Szkoła Podstawowa klasy IV - VI
Konkurs matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 04 października 2017 18:55

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Alicja Rydzewska (kl. IV), Jakub Górski (kl. IV), Zuzanna Pęcak (kl. IV), Gabriela Domysławska (kl. IV), Marek Zaniewski (kl. V), Sebastian Wierżyński (kl. V) i Nikodem Walkowiak (kl. V) przystąpili do konkursu matematycznego „Tabliczka mnożenia na czas”. Konkurs ten był zorganizowany w ramach projektu „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Najwięcej punktów zdobył Marek Zaniewski – 87.

Koordynator projektu: Beata Roszkowska

BR

Poprawiony: środa, 04 października 2017 19:07
 
Konkurs Logicznego Myślenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 13 czerwca 2017 18:11

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia (jesteśmy jego organizatorami). Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V SP z Olecka (nr 1, 3 i 4), Gąsek, Wieliczek i Judzik. Celem konkursu było m.in. rozwijanie spostrzegawczości, wykrywanie uzdolnień, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 18:51
Więcej…
 
I Know English PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 14 maja 2017 09:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W dniu 12 maja 2017 r., uczniowie szkoły podstawowej: Marek Zaniewski kl. IV, Karolina Balewska kl. V i Oliwia Kotowska kl. VI, jako jedni z ośmiu szkół, zmagali się w II Regionalnym Turnieju Języka Angielskiego pt. "I Know English" w Kowalach Oleckich. Turniej składał się z zadań sprawdzających wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, słownictwa i wyszukiwania informacji szczegółowych w tekście czytanym oraz słuchanym. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Uczniów do  konkursu przygotowała i sprawowała opiekę nad nimi – Katarzyna Luto.

KL

Poprawiony: niedziela, 14 maja 2017 09:20
 
Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 10 maja 2017 20:49

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W dniu 10 maja 2017 r. uczennica klasy V, Karolina Balewska reprezentowała szkołę w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku. Karolina wystąpiła z angielskim utworem "I Tried to Take a Selfie" by Kenn Nesbit i otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowej.

Przygotowanie do konkursu: Katarzyna Luto

AM

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 20:58
 
Turniej klas IV-VI SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 21 marca 2017 19:01

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Z okazji Święta Wiosny (21.03.2017 r.) już po raz jedenasty odbył się w szkole podstawowej turniej klas IV-VI. W tym roku miał nieco zmienioną formułę. Do zmagań turniejowych dołączono miniturniej „Jeden z dziewięciu”. Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań z różnych dziedzin wiedzy oraz na pytania dotyczące życia szkoły. W tej konkurencji najlepiej spisała się Karolina Balewska, uczennica klasy V. Tradycyjnie już każda klasa zaprezentowała swoje klasowe przebranie oraz hasło dopingujące grupę. Oprócz tego zawodnicy wykazywali się umiejętnościami tanecznymi i sprawnościowymi. Zaszczytne I miejsce zdobyła w tym roku klasa VI. Zwycięzcy, jak co roku mogli degustować tort karmelowy z orzechami.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki: Marzenna Grodzicka i Małgorzata Skrocka.

MS

Poprawiony: wtorek, 21 marca 2017 19:20
 
Co nowego w kl. IV i V SP? PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 grudnia 2016 21:07

Kliknij by zobaczyć galerię

 

2.12.2016 r. – Wypiekanie ciastek na imprezę „Iskierki dobra”

5.12.2016 r. – Wspólne lepienie bałwana

AM

Poprawiony: wtorek, 06 grudnia 2016 21:13
 
Regionalny Turniej Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 26 listopada 2016 14:51

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.11.2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Regionalny Turniej Języka Angielskiego "You Can Show What You Know”, w którym uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wykazali się znajomością języka angielskiego i krajów anglojęzycznych. W pięciu konkurencjach zmagało się siedem szkół z regionu trzech gmin (SP w Stożnem, SP w Sokółkach, SP w Świętajnie, SP nr 1 w Olecku, SP nr 4 w Olecku, SP w Kowalach Oleckich, SP w Judzikach).

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sokółkach

II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

III miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie

 

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 15:16
Więcej…
 
Finał konkursu recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 22 listopada 2016 19:23

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 22 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Marek Zaniewski oraz Miłosz Sienkiewicz wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Olecku pod tytułem „Duszki, stworki i potworki”. Tegoroczna, IV edycja była poświęcona wierszom Danuty Gellnerowej i Doroty Gellner. Marek Zaniewski zajął III miejsce, a Miłosz Sienkiewicz otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

AM

*Danuta Gellnerowa to polska poetka, autorka książek dla dzieci. Matka poetki Doroty Gellner.

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 19:32
 
Konkurs Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 13 listopada 2016 09:21

alt

 

W XII Konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii uczniów szkoły podstawowej wziął udział uczeń klasy VI, Miłosz Sienkiewicz. Konkurs odbywał się w dniach 8-9.11.2016 r. w Olecku. Nauczyciel przygotowujący ucznia: Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 09:32
 
Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 26 września 2016 20:01

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy IV i V SP wraz ze swoim wychowawcą, Michałem Wiszniewskim zorganizowali Klasowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Oprócz smacznych, pieczonych ziemniaków uczniowie wysłuchali opowieści o ziemniakach i dowiedzieli się o ich historii. Do Polski ziemniaki przybyły w XVII wieku i pojawiły się najpierw jako ozdoba ogrodów, natomiast za panowania Augusta II trafiły także na polskie talerze. Obecnie ziemniaki są czwartą pod względem produkcji rośliną uprawną na świecie (po pszenicy, kukurydzy i ryżu). Klasowe pieczenie ziemniaków odbyło się 26.09.2016 r.

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:33
 
Ognisko klasowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 06 września 2016 16:40

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 6 września 2016 r. uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami: Michałem Wiszniewskim i Andrzejem Malinowskim zorganizowali ognisko klasowe. Było ono okazją do integracji uczniów obu klas i bliższego poznania się. Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek i rozwiązywania zagadek, które pobudzają uczniów do aktywności, uczą myślenia, szybkiego kojarzenia i dostarczają wiele radości.

Kolejne ognisko zaplanowano na 27 września z okazji Święta Ziemniaka.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 06 września 2016 16:52
 
X Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia "Główka pracuje" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 14 czerwca 2016 17:24

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 14 czerwca 2016 r. po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia „Główka Pracuje”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas V szkół podstawowych z Olecka (SP nr 1, 3, 4 i STO), Gąsek, Filipowa, Wieliczek, Stożnego, Kowali Oleckich i Judzik. Celem konkursu było rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania; wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 11. zadań. Należało ustalić położenie linii; odnaleźć różnice na obrazkach; rozpoznać identyczne kształty; odpowiedzieć na 5 zagadek; ustalić odpowiednią liczbę elementów w kwadracie magicznym; ustalić kolejną liczbę i figurę w ciągu; wskazać elementy rysunku, tak aby nie złamać ustalonej zasady; przyporządkować torby szkolne do ich właścicieli. Część praktyczna składała się z 3. zadań i obejmowała: przeczytanie tekstu, składającego się z kolorowych wyrazów, uwzględniając nazwy kolorów jakich użyto do ich napisania; ułożenie pentomina; dopasowanie puzzli magnetycznych.

Komisja konkursowa pod kierunkiem dyrektora Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku, p. Elżbiety Domasik przyznała 3 główne nagrody. I miejsce zajęła Marlena Kempisty (SP nr 1 w Olecku), II miejsce – Zofia Kozłowska (SP w Wieliczkach), III miejsce – Zuzanna Bagan (SP nr 3 w Olecku). Nagrodę Dyrektora PCWE w Olecku otrzymał Mateusz Polakowski (SP nr 3 Olecku). Mateusz wylosował również nagrodę niespodziankę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i prezenty.

Organizatorzy konkursu: Marzanna Sienkiewicz i Andrzej Malinowski.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 14 czerwca 2016 17:48
 
Ciekawa lekcja przyrody PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 20 maja 2016 19:11

Kliknij by zobaczyć galerię

 

20 maja 2016 r. uczniowie klasy V SP wyruszyli na krótką wycieczkę w pobliżu szkoły w poszukiwaniu grzybów. I znaleźli … porosty, hubę oraz grzyby kapeluszowe. Określili miejsce, w którym rosły, budowę zewnętrzną oraz ubarwienie; wykonali notatki i rysunki znalezionych okazów. Opiekunem grupy była nauczycielka przyrody, Alicja Wasilewska.

AM

 

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 19:23
 
Laboratorium badawcze PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 20 maja 2016 18:26

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Mieszaniny i roztwory były przedmiotem doświadczeń w klasie VI SP. 11 maja 2016 r. na lekcji przyrody klasa zamieniła się w laboratorium badawcze, w którym uczniowie pod okiem nauczycielki przyrody, Alicji Wasilewskiej badali właściwości różnych substancji. Tworzyli mieszaniny z substancji na co dzień używanych w domu i sprawdzali jaki rodzaj mieszaniny otrzymali. Ciekawym obiektem badań były również roztwory wodne.

AM

 

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 19:09
 
Bez barier językowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 19 maja 2016 20:40

 

19.05.2016 r. w Kowalach Oleckich odbył się IX Konkurs Piosenki Angielsko-Rosyjsko-Niemieckiej „Bez barier językowych”. Uczennice naszej szkoły – Julia Domańska, Róża Pałka, Gabriela Styczyńska i Aleksandra Jankowska otrzymały wyróżnienie.

Opiekun: Katarzyna Luto.

AM

 

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2016 20:50
 
Poruszam się bezpiecznie po drodze PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 04 maja 2016 20:21

 

4.05.2016 r. Bartosz Wołyniec, uczeń klasy VI szkoły podstawowej zajął I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „Poruszam się bezpiecznie po drodze” i wygrał … komputer.

AM

 

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 20:42
 
Zajęły I miejsce w konkursie językowo-plastycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 04 maja 2016 19:50

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Julia Domańska i Aleksandra Sienkiewicz, uczennice klasy VI szkoły podstawowej zajęły I miejsce w międzyszkolnym konkursie językowo-plastycznym „Kraje Wielkiej Brytanii”. Konkurs odbył się 29 kwietnia 2016 r. w Gąskach. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Gąskach.

Opiekun: Katarzyna Luto

AM

 

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 20:04
 
Wiosenne sportowe przebudzenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 21 marca 2016 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

 

21 marca 2016 r., pierwszego dnia wiosny odbył się coroczny turniej klas IV-VI SP, w tym roku pod hasłem „Wiosenne sportowe przebudzenie”. Uczniowie zmagali się w 5. konkurencjach: z zakresu wiedzy ogólnej (w tym matematyka i przyroda), sztuki, muzyki, sportu i życia szkoły. Były też łamańce językowe, piosenki, układanie klocków oraz wspólny wiosenny taniec – tańczyli wszyscy, i uczniowie, i nauczyciele. W wyniku zmagań konkursowych oraz zawziętej i emocjonującej rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie klasy V, II miejsce uczniowie klasy VI i III – uczniowie klasy IV.

Organizatorzy turnieju: Małgorzata Skrocka, Marzenna Grodzicka.

AM

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 20:11
 
Kangur Matematyczny 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 17 marca 2016 20:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

17 marca 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Z zadaniami zmagali się: Gabriela Domysławska z klasy II, Magdalena Borkowska z klasy IV, Miłosz Sienkiewicz i Oliwia Kotowska z klasy V oraz Julia Domańska - uczennica klasy VI. Jako pierwsza pracę z testem zakończyła najmłodsza uczestniczka Gabrysia, najdłużej pracowała Julia. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników. Szkolny koordynator konkursu - Marzenna Grodzicka.

AM

 

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2016 21:05
 
Woda - cennym źródłem życia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 22 listopada 2015 17:41

Kliknij by zobaczyć galerię

20 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej na zajęciach przyrody w klasie IV uczniowie rozmawiali na temat wody, jako cennego źródła życia. Zajęcia prowadziła Marzanna Wasilewska.

AM

 

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2015 17:53
 
Zajęcia w klubie historycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 10 listopada 2015 21:18

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 10 listopada 2015 r. odbyły się zajęcia terenowe w ramach szkolnego klubu historycznego „Odnaleźć przeszłość”. Ich celem było poznanie walorów historycznych Bakałarzewa. Członkowie klubu poznali historię miejscowości, obiekty zabytkowe i ciekawe miejsca – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła, cmentarz żydowski, pomnik Mikołaja Michnowicza Raczkowicza Bakałarza – założyciela miasteczka w 1514 r., prostokątny rynek (zachowany szesnastowieczny miejski układ przestrzenny), fortyfikacje z okresu II wojny światowej i pomnik Obrońców Bakałarzewa z 1939 r.

W zajęciach uczestniczyli: Daniel Pazdyga, Kamil Nalewajko, Hubert Metelski, Damian Makowski (uczniowie kl. V SP) i Kacper Bernacki (uczeń kl. I G).

Organizatorzy wyjazdu: Andrzej Malinowski (opiekun klubu) i Marzanna Sienkiewicz.

AM

 

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2015 21:44
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2