Zajęcia na Politechnice Białostockiej
niedziela, 25 marca 2018 20:44

Kliknij by zobaczyć galerię

23 marca 2018 r. uczestnicy projektu „W przyszłość bez barier” – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Judzikach i Babkach Oleckich wzięli udział w wizycie studyjnej na Politechnice Białostockiej (w Białymstoku).

Zajęcia odbyły się w dwóch grupach:

1) dla uczniów szkoły podstawowej – warsztaty urbanistyczne na Wydziale Architektury; uczniowie dowiedzieli się, co to jest urbanistyka, z czego składa się miasto, co decyduje o jakości jego przestrzeni i jaki wpływ na wygląd i funkcjonowanie otoczenia mają mieszkańcy; ponadto wykonali makietę przestrzenną „Judziki Przyszłości”; celem warsztatów było rozbudzenie w dzieciach kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a poprzez atmosferę zabawy, zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami dotyczącymi architektury, urbanistyki, przestrzeni;

2) dla uczniów gimnazjum – warsztaty na Wydziale Informatyki; uczniowie poznali budowę robota mobilnego, środowisko NXT-G, programowanie w NXT-G/NXC (programowanie silników i wybranych czujników – rozwiązywanie zadań na robotach LEGO Mindstorms).

Opiekunowie podczas wyjazdu: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Andrzej Malinowski, Beata Kwiatkowska, Anna Jarząbska

AM

 

 
Zwycięstwo Kingi
sobota, 24 marca 2018 20:08

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 23.03.2018 r. w Olecku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii gimnazjów zwyciężyła Kinga Konopko, uczennica klasy III gimnazjum. Będzie ona reprezentować powiat olecki na turnieju wojewódzkim.

Opiekun: Agnieszka Łaskowska

AM

 

 
Turniej klas 2018
czwartek, 22 marca 2018 20:51

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 21 marca 2018 r. odbył się coroczny turniej klas IV-VI. Każda klasa miała za zadanie przygotować hasło prezentujące zespół klasowy oraz plakat, następnie reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w konkurencjach wiedzowych (należało odgadnąć nazwy wiosennych kwiatów, rozwiązać działania matematyczne), plastycznych (należało narysować nastroszonego kota), muzycznych (taniec z miotłą) i sportowych (pokonanie toru przeszkód). Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Marzanna Sienkiewicz, Małgorzata Ślązak i Ferdynand Grodzicki. Nagroda główna – tort, przypadła uczniom klasy szóstej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ponadto odbył się konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie.

Organizacja turnieju: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka

 

 
Targi Edukacyjne 2018
środa, 21 marca 2018 19:00

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 21 marca 2018 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w Targach Edukacyjnych Szkół Powiatu Oleckiego. Targi odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Uczniowie poznali ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół STO oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku. Ponadto zapoznali się z bazą dydaktyczną liceum.

Organizacja wyjazdu: Małgorzata Korotko i Andrzej Malinowski

AM

 

 
Młodzież zapobiega pożarom
poniedziałek, 19 marca 2018 20:51

 

19 marca 2018 r. w Olecku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Kinga Konopko (ucz. kl. III G).

Przygotowujący do turnieju: Ferdynand Grodzicki

AM

 

 
Spotkanie z żołnierzami amerykańskimi
czwartek, 08 marca 2018 16:38

7.03.2018 r. uczniowie klasy VII, II i III G spotkali się z żołnierzami amerykańskimi. Spotkanie (w języku angielskim) odbyło się w hali Lega w Olecku. Uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach zorganizowanych przez żołnierzy, grach zespołowych i pokazie sprzętu wojskowego.

Opiekunowie uczniów podczas wyjazdu: Katarzyna Luto, Małgorzata Korotko, Agnieszka Łaskowska.

AM

 
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
poniedziałek, 05 marca 2018 18:38

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Za to, że nie zdradzili,

Za to, że nie stchórzyli.

Za to, że wierni byli aż po kres …


W poniedziałek, 5 marca 2018 r. odbył się uroczysty apel poświęcony Narodowemu Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca) w hołdzie żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, walczącymi o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób. Po 1947 r. niepodległościowe podziemie liczyło więcej niż 2000 osób. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (województwo lubelskie) 18 lat po wojnie, 21 października 1963 r.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Występujący: Kamila Łęgowska, Kinga Konopko, Sandra Romanowska, Zuzanna Pęcak, Wojciech Korotko.

Poczet flagowy: Alicja Rydzewska, Sebastian Jarzębowicz, Joanna Gliniecka.

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko.

AM

 

 
III Gminny Konkurs Piosenki Zimowej "Śnieżne nutki"
czwartek, 01 marca 2018 21:02

Kliknij by zobaczyć galerię

Nasza szkoła była organizatorem III Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki”, który odbył się 1 marca 2018 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Celem konkursu była integracja dzieci i młodzieży z gminy Olecko, budowanie pozytywnych więzi, wspieranie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu oraz promocja młodych talentów. Do konkursu przystąpiło 43. uczestników, którzy wykonali 18 utworów, występując jako soliści i zespoły. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Jadwiga Wasilewska i Jakub Dziubiński przyznała następujące nagrody:

Więcej…
 
"Po prostu po polsku"
niedziela, 25 lutego 2018 19:16

I Powiatowy Turniej Językoznawczy „Po prostu po polsku” odbył się w piątek, 23 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o języku polskim, a także propagowanie zagadnień związanych z kulturą języka polskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Konopko, Kamila Łęgowska i Sandra Romanowska. Uczennice zmagały się z zadaniami z zakresu językoznawstwa: fonetyki, słowotwórstwa, fleksji, składni, frazeologii. Zajęły II miejsce.

Nauczyciel przygotowujący i opiekun podczas wyjazdu: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Ogłoszenie Konkursu Informatycznego „BEZPIECZNY INTERNET” dla uczniów uczestniczących w projekcie „W przyszłość bez barier”
sobota, 17 lutego 2018 12:15

W celu propagowania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uświadomienia uczniów o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu ogłasza się KONKURS INFORMATYCZNY „BEZPIECZNY INTERNET”.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie przez ucznia indywidualnej samodzielnej pracy w formie prezentacji multimedialnej lub filmu.

Więcej…
 
Walentynki 2018
środa, 14 lutego 2018 18:43

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 14 lutego 2018 r. odbył się szkolny apel walentynkowy. Tym razem miał inny charakter, był po prostu … o i dla zakochanych. Piękne sentencje o miłości przeplatały się z muzyką. Oczywiście nie zabrakło Poczty Walentynkowej. Uczniowie wzięli udział w trzech konkurencjach: Przejście z balonami, Krążące serduszko i Rzut do celu. A ci, którzy w tym dniu mieli na sobie ubranie (lub dodatki) w kolorze czerwonym, otrzymali słodycze.

Organizacja apelu: Urszula Grzybowska, Andrzej Malinowski

AM

 
Turniej Języka Angielskiego
niedziela, 11 lutego 2018 19:40

8.02.2018 r. w Kowalach Oleckich odbył się Regionalny Turniej Języka Angielskiego „I know English”. W turnieju wzięły udział uczennice naszej szkoły: Oliwia Kotowska, Katarzyna Balewska i Wiktoria Pazdyga.

Nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Luto

Nauczyciel opiekun podczas wyjazdu: Dorota Michałowska-Radzewicz

KL

 
Wiejsko-Szkolny Tłusty Czwartek
czwartek, 08 lutego 2018 16:29

Kliknij by zobaczyć galerię

Zgodnie z polską tradycją ludową, 8 lutego 2018 r. na terenie szkoły odbyło się spotkanie integracyjne pn. „Wiejsko-Szkolny Tłusty Czwartek”. Uczestniczyli w nim mieszkańcy wsi oraz pracownicy i uczniowie szkoły. Oprócz tradycyjnego pączka, była kiełbaska pieczona na ognisku, grill, chrusty i gorąca herbata. Nie zabrakło także zabaw na śniegu. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest dniem, w którym dostarczamy sobie zapasu energii na zbliżający się post. Spotkanie zostało zorganizowane przez sołtysa wsi Judziki, Witolda Jagłowskiego i szkołę.

AM

 
Stypendium motywacyjne
środa, 07 lutego 2018 17:59

7.02.2018 r. uczennice klasy III gimnazjum: Kinga Konopko i Sandra Romanowska otrzymały stypendia motywacyjne Burmistrza Olecka za bardzo dobre wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Stypendia wręczyła pani Beata Prześniak, dyrektor szkoły.

AM

 

 
Zaprogramuj przyszłość - kodowanie
wtorek, 06 lutego 2018 18:45

Kliknij by zobaczyć galerię

Podczas ferii zimowych uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach związanych z kodowaniem. Panie Justyna Adamczyk i Małgorzata Skrocka wprowadzały dzieci w świat programowania poprzez zabawy. Dzieci uczyły się umieszczać symbole na osi współrzędnych, budowały obrazy na macie do kodowania oraz korzystały z aplikacji do kodowania zawartych w tabletach. Zajęcia sprawiały dzieciom wiele radości i rozbudzały ich zainteresowania oraz procesy logicznego myślenia.

MS

 
Choinka Noworoczna 2018
czwartek, 18 stycznia 2018 22:15

Kliknij by zobaczyć galerię

18 stycznia 2018 r. odbyła się długo wyczekiwana Choinka Noworoczna. Jak co roku, ten piękny zimowy wieczór zgromadził całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Pani dyrektor, Beata Prześniak skierowała do wszystkich zgromadzonych ciepłe słowa, życząc sukcesów, radości i powodzenia w Nowym Roku. Na całym świecie Nowy Rok jest czasem radości, tańca, muzyki i świątecznych korowodów. To wszystko było dzisiaj w naszej szkole. Wspólne siły połączyli uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, przenosząc wszystkich w magiczny świat baśni, magii i niezwykłych przygód. Na scenie gościł Hans Christian Andersen z baśnią „Królowa śniegu”. To ponadczasowa opowieść o istocie człowieczeństwa, miłości i poświęceniu oraz o tym, że zawsze warto walczyć, szczególnie o bliskich i pomagać tym, którzy sami stracili już nadzieję. W aktorów wcielili się: Babcia – Aleksandra Sienkiewicz, Kaj – Marek Zaniewski, Gerda – Sandra Romanowska, Mały rozbójnik – Filip Korotko, Ogrodniczka – Zuzanna Pęcak, Królowa śniegu – pani Wioletta Dąbrowska, Rozbójnicy – pani Teresa Korotko, pan Ryszard Korotko, pani Edyta Domańska, pan Paweł Domański, pan Ferdynand Grodzicki; narrator – Miłosz Sienkiewicz, scenografia i reżyseria – Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska. W dalszej części wieczoru Kinga i Kamila wystąpiły w świątecznym tańcu hip-hopie, a zespół taneczny w rock and rollu i „Tańcu Śnieżynek”. Do dzieci przyszedł święty Mikołaj, a po nim … zabawa dyskotekowa przy dobrej muzyce, z laserami i dymem … Niech taneczny lekki krok będzie z Wami cały rok, niech prowadzi Was bez stresu od sukcesu do sukcesu.

Organizacja choinki noworocznej: Beata Prześniak, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Beata Kamińska-Kołodzińska.

AM

 
Dzień Babci i Dziadka w ZWP
czwartek, 18 stycznia 2018 22:04

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 18 stycznia 2018 r. dzieci w zespole wychowania przedszkolnego przygotowały niespodziankę swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta. Wystąpiły w piosence, wierszach,  zabawach i grach. Był również słodki poczęstunek.

AM

 

 
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
czwartek, 18 stycznia 2018 21:50

Kliknij by zobaczyć galerię

"Kochamy was, kochamy całym sercem

I radości chcemy dać wam jak najwięcej,

Nasze buzie uśmiechnięte

niech życzenia ślą przepiękne

Żyj babuniu, żyj dziadziuniu latek sto".

Takie życzenia wyśpiewały sześciolatki swoim babciom i dziadkom, którzy odwiedzili oddział przedszkolny w dniu 18.01.2018 r.

BKK

 

 
Kanapki na choinkę
czwartek, 18 stycznia 2018 21:41

Kliknij by zobaczyć galerię

18 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II samodzielnie przygotowywali kanapki na przyjęcie z okazji choinki noworocznej. Poczęstują nimi rodziców, którzy przybędą na wieczorne spotkanie. Prowadząca zajęcia – Małgorzata Skrocka.

MS

 
Zaprogramuj przyszłość
czwartek, 18 stycznia 2018 21:26

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 18 stycznia 2018 r., w  naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Mistrzowie Kodowania – Zaprogramuj przyszłość”. Zajęcia uczą uczniów klas I-III szkół podstawowych podstaw programowania, kodowania oraz rozwijania umiejętności cyfrowych w praktyce. Do prowadzenia zajęć zostały przeszkolone nauczycielki: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka i Urszula Grzybowska.

Dzisiejsze zajęcia prowadziły: Urszula Grzybowska i Beata Roszkowska.

BR

 
Z wizytą u strażaków
środa, 17 stycznia 2018 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

17 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I i III udali się z wizytą do strażaków, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaka i głównych zadań straży pożarnej. Dzieci obejrzały sprzęt strażacki, poznały jego funkcje i nazwy. Utrwaliły także znajomość numerów alarmowych. Dowiedziały się, kto może zostać strażakiem i jakimi cechami musi odznaczać się taka osoba.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska.

UG

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 21