"Wesele" Wyspiańskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 04 września 2017 18:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Już po raz szósty odbyło się Narodowe Czytanie – akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Ma ono na celu popularyzowanie wielkich dzieł polskiej literatury i ukazywanie piękna ojczystego języka. Tym razem, 2 września 2017 r. czytane było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Do tegorocznej edycji Narodowego Czytania, która miała miejsce w Olecku włączyli się również nasi uczniowie: Kamila Łęgowska wcieliła się w rolę Maryny, a Marek Zaniewski w rolę Poety – bohaterów dramatu Wyspiańskiego. Czytanie rozpoczął Burmistrz Wacław Olszewski i wicestarosta Kazimierz Iwanowski. Po nich tekst czytali zaproszeni goście i uczniowie szkół.

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 września 2017 18:44