Zajęcia na Politechnice Białostockiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 25 marca 2018 20:44

Kliknij by zobaczyć galerię

23 marca 2018 r. uczestnicy projektu „W przyszłość bez barier” – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Judzikach i Babkach Oleckich wzięli udział w wizycie studyjnej na Politechnice Białostockiej (w Białymstoku).

Zajęcia odbyły się w dwóch grupach:

1) dla uczniów szkoły podstawowej – warsztaty urbanistyczne na Wydziale Architektury; uczniowie dowiedzieli się, co to jest urbanistyka, z czego składa się miasto, co decyduje o jakości jego przestrzeni i jaki wpływ na wygląd i funkcjonowanie otoczenia mają mieszkańcy; ponadto wykonali makietę przestrzenną „Judziki Przyszłości”; celem warsztatów było rozbudzenie w dzieciach kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a poprzez atmosferę zabawy, zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami dotyczącymi architektury, urbanistyki, przestrzeni;

2) dla uczniów gimnazjum – warsztaty na Wydziale Informatyki; uczniowie poznali budowę robota mobilnego, środowisko NXT-G, programowanie w NXT-G/NXC (programowanie silników i wybranych czujników – rozwiązywanie zadań na robotach LEGO Mindstorms).

Opiekunowie podczas wyjazdu: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Andrzej Malinowski, Beata Kwiatkowska, Anna Jarząbska

AM

 

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 21:23