Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie
poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:38

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 8 czerwca 2017 r. odbył się Dzień Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie". Z tej okazji odbył się festyn rodzinny. Rodzice i nauczyciele, czyli "Teatrzyk nieduży" zaprezentowali swoje umiejętności teatralne. Rodzice przedstawili "Pawła i Gawła" Aleksandra Fredry, natomiast nauczyciele "Lokomotywę" Juliana Tuwima. Atrakcją spotkania były także konkurencje sportowe dla dzieci, zjeżdżalnia, grill i domowe ciasto.

AM

 
Grywalizacja
wtorek, 06 czerwca 2017 18:35

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach edukacji globalnej, 6 czerwca 2017 r. odbyła się grywalizacja. Celem jej przeprowadzenia było uświadomienie uczniom roli i znaczenia energii odnawialnej dla ludzkości oraz jej wykorzystania; zdobycie wiedzy na temat stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii; uwrażliwienie uczniów na potrzeby świata; zachęcanie do pracy zespołowej. Przystąpiło do niej 24 uczniów w 4 zespołach.

Więcej…
 
Chcemy Pokoju na Świecie
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:29

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Pod takim hasłem, 5 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum w Zespole Szkół w Judzikach włączyli się w ogólnopolską akcję Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie. Marsz organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa i odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00. Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie.

Więcej…
 
Noc Bibliotek
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:27

Kliknij by zobaczyć galerię

2.06.2017 r. uczennice gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Kamila Sawicka i Aleksandra Sienkiewicz wzięły udział w Nocy Bibliotek pod hasłem "Czytanie porusza". Spotkanie drużyn rozpoczęło się w bibliotece Gimnazjum nr 2 w Olecku. Jako nazwę drużyny dziewczęta wybrały koniczynkę. Po rozwiązaniu quizu dotyczącego zdrowego trybu życia drużyny wyruszyły do miasta, aby rozwiązywać zadania na kolejnych stacjach. W Bibliotece Miejskiej drużyny musiały zbudować tratwy, a w Bibliotece Pedagogicznej grali w gry ich rodziców: gumę, klasy. Ponadto rozwiązywali zadania dotyczące bohaterów lektur, patronów roku 2017.

Organizator wyjazdu i opiekun: Agnieszka Łaskowska

 
Quiz wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:17

Uczniowie klas I-III gimnazjum w dniu 27 maja 2017 r. przystąpili do konkursu szkolnego w formie quizu wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zostały nagrodzone trzy pierwsze miejsca z najwyższymi wynikami:

I miejsce - Sebastian Wodnicki, kl. III G

II miejsce - Jakub Skrzypiec, kl. III G

III miejsce - Kinga Konopko, kl. II G 

Konkurs zorganizowała: Katarzyna Luto

AM

 
Europiada w Lenartach
piątek, 02 czerwca 2017 19:55

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 2 czerwca 2017 r. w Lenartach odbyła się Europiada, w tym roku na sportowo. Wzięła w niej udział także nasza szkoła. W programie festynu europejskiego były m.in. rozgrywki sportowe, europejskie koło fortuny, dmuchany plac zabaw, konkurencje dla najmłodszych, występy artystyczne naszych uczniów i uczniów Zespołu Szkół w Babkach Oleckich. Na każdego uczestnika Europiady czekał smaczny poczęstunek. Zmagania sportowe, dobry humor i wyśmienita zabawa to zdrowa dawka aktywności dzisiejszego spotkania.

Organizatorzy: OSP Lenarty

AM

 
Dzień Dziecka w Mazurolandii
piątek, 02 czerwca 2017 18:19

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dzień Dziecka sprzyja miłym  niespodziankom. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III mogły  się o tym przekonać, wyjeżdżając do krainy niespodzianek w Mazurolandii koło Kętrzyna. Co prawda droga daleka, ale  warto było  się potrudzić. Na dzieci czekało wiele  atrakcji. Już przy wejściu powitały nas rzeźby zwierząt ogromnych rozmiarów. Były też żywe okazy – kozy i owce. Wszyscy z radością karmili je trawą i koniczyną. W parku miniatur przewodnik opowiedział o najważniejszych zabytkach Warmii i Mazur, które można było  podziwiać w zminiaturyzowanej wersji. W krainie zakonu krzyżackiego każde dziecko miało możliwość strzelania z łuku i podziwiania zbroi rycerskich. Odbyła się też inscenizacja przedstawiająca uratowanie Zbyszka z Bogdańca. Pięknym i wartym szczególnej uwagi był obyczaj nakrywania głowy skazańcowi przez damę serca. Dama nakrywała głowę swego wybranka białą szatą, symbolem wierności i niewinności. Dużo radości towarzyszyło też dzieciom na zjeżdżalniach i w krainie kulek. Dzień pełen wrażeń szybko minął. Nawet długa droga do domu nie była uciążliwa, bo po dniu pełnym wrażeń prawie wszyscy posnęli. Do zobaczenia w Mazurolandii za rok!

Organizacja wyjazdu (1.06.2017 r.): Małgorzata Skrocka, Urszula Grzybowska, Beata Kamińska-Kołodzińska, Beata Roszkowska, Dorota Michałowska-Radzewicz

MS

 
Dzień Dziecka na sportowo
czwartek, 01 czerwca 2017 17:49

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji Dnia Dziecka, w dniu 1 czerwca 2017 r. dzieci z ZWP i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej pojechali do Mazurolandii, natomiast uczniowie klas IV-VI SP i I-III G zmagali się w konkurencjach sportowych na terenie posesji szkolnej. Trzeba było rozwiązać test z wiedzy sportowej, zmierzyć się w unihokeju i zaprezentować się w „okrzyku sportowym”. Dzisiaj nie było przegranych. Wygrali wszyscy! Na zakończenie spotkania uczniowie zjedli kiełbaski z grilla.

Organizacja spotkania: Agnieszka Łaskowska i Dorota Miszczak

AM

 
Podziękowanie
piątek, 26 maja 2017 19:53

Serdecznie dziękujemy

Panu Klaudiuszowi Żero i Panu Januszowi Żero

za okazane wsparcie finansowe, które umożliwi najmłodszym uczniom

naszej szkoły wyjazd na wycieczkę do Mazurolandii z okazji Dnia Dziecka

 

Z wyrazami ogromnej wdzięczności

Dyrekcja, organizatorzy i uczestnicy wyjazdu

 
„Alone” i 3 miejsce!
piątek, 26 maja 2017 19:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

26 maja 2017 r. uczennice klasy I i II gimnazjum: Karolina Górska, Aleksandra Jankowska i Sandra Romanowska wystąpiły w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Bez Barier Językowych", który odbył się w Kowalach Oleckich. Zespół wykonał piosenkę w wersji anglojęzycznej pt. "Alone" z repertuaru Allan Walker'a, za co został nagrodzony trzecim miejscem. Występowi towarzyszyły: Kamila Łęgowska i Kinga Konopko w układzie tanecznym, co wzbogaciło wrażenie artystyczne.

Do konkursu uczniów przygotowała Katarzyna Luto.

KL

 
"Dziady" Adama Mickiewicza
wtorek, 23 maja 2017 16:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

23.05.2017 r. uczniowie klasy I, II i III gimnazjum obejrzeli inscenizację „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl odbył się w ROK w Olecku.

Organizacja wyjazdu i opieka: Agnieszka Łaskowska, Marzenna Grodzicka

AM

 
XI Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia
poniedziałek, 22 maja 2017 18:23

XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

„GŁÓWKA PRACUJE”

JUDZIKI ‘2017

 

REGULAMIN KONKURSU

I Organizator:

- Zespół Szkół w Judzikach

II Cele:

- rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania,

- wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań,

- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

III Uczestnicy:

- uczniowie klasy V szkoły podstawowej (maksymalnie po dwóch uczniów z każdej szkoły, uczniowie występują indywidualnie) z powiatu oleckiego i suwalskiego.

Więcej…
 
Konkurs Poezji Jana Pawła II
sobota, 20 maja 2017 18:24

alt

 

W piątek, 19 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Kinga Konopko, Sandra Romanowska i Jakub Skrzypiec wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Muzycznym Poezji Jana Pawła II. Sandra Romanowska zajęła II miejsce, a Jakub Skrzypiec otrzymał wyróżnienie.Konkurs odbył się w Wieliczkach.

Nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Łaskowska

AM

 
Z wizytą w Zespole Szkół w Filipowie
czwartek, 18 maja 2017 19:06

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 17 maja 2017 r. uczennice klasy II gimnazjum: Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Kinga Konopko, Kamila Sawicka odwiedziły wraz z panią Agnieszką Łaskowską Zespół Szkół w Filipowie. Spotkały się tam z młodymi kustoszami – pasjonatami historii, którymi opiekuje się pani Katarzyna Panek, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Na początku spotkania każdy z nas opowiedział o sobie i swoich zainteresowaniach. Potem czekał wspaniały poczęstunek, po którym pani Katarzyna Panek przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała historię Filipowa od najdawniejszych czasów

Więcej…
 
I Know English
niedziela, 14 maja 2017 09:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W dniu 12 maja 2017 r., uczniowie szkoły podstawowej: Marek Zaniewski kl. IV, Karolina Balewska kl. V i Oliwia Kotowska kl. VI, jako jedni z ośmiu szkół, zmagali się w II Regionalnym Turnieju Języka Angielskiego pt. "I Know English" w Kowalach Oleckich. Turniej składał się z zadań sprawdzających wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, słownictwa i wyszukiwania informacji szczegółowych w tekście czytanym oraz słuchanym. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Uczniów do  konkursu przygotowała i sprawowała opiekę nad nimi – Katarzyna Luto.

KL

 
Mrowisko po suwalsku
niedziela, 14 maja 2017 08:47

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach  realizacji projektu "Moja mała i duża ojczyzna" w związku z programem „Szkoła Wierna Dziedzictwu” dziewczęta z klasy II gimnazjum (Kinga Konopko, Sandra Romanowska, Kamila Sawicka i Kamila Łęgowska) z wychowawczynią, Marzenną Grodzicką postanowiły wykonać regionalną potrawę „Mrowisko po suwalsku”. To ciasto regionalne, które jest charakterystyczne dla Podlasia składające się z chrustu i płynnego miodu, a całość posypana jest makiem i rodzynkami. Najtrudniejsze zadanie, to rozwałkowanie ciasta na cieniutką bibułkę – sytuację uratowała maszynka do robienia makaronu przyniesiona przez Kingę. Ułożenie kopca z faworków też nie jest wbrew pozorom takie łatwe, ale dziewczęta zadanie wykonały znakomicie!

MG

 
Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej
środa, 10 maja 2017 20:49

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W dniu 10 maja 2017 r. uczennica klasy V, Karolina Balewska reprezentowała szkołę w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku. Karolina wystąpiła z angielskim utworem "I Tried to Take a Selfie" by Kenn Nesbit i otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowej.

Przygotowanie do konkursu: Katarzyna Luto

AM

 
Ptaki z papieru
piątek, 05 maja 2017 18:02

Kliknij by zobaczyć galerię

 

5 maja 2017 r. na  zajęciach świetlicowych uczniowie wykonywali ptaki z kolorowego papieru. Ale najpierw dowiedzieli się o wędrówkach ptaków, ich zwyczajach i … nazwach. Zajęcia prowadziła Małgorzata Skrocka.

AM 

 
Święto Narodowe Trzeciego Maja
wtorek, 02 maja 2017 19:48

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 28.04.2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Pani dyrektor, Beata Prześniak przypomniała istotę obchodów święta ustanowionego w 1919 r. (ponownie w 1990 r.) i obchodzonego 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 3.05.1791 r. uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w 1788 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II szkoły podstawowej przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze i piosenki oraz zatańczyły polski taniec ludowy „krakowiak”.

Organizacja apelu: Beata-Kamińska-Kołodzińska i Urszula Grzybowska

AM

 
Narwiański Park Narodowy
środa, 26 kwietnia 2017 19:23

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV-VI SP i I-III G spotkali się z pracownikami Narwiańskiego Parku Narodowego, panią Marzeną Bielonko i panią Moniką Olszewską. Uczniowie poznali walory przyrodniczo-geograficzno-społeczne parku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Więcej…
 
Karta Pamięci
środa, 26 kwietnia 2017 19:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wrześniu 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Bohater On, której celem było upamiętnienie żołnierzy walczących w powstaniu warszawskim (1944). Przed świętami wielkanocnymi spotkała nas miła niespodzianka. Otrzymaliśmy życzenia od pana Wojciecha Świątkowskiego.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 19