Regulamin II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej
piątek, 13 stycznia 2017 19:58

Regulamin II Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne nutki”

 

Termin konkursu: 23 lutego 2017 r. (czwartek)

Zgłoszenia uczestników: do 16 lutego 2017 r. (czwartek)

Miejsce konkursu: Regionalny Ośrodek kultury „Mazury Garbate” w Olecku

Organizator konkursu: Zespół Szkół w Judzikach

 

Więcej…
 
Konkurs. Moja miejscowość
piątek, 13 stycznia 2017 19:55

DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcamy Was do udziału w konkursie na napisanie wiersza dotyczącego waszej miejscowości

Więcej…
 
25 Finał WOŚP
piątek, 13 stycznia 2017 19:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

13 stycznia 2017 r. w szkole odbyła się II akcja sprzedaży ciasta w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód ze sprzedaży, który wyniósł 94 zł zostanie przekazany w niedzielę do sztabu 25 Finału WOŚP w Olecku. W tym roku pieniądze zbierane są na pediatrię i godną opiekę seniorów.

Ciasto upiekli uczniowie i nauczyciele. Organizatorem szkolnej akcji była Katarzyna Luto.

AM

 
Spotkanie ze strażakiem
piątek, 13 stycznia 2017 19:41

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w piątek 13.01.2017 r. uczniów klasy II i III szkoły podstawowej odwiedził młodszy brygadier Powiatowej Straży Pożarnej w Olecku, Tomasz Milewski. Opowiedział on uczniom o zagrożeniach pożarowych oraz lekkomyślnych zachowaniach dzieci w czasie wolnym np. wchodzeniu na lód w miejscach do tego nieprzystosowanych.Uczniowie w podziękowaniu wykonali prace plastyczne na temat pracy strażaka oraz wykazali się wiedzą na temat numerów alarmowych oraz skutków niebezpiecznych zachowań. Ich wiedza została nagrodzona  planami zajęć w kształcie wozów strażackich. Na pytanie co zaintrygowało dzieci podczas tego spotkania, Krystian z II klasy powiedział, że niebezpieczeństwo na lodzie, dziewczętom natomiast podobał się strój pana strażaka. Wszystkim jednak pozostaną w pamięci przestrogi pana Milewskiego i wrócą po feriach cali i zdrowi do szkoły.

BP

 
Wizyta ratowników z KPSP w Olecku
piątek, 13 stycznia 2017 18:37

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 13.01.2017 r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Przedstawili on nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazali jak ratować osobę dorosłą, dziecko w młodszym wieku szkolnym i niemowlę. Zwrócili uwagę na to, jak bardzo ważne jest poprawne udzielenie informacji o miejscu i czasie zdarzenia oraz o stanie i liczbie poszkodowanych. Każdy z nas jest przecież ogniwem łańcucha przeżycia i ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym. Następnie wszyscy mogliśmy przećwiczyć wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a ratownicy udzielali nam bezcennych wskazówek. Podzielili się również z nami refleksjami na temat pracy strażaków i omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Na pewno zaprosimy ich do naszej szkoły w przyszłości.

Organizator spotkania: Agnieszka Łaskowska

 
Z wizytą w ZSLiZ w Olecku
czwartek, 05 stycznia 2017 18:26

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach doradztwa zawodowego, w dniu 5 stycznia 2017 r. uczniowie gimnazjum złożyli wizytę w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Poznali bazę lokalową i dydaktyczną szkoły. Pani Cecylia Chilińska życzliwie, rzeczowo i profesjonalnie przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i oprowadziła po pomieszczeniach szkolnych.

Strona internetowa szkoły: www.zsliz.olecko.pl

Opiekunowie: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko, Andrzej Malinowski

AM

 
Spektakle teatralne
czwartek, 05 stycznia 2017 17:48

alt

 

W dniach 4-5 stycznia 2017 r. w ramach realizacji projektu z dziedzictwa kulturowego „Moja mała i duża ojczyzna”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklach teatralnych dwóch teatrów z Wrocławia – Teatru Artens i Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klas I-III szkoły podstawowej obejrzały „Baśnie Pana Perrault” (Teatr Artens), z kolei uczniowie klas IV-VI SP – „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”, natomiast uczniowie gimnazjum „Kamienie na szaniec” (NTE we Wrocławiu). Spektakle odbyły się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku.

AM

 
Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
czwartek, 22 grudnia 2016 17:41

alt

 

Niech radosne święta Bożego Narodzenia dostarczą wiele szczęścia i zadowolenia,

a nadchodzący Nowy Rok spełni wszystkie marzenia

W imieniu pracowników i własnym składa

Dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach

Beata Prześniak

 
Z życzeniami i świątecznym upominkiem
czwartek, 22 grudnia 2016 17:05

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

22 grudnia 2016 r. odbyło się coroczne „Judzikowe kolędowanie”. Tym razem członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili osoby starsze i mieszkające samotnie. W ramach akcji zebrano 180 sztuk przedświątecznych produktów. Grupa młodzieży z Mikołajem na czele powędrowała do seniorów z kolędą na ustach, życzeniami na kartkach, świątecznym stroikiem i upominkiem oraz dobrym słowem. Wszyscy przyjęli nas bardzo serdecznie i życzliwie, w niejednym oku zakręciła się łezka. Pani Bogusia szczerze wzruszona, stwierdziła, że prawdziwy Mikołaj odwiedził ją pierwszy raz w życiu i to w 70-te urodziny. Udało nam się spotkać z 15. osobami, rekordzista, pan Zygmunt chwalił się imponującym wiekiem 90. lat i prezentował się nadzwyczaj rześko i młodo. Wierzymy, że nasi seniorzy pozostaną w równie dobrym zdrowiu i kondycji i zechcą nas gościć ponownie za rok.

Tekst: Marzenna Grodzicka

Zdjęcia: Małgorzata Skrocka

Mikołaj: Sebastian
Kolędnicy: Damian, Oliwia, Kinga, Kamila, Sandra, Julia i Aleksandra

 
Pomagamy ...
czwartek, 22 grudnia 2016 16:54

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

21.12.2016 r. uczniowie gimnazjum, Natalia i Bartosz Piszczek przekazali 6 reklamówek plastikowych nakrętek Marysi Michniewicz z Sedranek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

AM

 
Bóg rodzi się w każdym z nas...
środa, 21 grudnia 2016 19:44

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 21 grudnia 2016 r. odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, wspólne śpiewanie kolęd i spotkania opłatkowe w klasach, w których uczestniczyli uczniowie ze swoimi wychowawcami.

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej
wtorek, 20 grudnia 2016 19:04

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 20.12.2016 r. wychowankowie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii mieli uroczyste spotkanie opłatkowe. Dzieci przygotowały potrawy wigilijne, pomogli także rodzice. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia. Wychowankowie otrzymali w prezencie słodkie paczki, wcześniej jednak musiały odgadywać zagadki dotyczące tradycji świątecznych.

Organizacja spotkania: Agnieszka Łaskowska i Karolina Truchan.

AM

 
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016
poniedziałek, 19 grudnia 2016 17:54

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W poniedziałek, 19 grudnia 2016 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w otwarciu wystawy fotograficznej „Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016” w hali Lega w Olecku.

Więcej…
 
I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!
wtorek, 13 grudnia 2016 18:56

"Szlachetne cechy istnieją naprawdę u szlachetnych ludzi"

Aby włączyć się do akcji pomocy osobom starszym wystarczy przynieść do 19 grudnia 2016 r. do pani Marzenny Grodzickiej produkty żywnościowe, słodycze, środki chemiczne itp. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane rodzinom, które czekają na dar naszych serc. Można zgłosić rodzinę, która według Ciebie potrzebuje pomocy.

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!

 
Sudoku - lubię to!
poniedziałek, 12 grudnia 2016 21:02

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

12 grudnia 2016 r. o godzinie 9.00 odbyły się szkolne eliminacje konkursu matematycznego SUDOKU - LUBIĘ TO! W szranki stanęło 9. uczniów, 3. ze szkoły podstawowej oraz 6. z gimnazjum.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Suwałk
niedziela, 11 grudnia 2016 17:13

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Deszczowa niedziela, 11 grudnia 2016 r. była niezwykła dla wychowanków świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii, ponieważ tego dnia udali się do kina w Suwałkach na projekcję filmu „Vaiana: Skarb oceanu”.

Więcej…
 
Coraz bliżej święta ...
sobota, 10 grudnia 2016 20:56

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Coraz bliżej święta, a więc i uczniowie na zajęciach w świetlicy szkolnej pracowali nad szeregiem ozdób na tę okazję. Wykonali płatki śniegu z denek od butelek plastikowych, które zostały zawieszone na choince w centrum Olecka. Powstały również zimowe postaci z rolek od papieru i kartki świąteczne do Mikołaja.

Dzieci pracowały pod okiem Alicji Marzanny Wasilewskiej.

AM

 
Wywiadówka
wtorek, 06 grudnia 2016 22:11

W czwartek, 8 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów (wywiadówka) – zapoznanie z postępami uczniów w nauce i zachowaniu.

Serdecznie zapraszamy!

 
Zaproszenie na spektakl laserowy
wtorek, 06 grudnia 2016 22:08

W sobotę, 10 grudnia 2016 r. od godziny 18.00 do 18.30 na placu Wolności w Olecku odbędzie się spektakl laserowy – laserowe skrzypce, muzyka i światło.Organizatorzy: Urząd Miejski w Olecku.

AM

 
Mikołajki
wtorek, 06 grudnia 2016 21:48

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

6 grudnia 2016 r. do wszystkich uczniów naszej szkoły, i tych młodszych, i tych starszych przybył Mikołaj z prezentami i cukierkami.

AM

*Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czciświętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty.

 
Iskierki Dobra
niedziela, 04 grudnia 2016 18:13

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W niedzielę, 4 grudnia 2016 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji wolontariatu „Iskierki Dobra” w Olecku. Najpierw uczestniczyli w Gali Wolontariatu „Zróbmy coś fajnego” w sali kina Mazur, a następnie we wspólnej zabawie na placu Wolności, gdzie ubierano choinkę, wspólnie śpiewano i słuchano występów zespołów muzycznych.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 21