Dzień Dziecka w Mazurolandii PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 02 czerwca 2017 18:19

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dzień Dziecka sprzyja miłym  niespodziankom. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III mogły  się o tym przekonać, wyjeżdżając do krainy niespodzianek w Mazurolandii koło Kętrzyna. Co prawda droga daleka, ale  warto było  się potrudzić. Na dzieci czekało wiele  atrakcji. Już przy wejściu powitały nas rzeźby zwierząt ogromnych rozmiarów. Były też żywe okazy – kozy i owce. Wszyscy z radością karmili je trawą i koniczyną. W parku miniatur przewodnik opowiedział o najważniejszych zabytkach Warmii i Mazur, które można było  podziwiać w zminiaturyzowanej wersji. W krainie zakonu krzyżackiego każde dziecko miało możliwość strzelania z łuku i podziwiania zbroi rycerskich. Odbyła się też inscenizacja przedstawiająca uratowanie Zbyszka z Bogdańca. Pięknym i wartym szczególnej uwagi był obyczaj nakrywania głowy skazańcowi przez damę serca. Dama nakrywała głowę swego wybranka białą szatą, symbolem wierności i niewinności. Dużo radości towarzyszyło też dzieciom na zjeżdżalniach i w krainie kulek. Dzień pełen wrażeń szybko minął. Nawet długa droga do domu nie była uciążliwa, bo po dniu pełnym wrażeń prawie wszyscy posnęli. Do zobaczenia w Mazurolandii za rok!

Organizacja wyjazdu (1.06.2017 r.): Małgorzata Skrocka, Urszula Grzybowska, Beata Kamińska-Kołodzińska, Beata Roszkowska, Dorota Michałowska-Radzewicz

MS

Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 20:28