Jest taki dzień ...
sobota, 19 grudnia 2015 15:00

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym
gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

18 grudnia 2015 r. w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, które wspólnie przygotowali wychowankowie i wychowawcy. Wzięła w nim udział także pani dyrektor, Beata Prześniak. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje świąteczne, śpiewali kolędy oraz uczestniczyli w quizie. Każdy z uczestników świetlicy otrzymał świąteczną paczkę.

AM

 

 
Stroiki świąteczne
sobota, 19 grudnia 2015 14:09

Kliknij by zobaczyć galerię

16.12.2015 r. – W świątecznym nastroju uczniowie klasy I i III przygotowywali stroiki na stół bożonarodzeniowy. Prowadząca zajęcia pozalekcyjne – Małgorzata Skrocka.

AM

 

 
Poznajemy historię Filipowa
sobota, 12 grudnia 2015 13:32

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 11 grudnia 2015 r. odbyły się zajęcia terenowe w ramach szkolnego klubu historycznego „Odnaleźć przeszłość”. Ich celem było poznanie walorów historycznych Filipowa. Członkowie klubu poznali historię miejscowości, obiekty zabytkowe i ciekawe miejsca – cmentarz żydowski, cmentarz mariawicki, cmentarz ewangelicki, kwaterę prawosławną, schron z 1940 r., miejsce upamiętniające Bitwę pod Filipowem w 1656 r. W zajęciach uczestniczyli: Daniel Pazdyga, Kamil Nalewajko, Damian Makowski (uczniowie kl. V SP), Kacper Bernacki i Piotr Augustynowicz (uczniowie kl. I G).

Organizatorzy wyjazdu: Andrzej Malinowski (opiekun klubu) i Marzanna Sienkiewicz.

AM

 

 
Zajęcia otwarte w "0"
czwartek, 10 grudnia 2015 19:02

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek,10 grudnia 2015 r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte na temat ozdób choinkowych. Uczestniczyli w nich także rodzice. Zajęcia prowadziła Beata Kamińska-Kołodzińska.

AM

 

 
Przedświąteczne wypieki
poniedziałek, 07 grudnia 2015 21:48

Kliknij by zobaczyć galerię

7.12.2015 r. na zajęciach kółka kulinarnego uczniowie klasy I gimnazjum pod kierunkiem pani Marzenny Grodzickiej wypiekali ciasteczka piernikowe.

AM

 

 
Mikołajki w ZWP
poniedziałek, 07 grudnia 2015 21:14

Kliknij by zobaczyć galerię

7 grudnia 2015 r., dzięki staraniom rodziców, do dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego przybył św. Mikołaj.

AM

 

 
Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
poniedziałek, 07 grudnia 2015 20:37

Kliknij by zobaczyć galerię

3 grudnia 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa z udziałem strażaków i ratownika medycznego z Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Celem zajęć była nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Goście zapoznali uczniów z zasadami łańcucha przeżycia, którego ogniwem staje się każdy z nas, w momencie, kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy kogoś potrzebującego pomocy. Następnie ratownik demonstrował na fantomie zasady resuscytacji, które każdy z uczniów miał możliwość poćwiczyć. Po zajęciach uczniowie obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego, w tym sprzęt do wycinania ludzi poszkodowanych w ciężkich wypadkach.

Spotkanie zorganizowała Agnieszka Łaskowska.

AM

 

 
Gala Wolontariatu Caritas
piątek, 04 grudnia 2015 18:27

Kliknij by zobaczyć galerię

4 grudnia 2015 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu Caritas. Udział w niej wzięli także członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas: Sandra Romanowska, Sebastian Wodnicki, Jakub Skrzypiec, Aleksandra Sienkiewicz i Magdalena Pazdyga oraz opiekun, pani Marzanna Sienkiewicz.

AM

 

 
English Around the World – Angielski na świecie
wtorek, 01 grudnia 2015 21:30

Kliknij by zobaczyć galerię

1.12.2015 r. został przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację krajów anglojęzycznych dla uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum zorganizowany przez Katarzynę Luto – nauczycielkę języka angielskiego. Poszczególne klasy wylosowały kraje, w których oficjalnym językiem jest angielski i miały go zaprezentować w ciekawy i twórczy sposób, ale także przekazać wiadomości na jego temat w języku angielskim.

Wylosowano:

- klasa IV – Walia,

- klasa V – Irlandia,

- klasa VI – Irlandia,

- klasa I gimnazjum – Australia,

- klasa II gimnazjum – Stany Zjednoczone,

- klasa III gimnazjum – Anglia.

Prezentacje klas były ciekawe i zawierały: prezentacje multimedialne z muzyką, filmy, plakaty, tradycyjne stroje oraz flagi. Niektóre klasy przygotowały quizy, sprawdzające stopień wiedzy o prezentowanych krajach i uwagę publiczności. Na każdego czekała słodka przekąska przygotowana przez uczniów. Następnie odbyło się głosowanie uczniów wyłaniające najciekawszą prezentację. Uczniowie szkoły podstawowej głosowali na starszych kolegów i koleżanki z gimnazjum, a klasy gimnazjalne na uczniów klas IV- VI. W szkole podstawowej większością głosów wygrała klasa VI, a w gimnazjum klasa III. Na zwycięskie drużyny czekała ciepła pizza. Konkurs miał na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej i poszerzenie wiedzy na temat kultury, tradycji i obyczajów krajów anglojęzycznych. Wszyscy doskonale się bawili.

KL

 

 
Nie zapomnij o drugim śniadaniu
poniedziałek, 30 listopada 2015 20:26

Kliknij by zobaczyć galerię

30 listopada 2015 r. w ramach akcji „Nie zapomnij o drugim śniadaniu” uczniowie klasy I szkoły podstawowej otrzymali od pana wiceburmistrza Olecka i redakcji Głosu Olecka kolorowe pojemniki, do których będą mogli włożyć kanapki, warzywa i owoce.

AM

 

 
Andrzejki
poniedziałek, 30 listopada 2015 19:54

Kliknij by zobaczyć galerię

30 listopada 2015 r. w klasach I-III szkoły podstawowej odbyło się spotkanie andrzejkowe.

AM

 

 
Z wizytą w Muzeum Okręgowym w Suwałkach
niedziela, 29 listopada 2015 17:24

Kliknij by zobaczyć galerię

26 listopada 2015 r. w ramach aktywności Klubu Pozytywnie Zakręconych uczniowie odwiedzili Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Wzięli udział w lekcji muzealnej nt. Kim byli i jak żyli nasi przodkowie, prowadzonej przez mgr W. Kapla.

Opiekunowie: Marzanna Sienkiewicz i Elżbieta Michaluk.

AM

 

 
KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
wtorek, 24 listopada 2015 21:10

 

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół w Judzikach serdecznie zaprasza do udziału

w konkursie plastycznym na „Kartkę bożonarodzeniową”

 

Warunki uczestnictwa:

o - *Konkurs skierowany jest do dzieci z oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej oraz gimnazjum

o - *Praca powinna być wykonana z dowolnych materiałów oraz dowolną techniką plastyczną

o - *Format pracy – nie większy niż A4, forma płaska

o - *Prace nie podlegają zwrotowi

Prace należy składać do 9 grudnia 2015 r. w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszam

Marzanna Sienkiewicz

 

 
Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej
poniedziałek, 23 listopada 2015 19:54

Kliknij by zobaczyć galerię

23 listopada 2015 r. podsumowany został Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole. Ponadto nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursach: plastycznym – „Jak rozumiem edukację globalną” (I miejsce zajęły: Aleksandra Pazdyga i Gabriela Styczyńska, II miejsce Daria Górska, III miejsce Aleksandra Sienkiewicz - wszystkie z kl. VI SP, organizatorzy konkursu: Beata Prześniak, Marzanna Wasilewska oraz matematycznym – „Konsumpcja w liczbach”, którego zwycięzcami w kategorii uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej zostali: Oliwia Kotowska (kl. V), Karolina Balewska (kl. IV), Michał Półtorzycki (kl. IV), a w kategorii gimnazjum: Kamila Łęgowska (kl. I), Piotr Korotko (kl. III), Sebastian Wodnicki (kl. II), Kinga Konopko (kl. I), Kacper Korotko (kl. III) – organizator Marzenna Grodzicka.

 

AM

 

 
Woda - cennym źródłem życia
niedziela, 22 listopada 2015 17:41

Kliknij by zobaczyć galerię

20 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej na zajęciach przyrody w klasie IV uczniowie rozmawiali na temat wody, jako cennego źródła życia. Zajęcia prowadziła Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
III Regionalny Konkurs Recytatorski "Jesień w poezji"
czwartek, 19 listopada 2015 20:27

Kliknij by zobaczyć galerię

Nasza szkoła była organizatorem III Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”.

Komisja konkursowa w składzie: Eligia Bańkowska, Krystyna Karczewska i Sławomir Sienkiewicz przyznała następujące nagrody:

I miejsce: Marianna Jeżewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku,

II miejsce: Weronika Jurczyk ze Szkoły Podstawowej w Filipowie,

III miejsce: Kamila Zarzecka z Zespołu Szkół w Olecku (os. Siejnik) i Marek Zaniewski z Zespołu Szkół w Judzikach.

Organizatorzy konkursu: Beata Prześniak (dyrektor), Małgorzata Skrocka, Elżbieta Michaluk, Marzanna Sienkiewicz.

 

AM

 
Dostęp dzieci do zajęć sportowych
czwartek, 19 listopada 2015 18:27

Kliknij by zobaczyć galerię

19 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się spotkanie na temat: „Dostęp dzieci do zajęć sportowych na całym świecie”, które prowadził nauczyciel wychowania fizycznego, Michał Wiszniewski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

AM

 

 
Barwy jesieni
czwartek, 19 listopada 2015 18:12

Kliknij by zobaczyć galerię

Ewelina Jakubiak z oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Barwy jesieni” zorganizowanym przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.

AM

 

 
Córki Delty Nigru
środa, 18 listopada 2015 18:01

18 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się projekcja filmów: „Córki Delty Nigru”, „Zwierzęta Afryki”, „Szkoła z blachy”, „Zatruty ogień”. Filmy obejrzeli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

AM

 

 
Różni, a tacy sami
wtorek, 17 listopada 2015 20:13

Kliknij by zobaczyć galerię

17 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się spotkanie na temat „Różni, a tacy sami” oraz zabawy ruchowe „Jak bawią się moi koledzy w różnych stronach świata”. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego.

Prowadzący: Urszula Grzybowska, Beata Prześniak, Katarzyna Luto, Małgorzata Skrocka, Beata Roszkowska, Justyna Adamczyk, Beata Kamińska-Kołodzińska.

AM

 

 
Konkurs wiedzy o HIV/AIDS
wtorek, 17 listopada 2015 19:42

W dniu 12.11.2015 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas gimnazjalnych. Nad całością czuwało jury w składzie:

1) Beata Prześniak – dyrektor szkoły,

2) Marzanna Sienkiewicz – nauczyciel,

3) Maciej Labuda – psycholog szkolny.

Laureatami tegorocznego konkursu, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego zostali:

1) Jarosław Zgiet (kl. III),

2) Sandra Romanowska (kl. I),

3) Piotr Korotko (kl. III).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 19