Z pieśnią przez dzieje Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 13 listopada 2017 20:57

Kliknij by zobaczyć galerię

12 listopada 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum wzięły udział w koncercie pieśni patriotycznej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie. Zaproszeni goście śpiewali pieśni patriotyczne wspólnie z zespołem ludowym „Rospuda”, a koncert uświetnił 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy z utworów został opatrzony krótkim komentarzem dotyczącym historii powstania pieśni. Śpiewano pieśni i piosenki, które niegdyś rozbrzmiewały w polskich domach  i towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, rozwijały poczucie więzi narodowej, rodzinnej. Nie zabrakło utworów lżejszych i popularnych, które malowały dawny obyczaj i folklor, miały charakter dokumentu epoki, czy były wzruszającym świadectwem czasu.

Ponadto uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!” – Kartki dla Niepodległej, roznosząc je podczas przemarszu niepodległościowego w dniu 10 listopada 2017 r. Akcja organizowana jest przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i polega na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę przez wysyłanie bliskim bezpłatnych kartek pocztowych  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mamy Niepodległą! ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Organizacja wyjazdu na koncert i akcji społecznej: Agnieszka Łaskowska

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 21:10