Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 14 czerwca 2017 18:31

Kliknij by zobaczyć galerię

13 czerwca 2017 r., uczniowie pod opieką Beaty Prześniak i Katarzyny Luto odwiedzili Warszawę. Zwiedzanie stolicy Polski rozpoczęli od Planu Filmowego w WFDiF, gdzie zostali na początku ucharakteryzowani zgodnie z planem filmu pt. Korbala (film o wojnie w Iraku). Pracownik studia, pani Joanna Kacperczak opowiedziała jak powstaje film, począwszy od scenografii, a kończąc na pierwszym wyświetleniu, postprodukcji. Uczniowie poznali nazwy dotychczas im nieznane: szwenkier (operator kamery), tyczkarz, klapser, green screen (zielone tło do filmu). W dalszej części uczestnicy wycieczki udali się do Łazienek, gdzie poznali ich historię. Następnie wybrali się na Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, by w ciszy i powadze uczcić poległych żołnierzy. Następnie zwiedzili Krakowskie Przedmieście oraz Rynek Starego Miasta z jego zabytkami. Dużą atrakcją były cukierki i lizaki wytwarzane w manufakturze. Każdy uczeń otrzymał na drogę słodki upominek. Był także akcent sportowy, zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie poznali sekrety gwiazd sportu i zachwycili się ogromem stadionu. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu szkolnego "Moja mała i duża ojczyzna" w związku z programem Szkoła Wierna Dziedzictwu.

BP

Poprawiony: środa, 14 czerwca 2017 18:59