Halloween PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 30 października 2016 16:44

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W związku z kulturą krajów anglojęzycznych, w piątek 28.10.2016 r. najmłodsi uczniowie (od przedszkola do klasy IV SP) uczestniczyli w nietypowych zajęciach języka angielskiego. Dzieci nauczyły się słownictwa i piosenek związanych z Halloween, a na koniec zostały poczęstowane cukierkami z rąk prawdziwej wiedźmy, wypowiadając słowa: „Trick or Treat”, czyli cukierek albo psikus.

Prowadząca zajęcia: Katarzyna Luto

AM

*Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

 

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 17:01