Chcemy Pokoju na Świecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:29

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Pod takim hasłem, 5 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum w Zespole Szkół w Judzikach włączyli się w ogólnopolską akcję Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie. Marsz organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa i odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00. Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie.

Uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, trzymając flagi państw, gołąbki pokoju i błękitną szarfę oraz wielkie czerwone serce, jednocześnie mając na sobie błękitne szarfy i emblematy z konturem Ziemi. Przy piosence „Earth Song” w wykonaniu Michaela Jacksona wykrzykiwali hasła: „Chcemy pokoju na świecie” i „Pokój dla wszystkich na całej Ziemi”.

Organizatorzy akcji (w ramach edukacji globalnej): Andrzej Malinowski, Marzenna Grodzicka, Ferdynand Grodzicki

AM

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:48