Sprzątanie świata 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 16 września 2016 16:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

„Podaj dalej … Drugie życie odpadów” – pod takim hasłem tegorocznej międzynarodowej akcji Sprzątania świata wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do porządkowania terenu najbliższej okolicy:

- zespół wychowania przedszkolnego i oddział przedszkolny: boisko i tereny rekreacyjne przy boisku (Monika Pietranis, Beata Kamińska-Kołodzińska);

- kl. I SP: plac za szkołą, miejsce wokół piaskownicy i pomnika por. Nuszla (Małgorzata Skrocka);

- kl. II SP: teren przy kościele w Judzikach, miejsce wysiadania i wsiadania uczniów do autobusu szkolnego (Agnieszka Zalewska);

- kl. III SP: pobocza drogi ze szkoły do krzyża w Lenartach, przystanek PKS w Lenartach (Katarzyna Luto, Beata Roszkowska);

- kl. IV i V SP: pobocza drogi w Judzikach (Michał Wiszniewski);

- kl. VI SP: teren starego cmentarza ewangelickiego w Judzikach (Marzanna Sienkiewicz);

- kl. I G: pobocza drogi (nasyp po byłej kolei wąskotorowej) od Lenart do Białej Oleckiej (Marzanna Sienkiewicz);

- kl. II G: pobocza drogi w Lenartach, lewa strona (Marzenna Grodzicka);

- kl. III G: pobocza drogi w Lenartach, prawa strona (Andrzej Malinowski).

Szkolna akcja Sprzątania świata odbyła się w piątek, 16 września 2016 r. Ogółem zebrano 1,5 m3 śmieci, mniej niż w zeszłym roku, co świadczy o coraz wyższej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców i gości. Uczestnicy akcji otrzymali z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Olecku rękawice jednorazowe i plastikowe worki.

*Sprzątanie Świata – międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r.

AM

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2016 17:36