Nauczmy się na pamięć tego kraju PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 28 kwietnia 2018 08:36

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Jeżeli tutaj domu próg, jeżeli serce stąd pochodzi, na miedzach śpi czerwony głóg, a chleb powszedni tu się rodzi. Jeżeli źródła biją stąd, by dać początek modrej Wiśle, i jeśli tu – najbliższy ląd, o którym zawsze będziesz myśleć ... Nauczmy się na pamięć tego kraju, litera po literze, dzień po dniu. Co oczy po horyzont ogarniają, co zdarzyć się nam może tylko tu – w złocistym lipcu czy zielonym maju, od wschodu słońca, aż po nocy cień. Nauczmy się na pamięć tego kraju, jednego w całym świecie jak własny dzień …

W piątek, 27 kwietnia 2018 r. odbyła się akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791 r. konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów (Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, istniejącego w latach 1569-1795). Uczniowie na chwilę odtworzyli klimat tamtej epoki i przedstawili wydarzenia, które złożyły się na uchwalenie pierwszego najważniejszego dokumentu w naszej Ojczyźnie – „W Pracowni Historycznej”, zaśpiewali pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych”, rozwinęli flagę państwową i zatańczyli poloneza.

Organizacja uroczystości: Justyna Adamczyk, Katarzyna Luto

AM

 

Poprawiony: sobota, 28 kwietnia 2018 08:49