Gimnazjum
Settimana Italiana PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 30 listopada 2017 21:37

Kliknij by zobaczyć galerię

W terminie od 20 do 24 listopada 2017 r. klasa II gimnazjum brała udział w projekcie edukacyjnym „Settimana Italiana” („Tydzień Włoski”). Zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 22:02
Więcej…
 
Wyjazd do Ełku PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 12 listopada 2017 19:28

W dniu 11 listopada 2017 r. uczniowie klasy II gimnazjum: Aleksandra Sienkiewicz, Bartosz Wołyniec i Klaudiusz Girtler brali udział w wyjeździe do Ełku, by na torze kartingowym zmierzyć się w wyścigach gokardami. Po emocjonujących wrażeniach wszyscy nakarmieni adrenaliną udali się zaspokoić głód frytkami i kebabem. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy, Katarzyna Luto.

KL

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 20:57
 
"Tobie Ojczyzno" PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 05 listopada 2017 19:59

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 4 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbył się XIII Konkurs Wokalno-Recytatorski „Tobie Ojczyzno” im. Generała Ludwika Michała Paca – patrioty czasu wojny i pokoju. Konkurs zbiega się z obchodami Święta Niepodległości Polski. Został objęty patronatem Starosty Suwalskiego oraz Wójta Gminy Raczki. W tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział uczennice szkoły w Judzikach. Sandra Romanowska recytowała utwór „Moja Ojczyzna” i zajęła II miejsce, natomiast Julia Domańska śpiewała piosenkę „Śpiewka 1920” i zajęła III miejsce. W konkursie wzięli udział uczniowie z Raczek, Bakałarzewa, Filipowa, Suwałk. Prezentowali wiersze, fragmenty prozy o tematyce patriotycznej oraz utwory muzyczne związane z dziejami Polski.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: niedziela, 05 listopada 2017 20:11
 
Lekcja historii w Filipowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 23 października 2017 19:57

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 23 października 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Kinga Konopko, Kamila Sawicka odwiedziły Szkołę Podstawową w Filipowie. Obejrzały krótki film, prezentację multimedialną oraz wystawę Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącą obławy augustowskiej. To zbrodnia dokonana w  lipcu 1945 r. przez funkcjonariuszy NKWD, wydzielone oddziały LWP i  UB, której celem było rozbicie i likwidacja podziemia niepodległościowego w rejonie Suwałk i Augustowa. Bywa także nazywana „małym Katyniem”.

Poprawiony: poniedziałek, 23 października 2017 20:14
Więcej…
 
Spotkanie z Barbarą Kosmowską PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 19 października 2017 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

„Spotkanie z autorem jest świętem biblioteki”. W środę, 18 października 2017 r. uczennice klasy III gimnazjum: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska i Kinga Konopko wzięły udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jego organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Pani Barbara Kosmowska opowiedziała o przebiegu swojej drogi pisarskiej, tajnikach warsztatu pisarza. Podkreślała, że to właśnie książki były medium łączącym ją ze światem, a młodzi ludzie, do których autorka adresuje swoje książki, są czytelnikami wymagającymi i wrażliwymi w postrzeganiu świata. Inspiracją jej twórczości są sytuacje z życia codziennego, ważne ludzkie sprawy, radości i smutki. Dziewczęta otrzymały od autorki książki ze specjalnymi dedykacjami.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 18:56
 
„Alone” i 3 miejsce! PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 26 maja 2017 19:38

Kliknij by zobaczyć galerię

 

26 maja 2017 r. uczennice klasy I i II gimnazjum: Karolina Górska, Aleksandra Jankowska i Sandra Romanowska wystąpiły w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Bez Barier Językowych", który odbył się w Kowalach Oleckich. Zespół wykonał piosenkę w wersji anglojęzycznej pt. "Alone" z repertuaru Allan Walker'a, za co został nagrodzony trzecim miejscem. Występowi towarzyszyły: Kamila Łęgowska i Kinga Konopko w układzie tanecznym, co wzbogaciło wrażenie artystyczne.

Do konkursu uczniów przygotowała Katarzyna Luto.

KL

Poprawiony: piątek, 26 maja 2017 19:47
 
"Dziady" Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 23 maja 2017 16:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

23.05.2017 r. uczniowie klasy I, II i III gimnazjum obejrzeli inscenizację „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl odbył się w ROK w Olecku.

Organizacja wyjazdu i opieka: Agnieszka Łaskowska, Marzenna Grodzicka

AM

Poprawiony: wtorek, 23 maja 2017 16:51
 
Konkurs Poezji Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 20 maja 2017 18:24

alt

 

W piątek, 19 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Kinga Konopko, Sandra Romanowska i Jakub Skrzypiec wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Muzycznym Poezji Jana Pawła II. Sandra Romanowska zajęła II miejsce, a Jakub Skrzypiec otrzymał wyróżnienie.Konkurs odbył się w Wieliczkach.

Nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Łaskowska

AM

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 17:17
 
Z wizytą w Zespole Szkół w Filipowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 18 maja 2017 19:06

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W środę, 17 maja 2017 r. uczennice klasy II gimnazjum: Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Kinga Konopko, Kamila Sawicka odwiedziły wraz z panią Agnieszką Łaskowską Zespół Szkół w Filipowie. Spotkały się tam z młodymi kustoszami – pasjonatami historii, którymi opiekuje się pani Katarzyna Panek, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Na początku spotkania każdy z nas opowiedział o sobie i swoich zainteresowaniach. Potem czekał wspaniały poczęstunek, po którym pani Katarzyna Panek przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała historię Filipowa od najdawniejszych czasów

Poprawiony: czwartek, 18 maja 2017 19:20
Więcej…
 
Mrowisko po suwalsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
niedziela, 14 maja 2017 08:47

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach  realizacji projektu "Moja mała i duża ojczyzna" w związku z programem „Szkoła Wierna Dziedzictwu” dziewczęta z klasy II gimnazjum (Kinga Konopko, Sandra Romanowska, Kamila Sawicka i Kamila Łęgowska) z wychowawczynią, Marzenną Grodzicką postanowiły wykonać regionalną potrawę „Mrowisko po suwalsku”. To ciasto regionalne, które jest charakterystyczne dla Podlasia składające się z chrustu i płynnego miodu, a całość posypana jest makiem i rodzynkami. Najtrudniejsze zadanie, to rozwałkowanie ciasta na cieniutką bibułkę – sytuację uratowała maszynka do robienia makaronu przyniesiona przez Kingę. Ułożenie kopca z faworków też nie jest wbrew pozorom takie łatwe, ale dziewczęta zadanie wykonały znakomicie!

MG

Poprawiony: niedziela, 14 maja 2017 09:22
 
Na torze gokartowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 07 kwietnia 2017 18:52

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum wybrali się z wychowawcą w niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. do Ełku na Halowy Tor Gokartowy. Miejsce udało się zlokalizować dzięki nawigacji Pana Dariusza Nalewajko, inaczej na pewno błądzilibyśmy długo. Najbardziej odważnie jeździł Piotrek Augustynowicz – dobrze, że na torze znajdowały się opony, a nie rosły drzewa. Z kolei Karol miał awarię samochodu, urwała się linka gazu i dostał auto zastępcze.

Jazda trwała 15 minut, ale emocji było dużo. Wielkie brawa dla Kamili i Kingi, dziewczęta po raz pierwszy siedziały za kierownicą i poradziły sobie nadzwyczaj dobrze. Na zakończenie wspólnego „wypadu” do Ełku udaliśmy się na lody.

Marzenna Grodzicka, wychowawczyni

Poprawiony: piątek, 07 kwietnia 2017 19:03
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 27 marca 2017 17:14

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 24 marca 2017 r. w komendzie PSP w Olecku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Konopko oraz Sandra Romanowska. Dziewczęta osiągnęły wspaniałe wyniki. Sandra Romanowska zajęła I miejsce, a Kinga Konopko II miejsce (kategorii gimnazjum). Tym samym Sandra zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się za miesiąc w Olsztynie. Trzymamy kciuki i życzymy Sandrze powodzenia.

Przygotowujący uczniów: Agnieszka Łaskowska, Ferdynand Grodzicki

AM

Poprawiony: poniedziałek, 27 marca 2017 17:24
 
Młodzieżowa Akademia Obywatela PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 18 marca 2017 17:14

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W sobotę, 18 marca 2017 r. grupa inicjatywna z naszego gimnazjum w składzie: Sandra Romanowska, Kamila Łęgowska, Bartosz Piszczek, Kamila Sawicka i Piotr Augustynowicz wzięła udział w warsztatach z zakresu przygotowania projektów w ramach Młodzieżowej Akademii Obywatela. Nasza grupa pod kierunkiem opiekuna, Andrzeja Malinowskiego przygotowuje projekt pod hasłem: „Budowa miejsca na ognisko wraz z jego zagospodarowaniem”. Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od 1 maja do 30 września 2017 r. Grupa będzie starała się o dofinansowanie projektu w wysokości 3 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej w Olecku.

Poprawiony: sobota, 18 marca 2017 22:15
Więcej…
 
Młodzież zapobiega pożarom PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 07 marca 2017 21:34

Kliknij by zobaczyć galerię

 

7.03.2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczennice naszego gimnazjum zajęły czołowe miejsca:

- Kinga Konopko I miejsce,

- Sandra Romanowska II miejsce.

Dziewczęta będą reprezentować gminę Olecko w turnieju powiatowym, który odbędzie się 24 marca 2017 r.

Przygotowanie uczniów do konkursu: Ferdynand Grodzicki

AM

Poprawiony: wtorek, 07 marca 2017 21:43
 
Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 03 marca 2017 21:12

3 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Olecku odbyły się eliminacje gminno-powiatowe konkursu recytatorskiego im. Wacława Klejmonta "Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny". Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Sienkiewicz, Jakub Skrzypiec, Sandra Romanowska. Jakub Skrzypiec otrzymał wyróżnienie, Sandra Romanowska (kl. II gimnazjum) zajęła I miejsce, otrzymała też Nagrodę Starosty Olecka za interpretację utworu Zbigniewa Chojnowskiego. Sandra będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie regionalnym tego konkursu 17 marca 2017 r.

Nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu: Agnieszka Łaskowska

AM

 
Lubella PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 18 stycznia 2017 21:00

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Szanowni Państwo, 

dziękujemy za udział w programie „Lubella inspiruje i edukuje”. Mamy nadzieję, iż zajęcia przeprowadzone na podstawie przygotowanych przez nas materiałów edukacyjnych, spotkały się z zainteresowaniem uczniów. 

 

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2017 21:07
Więcej…
 
Pizza w kl. III G PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 26 listopada 2016 15:28

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W piątek, 25.11.2016 r. klasa III gimnazjum na godzinie wychowawczej delektowała się pyszną pizzą, wcześniej poznając sposób jej przygotowywania i kraj pochodzenia.

AM

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 22:11
 
Śmieci mniej - Ziemi lżej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
sobota, 26 listopada 2016 14:04

altedukacja globalna

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.11.2016 r. w ramach realizacji projektu ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej” uczniowie klasy III gimnazjum zastanawiali się nad przyczynami i skutkami zanieczyszczenia Ziemi. Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko.

AM

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 14:17
 
A może do kina na film? PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
poniedziałek, 14 listopada 2016 20:17

Kliknij by zobaczyć galerię

 

13 listopada 2016 r. klasa II gimnazjum zrealizowała pomysł Kacpra i wybrała się do kina w Olecku na film 3D pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Wszyscy zjawili się w komplecie, aby zaczerpnąć trochę kultury w ten zimowo- jesienny wieczór. A oto refleksje uczniów po obejrzeniu filmu:

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 20:25
Więcej…
 
Pizza Gimnazjalna PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 01 listopada 2016 19:47

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum realizują swoje marzenia. W październiku była to uczta pizzowa. Udało się w 10 osób zjeść 3 pizze o średnicy 50 cm (niektórzy kilka porcji wzięli jeszcze do domu). Zajadaliśmy się pizzą Hawajską, Duetem Serowym, Lasu Czarem oraz Topolina. Pomysłodawcą imprezy był Piotrek Augustynowicz. Zaglądajcie na strony, to dowiecie się co ciekawego wydarzy się w listopadzie i kto będzie tego pomysłodawcą.

Wychowawczyni, Marzenna Grodzicka

AM

 

Poprawiony: wtorek, 01 listopada 2016 19:55
 
Pamięć PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 26 października 2016 21:33

Kliknij by zobaczyć galerię

 

26.10.2016 r. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy I gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią, Katarzyną Luto zapalili znicze na cmentarzu poniemieckim w Lenartach.

AM

 

Poprawiony: środa, 26 października 2016 21:43
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3