Wizyta ratowników z KPSP w Olecku PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 13 stycznia 2017 18:37

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 13.01.2017 r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Przedstawili on nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazali jak ratować osobę dorosłą, dziecko w młodszym wieku szkolnym i niemowlę. Zwrócili uwagę na to, jak bardzo ważne jest poprawne udzielenie informacji o miejscu i czasie zdarzenia oraz o stanie i liczbie poszkodowanych. Każdy z nas jest przecież ogniwem łańcucha przeżycia i ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym. Następnie wszyscy mogliśmy przećwiczyć wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a ratownicy udzielali nam bezcennych wskazówek. Podzielili się również z nami refleksjami na temat pracy strażaków i omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Na pewno zaprosimy ich do naszej szkoły w przyszłości.

Organizator spotkania: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: niedziela, 15 stycznia 2017 13:43