Świat w obliczu wyzwań PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 16 listopada 2016 20:00

altalt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W trzecim dniu Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” (16.11.2016 r.) dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego rozpoczęły zajęcia od wysłuchania mądrej bajki „O sprytnym sułtanie i jeszcze sprytniejszym Alim (Irak). Uczniowie klasy I gimnazjum dyskutowali na sytuacji politycznej na świecie i wykonali plakat – „Razem dla pokoju”, a także wzięli udział w zajęciach nt. „Świat daleki od doskonałości. Konflikty stare i nowe”. Z kolei uczniowie klasy II gimnazjum zastanawiali się nad działaniami, jakie należy podjąć, by osiągnąć pokój na naszej planecie (warsztaty) – „Dlaczego tak trudno o pokój na świecie?”, „Moja pomoc ma znaczenie”, „Skutki wojen”, „Korzyści z utrzymania pokoju na świecie”.

 

Wszyscy uczniowie gimnazjum (kl. I-III) uczestniczyli w grywalizacji na temat: „Świat w obliczu wyzwań” – rozwiązywali quiz (Współczesne konflikty międzynarodowe); podawali przykłady, z czym dzisiaj boryka się świat; tworzyli własne definicje konfliktów zbrojnych; określali sposoby przeciwdziałania tym konfliktom, a także co sami mogą zrobić, aby im  przeciwdziałać oraz układali hasła zachęcające do ich zaprzestania. W dzisiejszej grywalizacji zwyciężyli wszyscy uczniowie (!), ponieważ udzielane odpowiedzi były przemyślane, rzeczowe i budujące (praca w grupach).

W codziennym konkursie wiedzy o świecie – „Świat w zagadkach, liczbach i rebusach” uczniowie mogli wykazać się wiedzą, odpowiadając na pytanie: Jaki kraj na świecie produkuje najwięcej odpadów w przeliczeniu na jednego mieszkańca?

Dzisiejsze spotkania prowadzili: Dorota Michałowska-Radzewicz, Beata Kamińska-Kołodzińska, Andrzej Malinowski, Małgorzata Korotko, Marzenna Grodzicka, Katarzyna Luto i Agnieszka Łaskowska.

AM

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2017 20:03