„Oddychaj na Mazurach” PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 12 czerwca 2019 20:11

Kliknij by zobaczyć galerię

Od 10 do 17 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas III G, VIII, VII i V uczestniczyli w zajęciach dotyczących jakości powietrza prowadzonych w ramach projektu „Oddychajmy na Mazurach”. Uczniowie poznali skład powietrza i czynniki, które go zanieczyszczają. Zapoznali się ze skutkami zanieczyszczenia powietrza i sposobami jego poprawy. Nauczyli się również, jak odczytywać informacje z rozmieszczonych w naszej okolicy ( Olecko, Kowale Oleckie, Sokółki) i całej Polsce czujników. Wykonali plakaty propagujące dbanie o czyste powietrze.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko w ramach współpracy z fundacją „Mazury Garbate Pro Bono Humanis” z siedzibą w Cichym. Projekt koncentruje się na stanie czystości powietrza jako głównego czynnika zmian klimatycznych. Kluczowymi elementami projektu są działania informacyjne. Mają one na celu po pierwsze, zaznajomienie z problematyką globalnych zmian klimatu, po drugie wskazanie na skutki globalnego ocieplenia widoczne na naszym terenie. Celem działań jest wyrobienie przeświadczenia, że każdy mieszkaniec regionu może przyczyniać się bądź to do polepszania stanu środowiska naturalnego, bądź do jego pogarszania.

Informacje dotyczące stanu powietrza z czujników umieszczonych w Olecku, Kowalach Oleckich i Sokółkach można odczytać, korzystając ze strony: oddychajnamazurach.pl

Zachęcamy do monitorowania stanu powietrza w naszym powiecie.

MK

 

Poprawiony: środa, 12 czerwca 2019 20:25