Konkurs fotograficzny „Matematyka Wśród Nas” dla uczniów uczestniczących w projekcie „W przyszłość bez barier”
środa, 15 listopada 2017 23:01

Spójrzmy na świat przez pryzmat fotografii a zauważymy, że matematyka jest wśród nas.

Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki oraz fotografii udział w konkursie polegającym na złapaniu matematyki w kadrze aparatu.

Zdjęcia nie musisz wykonać profesjonalnym aparatem fotograficznym, pomóc ci może również telefon – jednak nie zapomnij, że jakość zgłaszanych fotografii również będzie oceniana.

Zapoznaj się z Regulamin Konkursu Fotograficznego „Matematyka Wokół Nas” i weź udział w konkursie.

Termin konkursu: 15 listopada – 15 grudnia 2017 r.

Załączniki:

1. Regulamin konkursu fotograficznego

2. Zgłoszenie konkursowe

3. Informacja do fotografii konkursowej

 
"Stawiam na ... pracę" - szkolnictwo zawodowe a potrzeby przedsiębiorstw
wtorek, 14 listopada 2017 00:00


------------------------------------------------------------------kliknij by przeczytać------------------------------------------------------------------

 
Z pieśnią przez dzieje Polski
poniedziałek, 13 listopada 2017 20:57

Kliknij by zobaczyć galerię

12 listopada 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum wzięły udział w koncercie pieśni patriotycznej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie. Zaproszeni goście śpiewali pieśni patriotyczne wspólnie z zespołem ludowym „Rospuda”, a koncert uświetnił 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy z utworów został opatrzony krótkim komentarzem dotyczącym historii powstania pieśni. Śpiewano pieśni i piosenki, które niegdyś rozbrzmiewały w polskich domach  i towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, rozwijały poczucie więzi narodowej, rodzinnej. Nie zabrakło utworów lżejszych i popularnych, które malowały dawny obyczaj i folklor, miały charakter dokumentu epoki, czy były wzruszającym świadectwem czasu.

Ponadto uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!” – Kartki dla Niepodległej, roznosząc je podczas przemarszu niepodległościowego w dniu 10 listopada 2017 r. Akcja organizowana jest przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i polega na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę przez wysyłanie bliskim bezpłatnych kartek pocztowych  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mamy Niepodległą! ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Organizacja wyjazdu na koncert i akcji społecznej: Agnieszka Łaskowska

 

 
"Nie ma dna w nieszczęściu ludzkim"
poniedziałek, 13 listopada 2017 20:38

Kliknij by zobaczyć galerię

11 listopada 2017 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbyło się spotkanie z panią Janiną Maciukiewicz – świadkiem historii. Pani Janina Maciukiewicz urodziła się 5 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Opowiadała o swoim życiu, o wojnie, o zesłaniu na Syberię, o pracy w zawodzie nauczycielskim i działalności społecznej. W spotkaniu wzięli także uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

Foto: Bolesław Słomkowski

Janina Maciukiewicz (ur. 30.07.1923 r. w Reszkach) – nauczycielka, absolwentka Państwowego Liceum Pedagogicznego w Augustowie i Studium Nauczycielskiego, działaczka społeczna, prezes Koła Związku Sybiraków w Olecku; od 1974 r. na emeryturze. Po aresztowaniu ojca przez NKWD, wraz z rodziną w czerwcu 1941 r. została zesłana na Syberię do Czernogorska. Do Polski powróciła w 1946 r. Jest autorką książki „Nie ma dna w nieszczęściu ludzkim” (Olecko 2003), opisującej własne przeżycia z Syberii w latach 1941-1946, a także pamiętnika „Mazury moim domem i życiem” (Olecko 2003) – wspomnienia napisane na konkurs zorganizowany przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny w Ełku.

AM

 
Marsz Niepodległości
sobota, 11 listopada 2017 18:29

Kliknij by zobaczyć galerię

10 listopada 2017 r. w ramach obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły przeszli w Marszu Niepodległości. Trasa marszu prowadziła przez część miejscowości Lenarty. Napotkani mieszkańcy otrzymywali flagi państwowe wykonane przez najmłodszych uczniów, pocztówki okolicznościowe, biało-czerwone cukierki świąteczne i kokardki narodowe.

Marsz Niepodległości zorganizowały: Urszula Grzybowska i Beata Kamińska-Kołodzińska.

*Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795-1918).

AM

 
Ojczyzna
sobota, 11 listopada 2017 18:14

Kliknij by zobaczyć galerię

10.11.2017 r. uczniowie obejrzeli przedstawienie „Ojczyzna” w wykonaniu Studia Artystycznego „Smyk” w Białymstoku. Przedstawienie traktowało o Ojczyźnie, o historii Polski i symbolach narodowych.

AM

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
poniedziałek, 06 listopada 2017 19:19

Kliknij by zobaczyć galerię

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych i uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych. Wszystkie dzieci wykazały się znajomością literatury dziecięcej i wykonały plakaty do ulubionej bajki. Zajęcia odbyły się 6.11.2017 r.

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przygotowały Beata Kamińska-Kołodzińska i Beata Roszkowska przy współpracy z Marzanną Sienkiewicz.

BKK

 
"Tobie Ojczyzno"
niedziela, 05 listopada 2017 19:59

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 4 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbył się XIII Konkurs Wokalno-Recytatorski „Tobie Ojczyzno” im. Generała Ludwika Michała Paca – patrioty czasu wojny i pokoju. Konkurs zbiega się z obchodami Święta Niepodległości Polski. Został objęty patronatem Starosty Suwalskiego oraz Wójta Gminy Raczki. W tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział uczennice szkoły w Judzikach. Sandra Romanowska recytowała utwór „Moja Ojczyzna” i zajęła II miejsce, natomiast Julia Domańska śpiewała piosenkę „Śpiewka 1920” i zajęła III miejsce. W konkursie wzięli udział uczniowie z Raczek, Bakałarzewa, Filipowa, Suwałk. Prezentowali wiersze, fragmenty prozy o tematyce patriotycznej oraz utwory muzyczne związane z dziejami Polski.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 
Ślubowanie i pasowanie
piątek, 27 października 2017 17:13

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 27 października 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego na przedszkolaków i z klasy I – na uczniów szkoły podstawowej. Ponadto uczniowie klasy I złożyli ślubowanie. Pasowania dokonała dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która jednocześnie życzyła im samych sukcesów szkolnych. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna i rodzice.

Organizacja uroczystości:

Dorota Michałowska-Radzewicz (wychowawca w ZWP) i Beata Roszkowska (wychowawca klasy I SP)

AM

 

 
Umiem pływać
środa, 25 października 2017 17:53

Kliknij by zobaczyć galerię

18.10.2017 r. Po raz kolejny uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Judzikach uczestniczą w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Program realizowany w naszym województwie przez Warmińsko-Mazurską Federację Sportu w Olsztynie został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zajęcia prowadzone są na pływalni w Hali LEGA w Olecku. Opiekunem dowozu uczniów na zajęcia jest Urszula Grzybowska.

UG

 

 

 
Lekcja historii w Filipowie
poniedziałek, 23 października 2017 19:57

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 23 października 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Kinga Konopko, Kamila Sawicka odwiedziły Szkołę Podstawową w Filipowie. Obejrzały krótki film, prezentację multimedialną oraz wystawę Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącą obławy augustowskiej. To zbrodnia dokonana w  lipcu 1945 r. przez funkcjonariuszy NKWD, wydzielone oddziały LWP i  UB, której celem było rozbicie i likwidacja podziemia niepodległościowego w rejonie Suwałk i Augustowa. Bywa także nazywana „małym Katyniem”.

Więcej…
 
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze głównego księgowego
czwartek, 19 października 2017 20:10

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Judzikach ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - główny księgowy.

 

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie o naborze

Kwestionariusz osobowy- zał. nr 1

Oświadczenie-o pełnej zdolności do czynności prawnych- zał. 2

Oświadczenie o niekaralności- zał. nr 3

Oświadczenie o stanie zdrowia- zał. nr 4

Oświadczenie- zgoda na przetwarzanie danych osobowych - zł. nr 5

 
106. rocznica urodzin por. Kazimierza Nuszla
czwartek, 19 października 2017 20:06

Kliknij by zobaczyć galerię

19.10.2017 r. odbył się uroczysty apel poświęcony 106. rocznicy urodzin porucznika Kazimierza Nuszla (19.10.1911-1940), którego Dąb Pamięci posadzono przy naszej szkole w dniu 24 czerwca 2010 r. i odsłonięto tablicę pamiątkową dla jego upamiętnienia i uhonorowania.

Więcej…
 
Spotkanie z Barbarą Kosmowską
czwartek, 19 października 2017 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

„Spotkanie z autorem jest świętem biblioteki”. W środę, 18 października 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska i Kinga Konopko wzięły udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jego organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Pani Barbara Kosmowska opowiedziała o przebiegu swojej drogi pisarskiej, tajnikach warsztatu pisarza. Podkreślała, że to właśnie książki były medium łączącym ją ze światem, a młodzi ludzie, do których autorka adresuje swoje książki, są czytelnikami wymagającymi i wrażliwymi w postrzeganiu świata. Inspiracją jej twórczości są sytuacje z życia codziennego, ważne ludzkie sprawy, radości i smutki. Dziewczęta otrzymały od autorki książki ze specjalnymi dedykacjami.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska

 
Mazurski Park Krajobrazowy
wtorek, 17 października 2017 17:36

Kliknij by zobaczyć galerię

17.10.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu prezentacji obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo. Dzisiaj, tematem był Mazurski Park Krajobrazowy i jego mieszkańcy. W spotkaniu prowadzonym przez pracowników MPK udział wzięli uczniowie klas: VII SP, II i III G.

*Mazurski Park Krajobrazowy powstał w 1977 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Celem jego utworzenia było zachowanie wartości malowniczego, jeziornego krajobrazu polodowcowego, bogatej fauny i flory, a także wartości kulturowych i historycznych Polski północno-wschodniej.

AM

 
Dzień Edukacji Narodowej
poniedziałek, 16 października 2017 21:30

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 16 października 2017 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie złożyli wyrazy uznania nauczycielom i pracownikom szkoły oraz złożyli im najserdeczniejsze życzenia. W części artystycznej zaprezentowali wiersze, piosenki i taniec. Wcześniej, 13.10.2017 r. nasza szkoła była współorganizatorem Gminno-Powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Olecku.

Organizacja akademii w szkole: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko

Organizacja akademii w Olecku: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto, Maria Kowalewska, Andrzej Malinowski

AM

 

 
XVII Dzień Papieski
wtorek, 10 października 2017 20:31

Kliknij by zobaczyć galerię

Z okazji XVII Dnia Papieskiego, w kościele w Judzikach w dniu 8.10.2017 r. i w naszej szkole – 9.10.2017 r. odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Marzanny Sienkiewicz. Tegoroczne hasło – Idźmy naprzód z nadzieją, stanowi zaproszenie do głębi nauczania Papieża Polaka. Papież wiele razy podkreślał, że nie może zabraknąć w dzisiejszych czasach posługi nadziei. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny "papież w oczach dziecka".

AM

 
Uroczyste otwarcie placu zabaw
piątek, 06 października 2017 18:02

Kliknij by zobaczyć galerię

Z inicjatywy lokalnej mieszkańców wsi Judziki „Kraina Bezpiecznej Zabawy” w dniu 6 października 2017 r. uroczyście otwarto plac zabaw. Z tej okazji odbył się festyn, na który złożyły się: część artystyczna, zabawy i konkursy. Na uczestników festynu czekała ponadto zjeżdżalnia dmuchana, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z ogniska i poczęstunek. Przecięcia wstęgi dokonali: Wacław Olszewski – burmistrz Olecka, Barbara Jankowska – sekretarz gminy, Bożena Kozielska – skarbnik gminy, Beata Prześniak – dyrektor szkoły, Witold Jagłowski – sołtys wsi Judziki, Kacper Kukowski – uczeń. Pani dyrektor wręczyła Witoldowi Jagłowskiemu statuetkę „Przyjaciel Szkoły”. Plac zabaw mieści się na terenie posesji szkolnej i będzie służyć uczniom oraz całej społeczności lokalnej, będzie miejscem miłego i aktywnego wypoczynku fizycznego całej rodziny.

AM

 
Certyfikat Szkoła Liderów
środa, 04 października 2017 20:49

Kliknij by zobaczyć galerię

3 października 2017 r. dyrektor szkoły, p. Beata Prześniak odebrała w W-MODN w Olsztynie Filia w Olecku Certyfikat Szkoła Liderów 2016/2017 dla Gimnazjum w Judzikach, potwierdzający realizację zadań szkoły w zakresie edukacji globalnej na rzecz zrównoważonego rozwoju.

AM

 
Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia
środa, 04 października 2017 19:08

Kliknij by zobaczyć galerię

30 września to światowy dzień tabliczki mnożenia. W piątek, 29.09.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Judzikach wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Tabliczce Mnożenia. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 11 osób. Do zmagań o tytuł Mistrza Szkoły przystąpili uczniowie klasy VI i VII oraz dwie klasy gimnazjalne. Mistrz swoją pracę napisał w ciągu 5 minut, popełniając dwa błędy, a została nim uczennica klasy III gimnazjum Kinga Konopko. Tym samym została ona zwolniona z zaliczania tabliczki w roku szkolnym 2017/2018 i otrzymała za to zaliczenie ocenę celującą. Wicemistrzem szkoły została Gabriela Korotko, a trzecie miejsce zajął Miłosz Sienkiewicz.

Organizator Mistrzostw: Marzenna Grodzicka

MG

 

 

 
Konkurs matematyczny
środa, 04 października 2017 18:55

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Alicja Rydzewska (kl. IV), Jakub Górski (kl. IV), Zuzanna Pęcak (kl. IV), Gabriela Domysławska (kl. IV), Marek Zaniewski (kl. V), Sebastian Wierżyński (kl. V) i Nikodem Walkowiak (kl. V) przystąpili do konkursu matematycznego „Tabliczka mnożenia na czas”. Konkurs ten był zorganizowany w ramach projektu „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Najwięcej punktów zdobył Marek Zaniewski – 87.

Koordynator projektu: Beata Roszkowska

BR

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 19