Iskierki Dobra PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 04 grudnia 2016 18:13

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W niedzielę, 4 grudnia 2016 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji wolontariatu „Iskierki Dobra” w Olecku. Najpierw uczestniczyli w Gali Wolontariatu „Zróbmy coś fajnego” w sali kina Mazur, a następnie we wspólnej zabawie na placu Wolności, gdzie ubierano choinkę, wspólnie śpiewano i słuchano występów zespołów muzycznych.

Najważniejszym punktem  dzisiejszego spotkania było przeprowadzenie loterii fantowej „Iskierki dobra dla Adriana” – pieniądze z loterii zostaną przekazane rodzinie Adriana Sznurkowskiego z Olecka. Adrian cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę lekooporną. Pieniądze są potrzebne na dwutygodniowy turnus delfinoterapii.

Nasi uczniowie również włączyli się do akcji – wykonali dekoracje na wspólną choinkę, przekazali fanty do loterii oraz upiekli ciastka i pierniki, które były rozdawane uczestnikom imprezy.

AM

 

Ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Olecku: „Na sukces imprezy wpłynęli  nie tylko uczestnicy ale też ci wszyscy, którzy  zaangażowali się w jej organizację. Młodzi wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia  Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. Św. Łukasza nie tylko zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektu „Zróbmy coś fajnego”  ale jak zwykle, angażowali się w pomoc. Szczególne słowa podziękowania należą się również dzieciom z oleckich przedszkoli,  ich rodzicom i kadrze pedagogicznej. Nie można zapomnieć również o ogromnym zaangażowaniu uczniów gminnych szkół podstawowych i gimnazjów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników stołówek szkolnych. To godziny Waszej pracy przy przygotowywaniu ozdób choinkowych, pieczeniu pierniczków czy przygotowywaniu rozgrzewających posiłków przełożyły się na „Iskierki dobra”. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przekazali  m. in. setki maskotek na loterię fantową. Artystom, Śnieżynkom, Dobrym Mikołajom - wszystkim razem i każdemu z osobna DZIĘKUJEMY!”

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2017 19:51