachelek, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego – Ewa Papadopulu oraz redaktorzy Głosu Olecka. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

AM

 
Finał konkursu recytatorskiego
wtorek, 22 listopada 2016 19:23

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 22 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Marek Zaniewski oraz Miłosz Sienkiewicz wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Olecku pod tytułem „Duszki, stworki i potworki”. Tegoroczna, IV edycja była poświęcona wierszom Danuty Gellnerowej i Doroty Gellner. Marek Zaniewski zajął III miejsce, a Miłosz Sienkiewicz otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

AM

*Danuta Gellnerowa to polska poetka, autorka książek dla dzieci. Matka poetki Doroty Gellner.

 
Apel szkolny
poniedziałek, 21 listopada 2016 20:21

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Podczas dzisiejszego apelu szkolnego (21.11.2016 r.) dyrektor szkoły, Beata Prześniak pogratulowała uczniom: Miłoszowi Sienkiewiczowi (kl. VI SP) i Markowi Zaniewskiemu (kl. IV SP) zajęcia III miejsca i wyróżnienia w powiatowym konkursie recytatorskim. Ponadto zostały wręczone nagrody za udział uczniów w szkolnym konkursie plastycznym „Bohaterowie naszych lektur”. Nagrody otrzymali: Oliwier Grabowski, Zuzanna Pęcak, Wojciech Korotko i Magdalena Borkowska.

Ogłoszony został konkurs na najładniej udekorowaną klasę w klimacie świąteczno-zimowym (do 20 grudnia 2016 r.).

AM

 
Podsumowanie TEG
poniedziałek, 21 listopada 2016 20:04

edukacja globalnaalt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W poniedziałek, 21 listopada 2016 r. odbył się apel szkolny, na którym został podsumowany Tydzień Edukacji Globalnej  w naszej szkole. Uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali nagrody, a zaangażowani nauczyciele – podziękowania.

Ponadto dzisiaj w gimnazjum zostały przeprowadzone zajęcia na temat: „Sytuacja dzieci w Etiopii” (prowadząca – Małgorzata Skrocka).

AM

 
Otwarcie altany
sobota, 19 listopada 2016 14:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W sobotę, 19 listopada 2016 r. o godz. 11 odbyło się uroczyste otwarcie altany znajdującej się przy szkole. Spotkanie uświetnili: Wacław Olszewski (burmistrz Olecka), Karol Sobczak (przewodniczący RM w Olecku), Paweł Giełazis i Ferdynand Grodzicki (radni RM w Olecku). Altana powstała z inicjatywy mieszkańców wsi Judziki, w tym sołtysa – Witolda Jagłowskiego i będzie służyć społeczności lokalnej oraz uczniom naszej szkoły.

AM

*Altana– lekka budowla; miejsce spotkań i odpoczynku

 
Pokój między narodami
piątek, 18 listopada 2016 17:30

altedukacja globalna

Kliknij by zobaczyć galerię

 

18.11.2016 r., w piątym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wysłuchały mądrych bajek: „Najmądrzejsze stworzenia na Ziemi”, „O dzielnej myszce Numudu” (Togo). Ponadto spotkały się z majorem Wojska Polskiego, Grzegorzem Łapińskim z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, który opowiadał o pracy żołnierza i o misjach pokojowych na świecie. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zabawach i grach popularnych wśród dzieci afrykańskich, amerykańskich i europejskich. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Pokój temu domowi”.

Więcej…
 
Od wyżywienia do pokoju
czwartek, 17 listopada 2016 19:04

edukacja globalna  alt  

Kliknij by zobaczyć galerię

 

17.11.2016 r., w czwartym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wysłuchały mądrej bajki o królu i krabie (Nikaragua). Również i uczniowie klas: I-III szkoły podstawowej słuchali mądrych bajek z różnych stron świata, niektóre z nich inscenizowali, były także zabawy. Klasy: IV, V, VI SP i I, II, III G uczestniczyły w konkursie „Muzyka dla Pokoju”. Należało wysłuchać prezentowanych utworów muzycznych ze wszystkich kontynentów, odgadnąć nazwę kraju, z którego pochodzi dana piosenka/melodia i wskazać ten kraj na mapie politycznej świata. Rozpoznane zostały utwory z Rosji, Korei Południowej, Japonii, Chin, Czech, USA, Peru, Hiszpanii i Gwinei. Uczniowie klasy szóstej i wszyscy gimnazjaliści obejrzeli film dokumentalny pt. „Syria. Dzieci wojny”. Film opowiada historię pięciorga dzieci, których życie zostało zamienione w koszmar. Jedno z największych miast Syrii, Aleppo, stało się areną bratobójczych walk. Szkoły są zamknięte, jedzenia brak, istnieje stałe zagrożenie snajperskim ostrzałem. Pięcioletniej Sarze śnią się strzelający do niej snajperzy. Czternastoletni Mohammed stracił nadzieję na spokojne życie. Ośmioletnia Farah zajmuje się zbieraniem odłamków i kolorowych wstążek dla ojca do produkcji bomb. Trzynastoletnia Helen zastąpiła nauczycielkę i uczy młodsze dzieci.

 

Więcej…
 
Świat w obliczu wyzwań
środa, 16 listopada 2016 20:00

altalt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W trzecim dniu Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” (16.11.2016 r.) dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego rozpoczęły zajęcia od wysłuchania mądrej bajki „O sprytnym sułtanie i jeszcze sprytniejszym Alim (Irak). Uczniowie klasy I gimnazjum dyskutowali na sytuacji politycznej na świecie i wykonali plakat – „Razem dla pokoju”, a także wzięli udział w zajęciach nt. „Świat daleki od doskonałości. Konflikty stare i nowe”. Z kolei uczniowie klasy II gimnazjum zastanawiali się nad działaniami, jakie należy podjąć, by osiągnąć pokój na naszej planecie (warsztaty) – „Dlaczego tak trudno o pokój na świecie?”, „Moja pomoc ma znaczenie”, „Skutki wojen”, „Korzyści z utrzymania pokoju na świecie”.

 

Więcej…
 
Od mądrych bajek przez prawa człowieka do tolerancji
wtorek, 15 listopada 2016 21:30

 

altKliknij by zobaczyć galerię

alt

15.11.2016 r. – drugiego dnia Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego słuchały mądrych bajek: „Słońce i Księżyc” (Filipiny) i „Kłótliwe sąsiadki” (Gruzja). W klasie I szkoły podstawowej odbyły się zajęcia na temat "Afryka daleka czy bliska?". Uczniowie  poznawali obyczaje, zabawy i naukę dzieci z Afryki, a także malowały obrazy, które kojarzą się z Afryką. Natomiast uczniowie klasy I gimnazjum zastanawiali się nad tym, co i ile łączy ze sobą młodych ludzi na całym świecie (Ja i Hari). Z kolei uczniowie klasy II gimnazjum debatowali nad prawami kobiet i tolerancją – ich znaczeniem w walce o pokój na Ziemi. Do codziennego konkursu wiedzy o świecie – „Świat w zagadkach, liczbach i rebusach” przystąpili uczniowie całej szkoły.

Dzisiejsze spotkania prowadzili: Dorota Michałowska-Radzewicz, Małgorzata Skrocka, Beata Roszkowska, Marzanna Sienkiewicz, Andrzej Malinowski, Małgorzata Korotko i Marzenna Grodzicka.

Ponadto w gimnazjum odbywają się codziennie zajęcia w ramach edukacji globalnej (tematyka różnorodna).

AM

 
Quiz Wiedzy o Tytoniu
poniedziałek, 14 listopada 2016 21:43

alt

 

14.11.2016 r. W szkolnych eliminacjach VIII Powiatowego Quizu Wiedzy o Tytoniu wzięło udział 6. naszych uczniów: Paweł Jasielun, Tomasz Jasielun, Magdalena Borkowska, Oliwia Kotowska, Sebastian Wodnicki i Aleksandra Sienkiewicz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Organizator konkursu w szkole: Małgorzata Korotko

AM

 
Sri Lanka - kraj szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi
poniedziałek, 14 listopada 2016 20:33

alt alt

                                         Kliknij by zobaczyć galerię

 

W poniedziałek, 14 listopada 2016 r. rozpoczął się Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Razem dla Pokoju”. W jego ramach odbyła się dzisiaj w naszej szkole prelekcja poświęcona Sri Lance – krajowi szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi, w którym po wojnie domowej zapanował pokój trwający do chwili obecnej. Sri Lanka jest przykładem państwa, gdzie obok buddystów żyją i pracują w zgodzie wyznawcy islamu, hinduizmu i chrześcijaństwa, gdzie pokojowe współistnienie wielu narodowości przyczynia się do ogólnego rozwoju tego pięknego azjatyckiego kraju. Podczas prelekcji poruszono zagadnienia dotyczące gospodarki, kultury i polityki Sri Lanki oraz dostępu mieszkańców do dóbr i usług warunkujących możliwości rozwojowe. Spotkanie prowadził Andrzej Malinowski.

AM

 

Więcej…
 
A może do kina na film?
poniedziałek, 14 listopada 2016 20:17

Kliknij by zobaczyć galerię

 

13 listopada 2016 r. klasa II gimnazjum zrealizowała pomysł Kacpra i wybrała się do kina w Olecku na film 3D pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Wszyscy zjawili się w komplecie, aby zaczerpnąć trochę kultury w ten zimowo- jesienny wieczór. A oto refleksje uczniów po obejrzeniu filmu:

 

Więcej…
 
11 Listopada
piątek, 11 listopada 2016 17:15

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11 listopada 2016 r. w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Olecku wzięła udział również delegacja z naszej szkoły w składzie: Beata Prześniak (dyrektor), Kinga Konopko (uczennica kl. II gimnazjum) i Andrzej Malinowski (nauczyciel). Członkowie delegacji uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele NMP Królowej Polski w Olecku, w apelu pamięci i złożyli kwiaty przy Pomniku Wdzięczności.

AM

 
Narodowe Święto Niepodległosci
czwartek, 10 listopada 2016 20:58

Kliknij by zobaczyć galerię

 

98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy w naszej szkole w sposób szczególny i wyjątkowy. W dniu 9 listopada 2016 r. wszyscy uczniowie przyszli na zajęcia z białymi i czerwonymi dodatkami w ubiorze oraz wzięli udział w ciekawych i różnorodnych przedsięwzięciach przygotowanych dla każdego etapu edukacyjnego. Niecodzienną lekcję patriotyzmu rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która przedstawiła uczniom istotę święta i drogi Polski do niepodległości. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli prezentację multimedialną na temat polskich symboli narodowych, wzięli udział w quizie dotyczącym ogólnej wiedzy o Polsce, zaśpiewali dwie piosenki patriotyczne i zatańczyli krakowiaka. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej rozwiązywali test o Polsce – Grzegorz Augustynowicz, uczeń klasy V SP prawidłowo rozwiązał cały test, uzyskując wynik stuprocentowy i obejrzeli film o historii naszego kraju. Natomiast uczniowie gimnazjum prześledzili sytuację polityczną i gospodarczą Polski w latach 1918-1920, rozwiązywali test – najwyższy wynik uzyskał uczeń klasy III G, Szymon Gliniecki oraz recytowali własnoręcznie napisane wiersze o Polsce.

Nad całością czuwały nauczycielki: Marzenna Grodzicka i Małgorzata Korotko.

AM

 

Więcej…
 
Razem dla pokoju
czwartek, 10 listopada 2016 18:09

alt 

Razem dla Pokoju - Tydzień Edukacji Globalnej (14-20.11.2016 r.)

Harmonogram działań w naszej szkole

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20