W Wiosce Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:36

Kliknij by zobaczyć galerię

18 grudnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja, która stacjonuje w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek koło Giżycka. Celem wycieczki było propagowanie kultury tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie dziedzictwa narodowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych obrzędów, a także  podkreślanie najważniejszej wartości, jaką jest rodzina. Różnorodność form  zajęć sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w bogatej ofercie programowej. Świąteczna scenografia  i atmosfera tworzyły niezapomnianą magię świąt Bożego Narodzenia.

Wśród wielu atrakcji można wymienić  „Gwiazdkowy Komin” - ogromny labirynt, przez który musiało przejść każde dziecko, aby dotrzeć do pokoju smutnego dziecka i dostarczyć mu prezent tak, aby nikt w święta nie czuł się samotny oraz „Pracownię elfów”, w której tworzono ozdoby bożonarodzeniowe. Oprócz tego dzieci złożyły wizytę pingwinom w ich śnieżnym dmuchanym domu, pokonywały dmuchany tor przeszkód i eksperymentowały ze sztucznym śniegiem oraz suchym lodem w „Lodowym Laboratorium Elfa Naukowca”. Zwieńczeniem zajęć było spotkanie ze Świętym Mikołajem, uatrakcyjnione zabawami, śpiewem kolęd i pląsami.

Małgorzata Skrocka

Organizacja wyjazdu: Beata Kamińska-Kołodzińska, Małgorzata Skrocka, Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:53