Tydzień Edukacji Globalnej 2017 - Dzień pierwszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 20 listopada 2017 22:53

Kliknij by zobaczyć galerię

W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się w dniach 18-26.11.2017 r. pod hasłem „Przyszłość świata zależy od nas! W jego ramach 20 listopada 2017 r. odbyła się prelekcja na temat: „Etiopia. Wczoraj-dziś-jutro”, prowadzona przez Andrzeja Malinowskiego dla uczniów klas IV-V-VI-VII SP i II-III G. Uczniowie dowiedzieli się o środowisku przyrodniczym, społecznym i ekonomicznym Etiopii, o zagrożeniach i szansach tego afrykańskiego państwa, a także o tradycjach i kulturze. Z kolei uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali państwo włoskie – Poznajemy Włochy (przedstawili ogólne informacje o kraju). Uczniowie klasy III gimnazjum dyskutowali na temat prawa do rozwoju dla wszystkich państw świata, opierając się o aktualny stan społeczno-ekonomiczny państw i wskaźnik HDI (wskaźnik rozwoju ludzkiego).

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 23:46