Wizyta studyjna w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 05 grudnia 2017 17:04

Kliknij by zobaczyć galerię

5 grudnia 2017 r. odbyła się wizyta studyjna w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w ramach projektu „W przyszłość bez barier”. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy (uczniowie ze szkoły w Judzikach i Babkach Oleckich). I grupa – uczniowie szkoły podstawowej, zajmowała się tajemniczą wodą, powietrzem i glebą. Uczniowie poznali zasoby wody na naszej planecie, jej krążenie w przyrodzie, metody racjonalnego gospodarowania wodą, wykonywali także profile glebowe. Zajęcia prowadziła Małgorzata Rusek. Z kolei II grupa – uczniowie gimnazjum analizowali skład chemiczny wody Jeziora Ełckiego. Za pomocą walizek EKO oznaczali twardość wody, zawartość azotanów, azotynów, fosforanów, określali pH. Pobierali próbki bezkręgowców, obserwowali materiał biologiczny za pomocą mikroskopów stereoskopowych, określali skład jakościowy i ilościowy makrofauny bezkręgowej. Zajęcia prowadziła Regina Marchelska.

Opiekunowie: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk.

AM

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 17:22