"Tak daleko nam do siebie i tak blisko!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 05 kwietnia 2018 19:54

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W okresie od 21 lutego do 4 kwietnia 2018 r. I grupa GIM realizowała projekt edukacyjny pod hasłem „Tak daleko nam do siebie i tak blisko! – świat pod znakiem ekologii” w ramach projektu „W przyszłość bez barier”. Celem zajęć było nabycie i pogłębienie przez uczniów wiadomości o ekologii i o odnawialnych źródłach energii oraz umiejętności wykonywania pomiarów zjawisk atmosferycznych, monitorowania i oceny zmian elementów środowiska przyrodniczego. Realizacja zajęć odbywała się w szkole, w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Oczyszczalni Ścieków w Olecku, Biogazowni w Giżach, Hydroforni w Lenartach oraz w Zielonówku. Uczniowie poznali również budowę i funkcjonowanie ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz oczyszczalni przydomowej. Ponadto wykonali ulotki ekologiczne „Bądź EKO!” – zwieńczające realizację projektu.

W zajęciach uczestniczyły: Julia Domańska, Oliwia Kotowska, Małgorzata Pawłowska, Aleksandra Sienkiewicz i Aleksandra Jankowska.

Prowadzący: Andrzej Malinowski.

AM

 

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 20:39