Projekty unijne
Bugatti PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 22 lutego 2018 19:25

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach projektu „W przyszłość bez barier”, w okresie od 20.12.2017 r. do 14.02.2018 r. II grupa GIM realizowała projekt pod nazwą „Dlaczego Bugatti jest takie drogie?”. Uczniowie (Bartek, Filip, Sebastian i Kacper) poznawali m.in. budowę i montaż samochodu marki Bugatti oraz zastanawiali się czy i komu produkcja tego typu samochodów daje pracę.

Prowadzący zajęcia: Marietta Protasiewicz

MP

Poprawiony: czwartek, 22 lutego 2018 19:35
 
Ogłoszenie Konkursu Informatycznego „BEZPIECZNY INTERNET” dla uczniów uczestniczących w projekcie „W przyszłość bez barier” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 17 lutego 2018 12:15

W celu propagowania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uświadomienia uczniów o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu ogłasza się KONKURS INFORMATYCZNY „BEZPIECZNY INTERNET”.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie przez ucznia indywidualnej samodzielnej pracy w formie prezentacji multimedialnej lub filmu.

Więcej…
 
Czy śnieg to żywioł? PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 15 lutego 2018 19:01

Kliknij by zobaczyć galerię

W okresie od 20.12.2017 r. do 14.02.2018 r. II grupa SP realizowała zadanie (projekt) pod nazwą „Czy śnieg to żywioł?” w ramach projektu „W przyszłość bez barier”. Uczniowie pogłębili wiadomości o zjawiskach i procesach związanych z elementami klimatu oraz ich wpływem na organizmy żywe na przykładzie śniegu, a także nabyli umiejętności wykonywania pomiarów opadów atmosferycznych. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia: Śnieg jako zjawisko atmosferyczne; Co by było, żeby śnieg był fioletowy? Śnieg prawdziwy i sztuczny. Wykonanie doświadczeń i pomiarów; Śnieg a temperatura, śnieg a przedmiot lub miejsce, na którym się znajduje; Wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji o śniegu jako o zagrożeniu i jego przydatności; Zajęcia terenowe na Pięknej Górze w Gołdapi – poznanie budowy armatki śnieżnej, produkcji sztucznego śniegu i jego wykorzystywania na stokach narciarskich; Śnieg wokół nas. Zajęcia terenowe – śnieg w liczbach, pomiary: miąższości, ciężkości, ilości, kształtu i formy; Igloo – dom ze śniegu.

Prowadzący zajęcia: Andrzej Malinowski

AM

Poprawiony: czwartek, 15 lutego 2018 19:33
 
Węglowodany PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 14 lutego 2018 21:11

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach projektu „W przyszłość bez barier”, III grupa gimnazjum w składzie: Karolina Górska, Kamila Łęgowska, Kinga Konopko, Sandra Romanowska i Kamila Sawicka badały właściwości i zastosowanie węglowodanów. Węglowodany zwane również cukrami nie zawsze są słodkie i nie zawsze można je zjeść. Uczennice poznały zadziwiające właściwości wielocukru – skrobi, zrobiły z niej ciecz nienewtonowską i pyszny kisiel. Przy pomocy jodyny badały, w których produktach występuje skrobia.  Badanie kolejnego wielocukru - celulozy doprowadziło do składania orgiami, ponieważ papier produkuje się z drewna, czyli celulozy. Najprostszy cukier – glukoza zaskoczył kolorami. Wykonując próbę Trommera można było zaobserwować niesamowite zmiany kolorów, od głębokiego fioletu przez zieleń, żółty do ceglasto-czerwonego. Ostatnie zajęcia odbywały się 14 lutego 2018 r., dlatego produktem badania właściwości dwucukru – sacharozy były słodkie czerwone serduszka. Wszystkie zdobyte informacje uczennice zebrały i stworzyły prezentację o węglowodanach.

Zajęcia prowadziła: Małgorzata Korotko

MK

 

Poprawiony: środa, 14 lutego 2018 21:26
 
Matematyka Wokół Nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 21 grudnia 2017 20:51

Kliknij by zobaczyć galerię

21 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Matematyka Wokół Nas” w ramach projektu „Przyszłość bez barier”. Celem konkursu było promowanie matematyki, budowa wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii. Spośród 15 zgłoszonych prac uczestników projektu ze szkół w Babkach Oleckich i Judzik wyłoniono trzy zwycięskie fotografie: Marii Michniewicz i Wiktorii Szypulskiej z Babek Oleckich oraz Bartosza Wołyńca z Judzik pn. „Odrobina spirali + piękno symetrii = skuteczna pułapka”. Bartosz wygrał aparat fotograficzny.

AM

 

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 21:04