Pokój między narodami PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 18 listopada 2016 17:30

altedukacja globalna

Kliknij by zobaczyć galerię

 

18.11.2016 r., w piątym dniu Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wysłuchały mądrych bajek: „Najmądrzejsze stworzenia na Ziemi”, „O dzielnej myszce Numudu” (Togo). Ponadto spotkały się z majorem Wojska Polskiego, Grzegorzem Łapińskim z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, który opowiadał o pracy żołnierza i o misjach pokojowych na świecie. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zabawach i grach popularnych wśród dzieci afrykańskich, amerykańskich i europejskich. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Pokój temu domowi”.

 

Starsi uczniowie wysłuchali dwóch prelekcji na temat: „Sprawiedliwość społeczna – kraje bogate i biedne. Od czego to zależy?” i „Głód na świecie”. 

W codziennym konkursie wiedzy o świecie – „Świat w zagadkach, liczbach i rebusach” uczniowie mieli za zadanie (w grupie przyjaciół) nauczyć się na pamięć definicji edukacji globalnej.

Dzisiejsze działania zorganizowali i prowadzili: Dorota Michałowska-Radzewicz, Beata Kamińska-Kołodzińska, Marzenna Grodzicka i Agnieszka Łaskowska.

W poniedziałek, 21 listopada 2016 r. nastąpi ogłoszenie wyników wszystkich konkursów organizowanych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej oraz jego podsumowanie.

AM

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2017 20:03