Szkoła promująca zdrowie
Kanapki na choinkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 18 stycznia 2018 21:41

Kliknij by zobaczyć galerię

18 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II samodzielnie przygotowywali kanapki na przyjęcie z okazji choinki noworocznej. Poczęstują nimi rodziców, którzy przybędą na wieczorne spotkanie. Prowadząca zajęcia – Małgorzata Skrocka.

MS

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 19:41
 
Z wizytą u strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 17 stycznia 2018 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

17 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I i III udali się z wizytą do strażaków, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaka i głównych zadań straży pożarnej. Dzieci obejrzały sprzęt strażacki, poznały jego funkcje i nazwy. Utrwaliły także znajomość numerów alarmowych. Dowiedziały się, kto może zostać strażakiem i jakimi cechami musi odznaczać się taka osoba.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska.

UG

 

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 19:41
 
Zdrowy deser PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 09 stycznia 2018 18:27

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Zdrowe- nietrudne" uczniowie klasy II szkoły podstawowej przygotowywali  zdrowy deser. Użyli do niego wafli ryżowych, serków waniliowych, jabłek, mandarynek, wiśni i konfitur malinowych. Deser okazał się bardzo smaczny i wartościowy. Uczniowie sformułowali wniosek, z którego wynika, że desery odpowiednio skomponowane stanowią źródło witamin i są świetną zdrową przekąską. Zajęcia odbyły się 9 stycznia 2018 r. Prowadząca – Małgorzata Skrocka.

MS

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 19:40
 
Uroczyste otwarcie placu zabaw PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
piątek, 06 października 2017 18:02

Kliknij by zobaczyć galerię

Z inicjatywy lokalnej mieszkańców wsi Judziki „Kraina Bezpiecznej Zabawy” w dniu 6 października 2017 r. uroczyście otwarto plac zabaw. Z tej okazji odbył się festyn, na który złożyły się: część artystyczna, zabawy i konkursy. Na uczestników festynu czekała ponadto zjeżdżalnia dmuchana, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z ogniska i poczęstunek. Przecięcia wstęgi dokonali: Wacław Olszewski – burmistrz Olecka, Barbara Jankowska – sekretarz gminy, Bożena Kozielska – skarbnik gminy, Beata Prześniak – dyrektor szkoły, Witold Jagłowski – sołtys wsi Judziki, Kacper Kukowski – uczeń. Pani dyrektor wręczyła Witoldowi Jagłowskiemu statuetkę „Przyjaciel Szkoły”. Plac zabaw mieści się na terenie posesji szkolnej i będzie służyć uczniom oraz całej społeczności lokalnej, będzie miejscem miłego i aktywnego wypoczynku fizycznego całej rodziny.

AM

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 19:38