Bóg rodzi się w każdym z nas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 21 grudnia 2016 19:44

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 21 grudnia 2016 r. odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, wspólne śpiewanie kolęd i spotkania opłatkowe w klasach, w których uczestniczyli uczniowie ze swoimi wychowawcami.

Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. Grzegorz Stankiewicz (proboszcz parafii Judziki), Paweł Giełazis (radny RM w Olecku) i Witold Jagłowski (sołtys Judzik). Na spotkanie przybyli także rodzice uczniów.

Przedstawienie jasełkowe opowiadało o historii narodzenia Jezusa w Betlejem oraz o kobiecie, która oczekując na przybycie w odwiedziny Pana Boga, sprząta i porządkuje mieszkanie, zbywając jednocześnie sąsiadkę i dwie dziewczynki, które zbłądziły. … Czas mijał, mijały minuty, mijały godziny. – Bóg nie przyszedł do mnie w odwiedziny. Pewnie zapomniał Pan Bóg o mnie, a ja tak czekałam, tęskniłam ogromnie. – Bóg swą miłością wszystkich ludzi darzy, dziś do drzwi twoich pukał trzy razy. A ty nie chciałaś przyjąć Boga, zapomniałaś, że Pan Bóg potrafi w człowieku działać. Trzy razy dziś Pana Boga spotkałaś, lecz zimnym sercem Go nie rozpoznałaś…

Rozstrzygnięty został również konkurs na świąteczną dekorację sal. Komisja w składzie: Beata Prześniak, Alicja Wasilewska i Justyna Adamczyk przyznała następujące nagrody:

- w kategorii klas młodszych

I miejsce – klasa I SP

II miejsce – zespół wychowania przedszkolnego

III miejsce – klasa II SP

- w kategorii klas starszych

I miejsce – klasa I gimnazjum

II miejsce – klasa IV-V SP

III miejsce – świetlica szkolna

Po jasełkach przygotowanych pod kierunkiem Marzanny Sienkiewicz i Alicji Wasilewskiej do wszystkich uczniów przybył Święty Mikołaj.

AM

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 20:12