Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 13 października 2016 16:04

Kliknij by zobaczyć galerię


Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za serce.

 

13 października 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na jej program złożyło się wystąpienie pani dyrektor, Beaty Prześniak oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów kl. III i VI SP. Pani dyrektor, nawiązując do historii święta przypominała, że Komisja Edukacji Narodowej została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Następnie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za sumienną i rzetelną pracę, zaangażowanie w rozwój placówki oraz życzyła sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Do życzeń przyłączyli się również uczniowie, dziękując nauczycielom wierszem, piosenką, różą i cukierkami oraz rodzice.

Uroczystość przygotowały: Marzanna Sienkiewicz, Marzanna Wasilewska i Beata Roszkowska.

*Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 18:14