Z wizytą w Zespole Szkół w Filipowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 18 maja 2017 19:06

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 17 maja 2017 r. uczennice klasy II gimnazjum: Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Kinga Konopko, Kamila Sawicka odwiedziły wraz z panią Agnieszką Łaskowską Zespół Szkół w Filipowie. Spotkały się tam z młodymi kustoszami – pasjonatami historii, którymi opiekuje się pani Katarzyna Panek, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Na początku spotkania każdy z nas opowiedział o sobie i swoich zainteresowaniach. Potem czekał wspaniały poczęstunek, po którym pani Katarzyna Panek przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała historię Filipowa od najdawniejszych czasów

Jaćwingów do współczesnych. Następnie udaliśmy się do Izby Tradycji Regionalnej, którą opiekują się kustosze wraz nauczycielką. Podziwiałyśmy pamiątki przeszłości, które kryją w sobie wiele ciekawych historii, ale także tajemnic. Dziewczęta były pod wrażeniem tego miejsca. Mamy nadzieję, że nasze pierwsze spotkanie to tylko początek dalszej współpracy. Zamierzamy poznać historię bliższej i dalszej okolicy oraz regionu, a także wymieniać się doświadczeniami. Pragniemy złożyć gorące podziękowania pani Katarzynie Panek oraz kustoszom z Filipowa za gościnność i mile spędzony czas, a także za przepis na filipowskie pierożki. Nasze dziewczęta mają wprawę w przygotowaniu wielu dań i niebawem przygotują i tę potrawę.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „Moja mała i duża ojczyzna” w związku z programem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Organizacja spotkania: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: czwartek, 18 maja 2017 19:20