Narwiański Park Narodowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 26 kwietnia 2017 19:23

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV-VI SP i I-III G spotkali się z pracownikami Narwiańskiego Parku Narodowego, panią Marzeną Bielonko i panią Moniką Olszewską. Uczniowie poznali walory przyrodniczo-geograficzno-społeczne parku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

*Narwiański Park Narodowy – utworzony w 1996 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Położony jest w województwie podlaskim w Dolinie Górnej Narwi. Narew na tym obszarze tworzy mozaikowy układ rozlewisk, siedlisk lądowych i bagiennych. Obszar NPN wynosi 6810 ha. Jego symbolem jest błotniak stawowy.

AM

Poprawiony: środa, 26 kwietnia 2017 19:33