Kolędnicy Misyjni PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 30 grudnia 2017 20:57

Kliknij by zobaczyć galerię

Kolędowanie w parafii Judziki odbyło się już kolejny raz. Zbiórka kolędników miała miejsce w szkole, 26.12.2017 r. o godz. 9.00. Tutaj się przebraliśmy i z gwiazdą betlejemską udaliśmy się na Mszę Św. Po komunii świętej, proboszcz ks. Grzegorz Stankiewicz uroczyście pobłogosławił wszystkich kolędników, którzy nie mogli się już doczekać odwiedzin w domach. W tym roku z Dobrą Nowiną odwiedziliśmy mieszkańców wsi Judziki i Lenarty.

 

Pierwszym domem, w którym  zwiastujemy  Narodzenie Boga jest plebania. Tu, oczekuje i przyjmuje nas bardzo życzliwie ks. proboszcz. Po chwili w skarbonce znajduje się pierwsza ofiara pieniężna. To dobry początek. Kolędnicy opuszczają gościnny dom i udają się dalej. Przyjmują nas całe, wielopokoleniowe rodziny. Otwierają szeroko drzwi i z wdzięcznością zapraszają do środka.

O godz. 15.55 kolęda 2017 zostaje zakończona. 54 rodziny otworzyło drzwi swoich domów. Pełne plecaki słodyczy i pełna skarbonka to dowód na ludzką życzliwość i dar serca. Zebraliśmy 1159,57 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych wojną w Syrii i Libanie.

Kolędnicy:

Kamila – Maryja

Jakub – Józef

Sebastian – Pastuszek

Aleksandra – Owieczka

Piotr – Król

Miłosz – Król

Oliwia – dziecko Syrii

Karolina – dziecko Libanu

 

Marzanna Sienkiewicz – Anioł i opiekun.

MS

Poprawiony: sobota, 30 grudnia 2017 21:22