Tydzień Edukacji Globalnej - Dzień piąty PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 24 listopada 2017 19:12

Kliknij by zobaczyć galerię

24 listopada 2017 r. – w piątym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego inscenizowały wiersze z różnych stron świata w języku angielskim (organizacja zajęć – Katarzyna Luto). Ponadto dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały Prawa Dziecka. Dowiedziały się, że bez względu na kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszystkie dzieci mają takie same prawa. Zajęcia prowadziła Beata Kamińska-Kołodzińska. Wszyscy uczniowie obejrzeli fragmenty filmu pt. „Home: Ziemia S.O.S.” i dyskutowali na przyszłości świata. Na każdej przerwie międzylekcyjnej słuchali piosenek amerykańskich. Uczniowie klasy III G wzięli udział w zajęciach dotyczących problemu dyskryminacji. Odbyły się one w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku. Prowadziła je Agnieszka Makarewicz. Uczestnicy zajęć zapoznali się z ikonografiką ilustrującą aspekty edukacji globalnej i cele zrównoważonego rozwoju, uczestniczyli w ćwiczeniach dotyczących etykietowania, stereotypów i przynależności do grup społecznych, odegrali również scenki dramowe, po których podzielili się swoimi refleksjami. Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę „Etiopia i Panama”, poznając w ten sposób warunki życia mieszkańców jednego z najuboższych i jednego z rozwijających się krajów świata (organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Marzenna Sienkiewicz). Odbył się także konkurs wiedzy o Włoszech – w formie testu, przygotowany przez Marzennę Grodzicką. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VII SP i II-III G. Rozstrzygnięcie konkursu jak i podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej nastąpi w poniedziałek, 27.11.2017 r.

AM

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 19:38