Tydzień Edukacji Globalnej 2017 - Dzień czwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 23 listopada 2017 21:40

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 23 listopada 2017 r. – w czwartym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klas: IV, V, VI, VII SP i II G uczestniczyli w prelekcji na temat: „Panama. Wczoraj-dziś-jutro”. Prelekcję wygłosił Andrzej Malinowski. Uczennice klasy II G: Julia Domańska, Aleksandra Sienkiewicz i Aleksandra Jankowska (pod kierunkiem Marzenny Grodzickiej) w ramach „Smaków świata” przygotowały włoskie kanapki, które wszystkim bardzo smakowały. Uczniowie klas I-III SP obejrzeli prezentację pt. „Dzieci z różnych stron świata i ich domy”, opracowaną przez Urszulę Grzybowską oraz wzięły udział grach i zabawach, przygotowanych przez Beatę Roszkowską i Małgorzatę Skrocką. Były to: wietnamska zabawa „Bit Mat Bat De”, czyli „Łapanie gęsi z zawiązanymi oczami”; Banyoka, czyli Wąż – zabawa zambijska; zabawa nepalska „Machha machha bhyaguto”, czyli „Ryba i żaba”; „Titicaca hula bula, czyli „Głuchy telefon” – zabawa peruwiańska. Na każdej przerwie międzylekcyjnej uczniowie słuchali piosenek azjatyckich.

AM

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 19:38