Konkurs plastyczny "Dzień Ziemi" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Światowy DZIEŃ ZIEMI przypadający na 22 kwietnia wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Hasło DNIA ZIEMI 2018 jest motywem przewodnim święta na całym świecie. Tysiące stowarzyszeń ekologicznych 22 kwietnia organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Hasło DNIA ZIEMI w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. 

Celem każdego DNIA ZIEMI jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

W tym celu, ogłasza się konkurs plastyczny „DZIEŃ ZIEMI” dla uczniów uczestniczących w projekcie „W przyszłość bez barier”.

Celem konkursu jest:

1) rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej,

2) kształtowanie u uczniów poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą,

3) upowszechnienie wiedzy na temat ochrony środowiska,

4) inspirowanie i zachęcanie do poszerzenia wiedzy na tematy ekologiczne,

5) wykształcanie umiejętności obserwowania otaczającego świata,

6) rozwijanie kompetencji przyrodniczych uczniów.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie przez ucznia indywidualnej samodzielnej pracy plastycznej.

W ramach konkursu oceniana będzie zgodność z tematyką konkursu, tj. ochrona środowiska, walory dydaktyczne pracy, pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne pracy, umiejętności warsztatowe oraz oryginalność potraktowania tematu.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu plastycznego „DZIEŃ ZIEMI” i weź w nim udział.

Termin konkursu: 22 kwietnia (Światowy Dzień Ziemi) - 10 maja 2018 r.

 

Załączniki:

 REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

 ZGŁOSZENIE KONKURSOWE